Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEMARINA TMDI MOOD S.R.L.

DEMARINA TMDI MOOD S.R.L.

CUI 41289080 · SRL· Municipiul Galaţi· Transporturi cu taxiuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DEMARINA TMDI MOOD S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi și raportează activitatea transporturi cu taxiuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+19,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 28,6 K lei, față de 23,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât2,4%

Marja netă calculată este 2,4% în 2024, față de 33% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+5,7%

Datoriile raportate sunt 2,1 K lei în 2024, față de 2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202428,6 K lei+19,6% față de anul anterior2021: 39.9382023: 23.8812024: 28.572
Rezultat net 2024677 lei-91,4% față de anul anterior2021: 23.7112023: 7.8742024: 677
Angajați 20240Fără an comparabil2021: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 202465,8 K lei+1% față de anul anterior2021: 49.2582023: 65.1632024: 65.840
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate020 K40 K2021: 39,9 K lei39,9 K20212023: 23,9 K lei23,9 K20232024: 28,6 K lei28,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,7%29,4%59,4%Mediana sectorului (2024): -0,7% · n=129482021: 59,4%59,4%20212023: 33%33%20232024: 2,4%2,4%2024

Cifra de afaceri: +19,6% față de anul anterior. Marja netă: 2,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii65,8 K lei+1% față de anul anterior
Datorii2,1 K lei+5,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri39,9 K lei23,9 K lei28,6 K lei+19,6% față de anul anterior
Rezultat net23,7 K lei7,9 K lei677 lei-91,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,3 K lei65,2 K lei65,8 K lei+1% față de anul anterior
Datorii0 lei2 K lei2,1 K lei+5,7% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,4%-0,7%n=12.94833%5,6%n=12.815
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,9%35,3%n=9.45997%57,6%n=9.168
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,1%64,8%n=9.4593%42,3%n=9.168
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59,1%51%n=9.45972,1%38,8%n=9.168
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1%-3,5%n=9.45711,7%2,1%n=9.165
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1%7,4%n=9.15812,1%16,6%n=9.886
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii13,21×0,8×n=13.1979,44×1,57×n=13.025
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile11,92 zilen=7.9880 zile18,99 zilen=7.702
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36028,73 zile4,31 zilen=3.08034,37 zile3,94 zilen=3.178

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.572
Rezultat net
677
Angajați
0
Datorii
2.102
Active imobilizate
40.182
Active circulante
27.760
Capitaluri proprii
65.840
Venituri totale
28.572
Cheltuieli totale
27.781
Stocuri
2.280
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
25.480
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.881
Rezultat net
7.874
Angajați
0
Datorii
1.988
Active imobilizate
48.383
Active circulante
18.768
Capitaluri proprii
65.163
Venituri totale
27.881
Cheltuieli totale
18.717
Stocuri
2.280
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
16.488
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.938
Rezultat net
23.711
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
0
Active circulante
49.258
Capitaluri proprii
49.258
Venituri totale
39.938
Cheltuieli totale
16.227
Stocuri
2.280
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
46.978
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-08-13; reactivare la 2025-07-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-08-13; reactivare la 2025-07-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-07-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41289080
Număr de înregistrare
J2019001242173
Înmatriculare
20 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019001242173
Formă juridică
SRL
Sediu social
CAMIL RESSU 3 N10 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CAMIL RESSU 3 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iunie 2019
Înregistrare fiscală
14 februarie 2025
Telefon
0759116166 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIRON DENIS-BOGDAN
administrator
MIRON MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEMARINA TMDI MOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.06.2019
Înregistrare fiscală
20 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J17/1242/2019
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0759116166 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. CAMIL RESSU, NR.3, BL.N10, SC.4, ET.4, AP.97
Cod poștal fiscal
800529
Strada sediului
Str. Camil Ressu
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800529
Strada domiciliului fiscal
Str. Camil Ressu
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800529

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
13 august 2024
Reactivare
16 iulie 2025
Publicarea deciziei
13 august 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI