Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT SRL

DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT SRL

CUI 23303755 · SRL· Municipiul Timişoara· Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate546.095 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT SRL are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

546.095 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+149,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 4,9 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20244,9 mil. lei+149,1% față de anul anterior2022: 805.8752023: 1.979.3242024: 4.930.513
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2022: -165.1122023: 02024: 0
Angajați 202413+30% față de anul anterior2022: 132023: 102024: 13
Capitaluri proprii 20241,3 mil. lei+152,6% față de anul anterior2022: 225.9062023: 507.0082024: 1.280.754
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2022: 805,9 K lei805,9 K20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 4,9 mil. lei4,9 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,5%-9,7%1%Mediana sectorului (2024): 0% · n=652022: -20,5%-20,5%20222023: 0%0%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: +149,1% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,3 mil. lei+152,6% față de anul anterior
Datorii564,3 K lei+17,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri805,9 K lei2 mil. lei4,9 mil. lei+149,1% față de anul anterior
Rezultat net-165,1 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii225,9 K lei507 K lei1,3 mil. lei+152,6% față de anul anterior
Datorii373,7 K lei479,9 K lei564,3 K lei+17,6% față de anul anterior
Creanțe32,5 K lei47,7 K lei294,9 K lei+518,2% față de anul anterior
Angajați131013+30% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=650%0%n=69
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)69,4%37,1%n=6451,4%39%n=68
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,6%55,9%n=6448,6%55,3%n=68
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53%27,7%n=6461,8%27,8%n=68
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=640%0%n=68
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=670%0%n=70
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,54×1,15×n=770,78×1,18×n=75
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,53 zile59,85 zilen=608,68 zile67,79 zilen=66
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36023,41 zile41,19 zilen=5259,48 zile34,65 zilen=55
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați379.270 lei318.089 lein=58197.932 lei335.373 lein=63

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.930.513
Rezultat net
0
Angajați
13
Datorii
564.348
Active imobilizate
978.138
Active circulante
866.514
Capitaluri proprii
1.280.754
Venituri totale
4.971.019
Cheltuieli totale
4.118.335
Stocuri
320.585
Creanțe
294.899
Casă și conturi la bănci
251.030
Cheltuieli în avans
450
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.979.324
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
479.940
Active imobilizate
610.253
Active circulante
376.695
Capitaluri proprii
507.008
Venituri totale
1.980.967
Cheltuieli totale
1.835.295
Stocuri
327.031
Creanțe
47.702
Casă și conturi la bănci
1.962
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
805.875
Rezultat net
-165.112
Angajați
13
Datorii
373.725
Active imobilizate
311.620
Active circulante
288.011
Capitaluri proprii
225.906
Venituri totale
805.875
Cheltuieli totale
962.928
Stocuri
243.506
Creanțe
32.491
Casă și conturi la bănci
12.014
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-12-27; reactivare la 2017-04-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-04-19
Obligații fiscale restante publicate

546.095 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-08-22Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-12-27; reactivare la 2017-04-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-04-19
Obligații fiscale restante publicate

546.095 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-02-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat246.232 lei12.170 lei258.402 lei258.402 lei0 lei
Asigurări sociale205.224 lei20.763 lei225.987 lei225.987 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate60.345 lei1.361 lei61.706 lei61.706 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 4260/295/20252025-10-06 · Judecătoria SANNICOLAULMARE · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2026-04-30 · 13:00

Admite cererea

Admite cerere de validare a popririi formulată de petentul INVESTCAPITAL LTD. în contradictoriu cu debitorul SAMSON ION şi terţul poprit DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT S.R.L. Validează poprirea înfiinţată în favoarea creditoarei INVESTCAPITAL LTD. prin adresa din data de 03.09.2025 emisă de B.E.J. TOPORAN GABRIEL în dosarul execu?ional nr. 030/ex/2023, asupra salariului datorat debitorului de către terţul poprit DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT S.R.L până la concurenţa sumei de 11.058,73 lei . Obligă terţul poprit să plătească creditoarei, în limita creanţei de 11.058,73 lei reprezentând debit şi cheltuieli de executare silită sumele de bani reprezentând 1/3 din venitul lunar net al debitorului, ajunse la scadenţă, începând cu data înfiinţării popririi, respectiv 03.09.2025 cât şi sumele ce vor fi scadente în viitor. Obligă terţul poprit DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT S.R.L, şi debitorul SAMSON ION în favoarea petentului la plata sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge cererea de amendare a terţului poprit. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sânnicolau Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 30.04.2026 .

Document: _Hotarare 542/2026 · 2026-04-30

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23303755
Număr de înregistrare
J35/552/2008
Înmatriculare
18 februarie 2008
EUID
ROONRC.J35/552/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Liviu Rebreanu 46 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Liviu Rebreanu 46 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 februarie 2008
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0256217046 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZILAGYI DENISA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEMARS REAL ESTATE INVESTMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.2008
Înregistrare fiscală
18 februarie 2008
Număr registrul comerțului
J35/552/2008
Cod CAEN
4110
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, BLD. LIVIU REBREANU, NR.46, CAMERA 2, ET.1
Cod poștal fiscal
300489
Strada sediului
Bld. Liviu Rebreanu
Numărul sediului
46
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300755
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Bld. Liviu Rebreanu
Numărul domiciliului fiscal
46
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300489
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
12 iulie 2017
Perioada 2: TVA de la
6 martie 2013
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2014
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
24 iulie 2012
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
6 martie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
21 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
22 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 decembrie 2014
Reactivare
19 aprilie 2017
Publicarea deciziei
13 ianuarie 2015

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

AEROPORTUL ARAD SA2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de hidroizolare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparare si de intretinere de acoperisuri (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

22 august 2024Achiziție directă

Lucrări de hidroizolatii acoperiș terminal T2 (Suprafața rămasă nereparată pe un tronson de cca. 700

Autoritate: AEROPORTUL ARAD SA

CPV 45261900-3 — Lucrari de reparare si de intretinere de acoperisuri (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45261900-3

Vezi detaliile atribuirii →
136.860 leiValoare publicată
22 mai 2024Achiziție directă

Lucrări de hidroizolatii acoperiș terminal T2

Autoritate: AEROPORTUL ARAD SA

CPV 45261310-0 — Lucrari de hidroizolare (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45261310-0

Vezi detaliile atribuirii →
398.502 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4391
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI