Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DENCSISEB-SHOP IFN S.R.L.

DENCSISEB-SHOP IFN S.R.L.

CUI 43995987 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DENCSISEB-SHOP IFN S.R.L. are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+22,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 292,1 K lei, față de 238,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât30,6%

Marja netă calculată este 30,6% în 2025, față de 36,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+72,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025292,1 K lei+22,4% față de anul anterior2021: 89.3582022: 185.4952023: 166.0712024: 238.6882025: 292.139
Rezultat net 202589,3 K lei+1,6% față de anul anterior2021: 15.1382022: 95.5682023: 80.9092024: 87.8172025: 89.257
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025256,1 K lei-8,4% față de anul anterior2021: 15.3382022: 110.9062023: 191.8152024: 279.6322025: 256.112
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0146 K292 K2021: 89,4 K lei89,4 K20212022: 185,5 K lei185,5 K20222023: 166,1 K lei166,1 K20232024: 238,7 K lei238,7 K20242025: 292,1 K lei292,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,8%51,5%Mediana sectorului (2025): 24,4% · n=12532021: 16,9%16,9%20212022: 51,5%51,5%20222023: 48,7%48,7%20232024: 36,8%36,8%20242025: 30,6%30,6%2025

Cifra de afaceri: +22,4% față de anul anterior. Marja netă: 30,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii256,1 K lei-8,4% față de anul anterior
Datorii12,2 K lei-46,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri166,1 K lei238,7 K lei292,1 K lei+22,4% față de anul anterior
Rezultat net80,9 K lei87,8 K lei89,3 K lei+1,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii191,8 K lei279,6 K lei256,1 K lei-8,4% față de anul anterior
Datorii9,3 K lei22,8 K lei12,2 K lei-46,3% față de anul anterior
Creanțe44,6 K lei45 K lei77,7 K lei+72,8% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,6%24,4%n=1.25336,8%26,1%n=1.316
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,4%50,8%n=1.051—63,1%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,6%49,2%n=1.051—36,6%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,9%5,8%n=1.051—6,7%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)33,3%11,3%n=1.051—10%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive34,9%23,9%n=1.27431,4%20,8%n=1.379
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii21,53×1,52×n=1.52213,28×1,83×n=1.648
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36095,77 zile351,55 zilen=1.18467,83 zile336,25 zilen=1.237
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36081,07 zile49,52 zilen=957116,04 zile51,48 zilen=1.007
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați292.139 lei239.032 lein=1.032238.688 lei218.833 lein=1.110

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.139
Rezultat net
89.257
Angajați
1
Datorii
12.227
Active imobilizate
5.056
Active circulante
263.283
Capitaluri proprii
256.112
Venituri totale
292.139
Cheltuieli totale
187.541
Stocuri
65.792
Creanțe
77.719
Casă și conturi la bănci
119.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.688
Rezultat net
87.817
Angajați
1
Datorii
22.773
Active imobilizate
—
Active circulante
302.405
Capitaluri proprii
279.632
Venituri totale
238.688
Cheltuieli totale
137.544
Stocuri
76.937
Creanțe
44.973
Casă și conturi la bănci
180.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.071
Rezultat net
80.909
Angajați
—
Datorii
9.314
Active imobilizate
—
Active circulante
201.129
Capitaluri proprii
191.815
Venituri totale
166.071
Cheltuieli totale
72.840
Stocuri
70.638
Creanțe
44.628
Casă și conturi la bănci
85.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.495
Rezultat net
95.568
Angajați
1
Datorii
6.208
Active imobilizate
—
Active circulante
117.114
Capitaluri proprii
110.906
Venituri totale
209.017
Cheltuieli totale
109.426
Stocuri
28.975
Creanțe
40.630
Casă și conturi la bănci
47.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.358
Rezultat net
15.138
Angajați
1
Datorii
40.276
Active imobilizate
—
Active circulante
55.614
Capitaluri proprii
15.338
Venituri totale
92.835
Cheltuieli totale
77.277
Stocuri
16.205
Creanțe
29.710
Casă și conturi la bănci
9.699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43995987
Număr de înregistrare
J14/146/2021
Înmatriculare
26 martie 2021
EUID
ROONRC.J14/146/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE BĂLCESCU 9 Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NICOLAE BĂLCESCU 9 Sfântu Gheorghe COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 2021
Înregistrare fiscală
15 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARBU DAN-VALERIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DENCSISEB-SHOP IFN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2021
Înregistrare fiscală
26 martie 2021
Număr registrul comerțului
J14/146/2021
Cod CAEN
6492
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.9
Cod poștal fiscal
520027
Strada sediului
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520027
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520027

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 6492 Rev. 2Alte activități de creditare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheCAEN 6492
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI