Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DENIC SRL

DENIC SRL

CUI 21589546 · SRL· Sat Răşinari, Comuna Răşinari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DENIC SRL are sediul în Sat Răşinari, Comuna Răşinari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 831,9 K lei, față de 718,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,9%

Marja netă calculată este 9,9% în 2025, față de 16,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+119,9%

Datoriile raportate sunt 597,1 K lei în 2025, față de 271,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025831,9 K lei+15,8% față de anul anterior2020: 267.0212021: 454.2212022: 509.5022023: 598.8462024: 718.2842025: 831.855
Rezultat net 202582,5 K lei-29,5% față de anul anterior2020: -14.0692021: 64.7132022: 58.0202023: 93.4252024: 117.1202025: 82.525
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025308,8 K lei+36,5% față de anul anterior2020: -107.0232021: -42.3102022: 15.7102023: 109.1352024: 226.2552025: 308.779
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0416 K832 K2020: 267 K lei267 K20202021: 454,2 K lei454,2 K20212022: 509,5 K lei509,5 K20222023: 598,8 K lei598,8 K20232024: 718,3 K lei718,3 K20242025: 831,9 K lei831,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,3%5,5%16,3%2020: -5,3%-5,3%20202021: 14,2%14,2%20212022: 11,4%11,4%20222023: 15,6%15,6%20232024: 16,3%16,3%20242025: 9,9%9,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=4.439

Cifra de afaceri: +15,8% față de anul anterior.Marjă netă 9,9% · -6,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024226,3 K lei
2025308,8 K lei

Datorii raportate

2024271,5 K lei
2025597,1 K lei

Disponibilități bănești

2024119,9 K lei
2025-52,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri598,8 K lei718,3 K lei831,9 K lei+15,8% față de anul anterior
Rezultat net93,4 K lei117,1 K lei82,5 K lei-29,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii109,1 K lei226,3 K lei308,8 K lei+36,5% față de anul anterior
Datorii236,8 K lei271,5 K lei597,1 K lei+119,9% față de anul anterior
Creanțe2,9 K lei6,4 K lei4,7 K lei-25,4% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,9%16,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=4.439) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)9,2%23,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.820) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii26,7%51,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,5% (n=3.182) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat415.928 lei359.142 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 213.788 lei (n=2.601) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,2%45,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=2.820) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)66,2%54,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,7% (n=2.820) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate68,6%16,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=2.820) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale0,47×1,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=5.287) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2,1 zile3,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,1 zile (n=3.715) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări143,1 zile143,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 112,4 zile (n=3.927) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
831.855
Rezultat net
82.525
Angajați
2
Datorii
597.111
Active imobilizate
618.962
Active circulante
282.865
Capitaluri proprii
308.779
Venituri totale
835.476
Cheltuieli totale
739.259
Stocuri
330.687
Creanțe
4.739
Casă și conturi la bănci
-52.854
Cheltuieli în avans
4.063
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
718.284
Rezultat net
117.120
Angajați
2
Datorii
271.492
Active imobilizate
81.458
Active circulante
412.644
Capitaluri proprii
226.255
Venituri totale
720.741
Cheltuieli totale
584.122
Stocuri
285.735
Creanțe
6.351
Casă și conturi la bănci
119.901
Cheltuieli în avans
3.645
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
598.846
Rezultat net
93.425
Angajați
2
Datorii
236.797
Active imobilizate
61.502
Active circulante
281.321
Capitaluri proprii
109.135
Venituri totale
598.853
Cheltuieli totale
500.217
Stocuri
205.645
Creanțe
2.893
Casă și conturi la bănci
72.783
Cheltuieli în avans
3.109
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
509.502
Rezultat net
58.020
Angajați
2
Datorii
292.528
Active imobilizate
32.136
Active circulante
273.300
Capitaluri proprii
15.710
Venituri totale
509.550
Cheltuieli totale
446.530
Stocuri
234.428
Creanțe
5.012
Casă și conturi la bănci
33.557
Cheltuieli în avans
2.802
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
454.221
Rezultat net
64.713
Angajați
2
Datorii
340.573
Active imobilizate
31.799
Active circulante
261.484
Capitaluri proprii
-42.310
Venituri totale
454.222
Cheltuieli totale
385.672
Stocuri
220.157
Creanțe
4.467
Casă și conturi la bănci
36.552
Cheltuieli în avans
4.980
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.021
Rezultat net
-14.069
Angajați
2
Datorii
306.439
Active imobilizate
29.537
Active circulante
166.948
Capitaluri proprii
-107.023
Venituri totale
267.035
Cheltuieli totale
279.130
Stocuri
163.476
Creanțe
847
Casă și conturi la bănci
2.435
Cheltuieli în avans
2.931
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-04-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21589546
Număr de înregistrare
J2007000702327
Înmatriculare
18 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J2007000702327
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FIERULUI 622 Sat Răşinari, Comuna Răşinari Sibiu
Adresă fiscală
Str. FIERULUI 622 Răşinari SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 aprilie 2007
Înregistrare fiscală
14 iulie 2025
Telefon
0744594060 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA GABRIELA
administrator
POPA NICOLAE PETRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DENIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.04.2007
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000702327
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0744594060 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT RĂŞINARI COM. RĂŞINARI, STR. FIERULUI, NR.622
Cod poștal fiscal
557200
Strada sediului
Str. Fierului
Numărul sediului
622
Localitatea sediului
Sat Răşinari Com. Răşinari
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
557200
Strada domiciliului fiscal
Str. Fierului
Numărul domiciliului fiscal
622
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Răşinari Com. Răşinari
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
557200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 aprilie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Răşinari, Comuna RăşinariStrada FieruluiCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI