Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L.

DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L.

CUI 38944723 · SRL· Municipiul Oneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L. are sediul în Municipiul Oneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,9 mil. lei, față de 11,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+41,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,9 mil. lei+2,7% față de anul anterior2020: 4.522.2682021: 5.520.4022022: 8.595.3762023: 11.331.3312024: 11.571.0252025: 11.880.834
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202519+5,6% față de anul anterior2020: 92021: 102022: 212023: 182024: 182025: 19
Capitaluri proprii 2025493,3 K lei-35,7% față de anul anterior2020: 1.493.4622021: 1.543.4952022: 1.301.5362023: 596.4282024: 767.3412025: 493.306
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 mil.12 mil.2020: 4,5 mil. lei4,5 mil.20202021: 5,5 mil. lei5,5 mil.20212022: 8,6 mil. lei8,6 mil.20222023: 11,3 mil. lei11,3 mil.20232024: 11,6 mil. lei11,6 mil.20242025: 11,9 mil. lei11,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3562020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +2,7% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii493,3 K lei-35,7% față de anul anterior
Datorii6,6 mil. lei+110% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,3 mil. lei11,6 mil. lei11,9 mil. lei+2,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii596,4 K lei767,3 K lei493,3 K lei-35,7% față de anul anterior
Datorii4,5 mil. lei3,1 mil. lei6,6 mil. lei+110% față de anul anterior
Creanțe1,4 mil. lei1,5 mil. lei2,1 mil. lei+41,3% față de anul anterior
Angajați181819+5,6% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3560%0%n=394
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)6,6%43,1%n=33816,9%48,7%n=365
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)87,5%51,6%n=33869,1%47,6%n=365
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)43,3%54,7%n=33832,6%54,5%n=365
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3330%0%n=361
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3340%0%n=364
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,65×0,84×n=3830,98×0,92×n=417
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36064,95 zile25,03 zilen=33047,19 zile15,97 zilen=348
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36060,74 zile9,87 zilen=26225,77 zile8,57 zilen=266
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați625.307 lei385.081 lein=317642.835 lei326.049 lein=337

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.880.834
Rezultat net
0
Angajați
19
Datorii
6.572.363
Active imobilizate
3.252.132
Active circulante
4.258.762
Capitaluri proprii
493.306
Venituri totale
12.051.173
Cheltuieli totale
11.974.309
Stocuri
2.004.516
Creanțe
2.143.510
Casă și conturi la bănci
110.736
Cheltuieli în avans
16.498
Venituri în avans
461.723
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.571.025
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
3.129.243
Active imobilizate
1.475.411
Active circulante
3.051.967
Capitaluri proprii
767.341
Venituri totale
11.745.066
Cheltuieli totale
10.853.647
Stocuri
828.185
Creanțe
1.516.709
Casă și conturi la bănci
707.073
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
630.794
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.331.331
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
4.489.000
Active imobilizate
1.553.623
Active circulante
3.531.805
Capitaluri proprii
596.428
Venituri totale
11.637.671
Cheltuieli totale
11.448.287
Stocuri
1.439.174
Creanțe
1.445.565
Casă și conturi la bănci
647.066
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.595.376
Rezultat net
0
Angajați
21
Datorii
2.734.128
Active imobilizate
860.324
Active circulante
3.090.340
Capitaluri proprii
1.301.536
Venituri totale
8.595.376
Cheltuieli totale
8.454.960
Stocuri
1.334.381
Creanțe
988.541
Casă și conturi la bănci
767.418
Cheltuieli în avans
85.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.520.402
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
893.648
Active imobilizate
961.852
Active circulante
1.475.291
Capitaluri proprii
1.543.495
Venituri totale
5.520.402
Cheltuieli totale
4.996.288
Stocuri
1.067.520
Creanțe
249.265
Casă și conturi la bănci
158.506
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.522.268
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
805.214
Active imobilizate
1.130.756
Active circulante
1.167.920
Capitaluri proprii
1.493.462
Venituri totale
4.567.600
Cheltuieli totale
3.761.112
Stocuri
824.059
Creanțe
14.613
Casă și conturi la bănci
329.248
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38944723
Număr de înregistrare
J2018000319042
Înmatriculare
28 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000319042
Formă juridică
SRL
Sediu social
TINERETULUI 3 3 Municipiul Oneşti Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TINERETULUI 3 Oneşti BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 februarie 2018
Înregistrare fiscală
9 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUCU ALEXANDRU PETRU
administrator
CIUCU BOGDAN ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.02.2018
Înregistrare fiscală
28 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000319042
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. TINERETULUI, NR.3, CAM.1, BL.3, AP.10
Cod poștal fiscal
601130
Strada sediului
Str. Tineretului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Oneşti
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
601130
Detalii sediu
cam.1
Strada domiciliului fiscal
Str. Tineretului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oneşti
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
601130
Detalii domiciliu fiscal
cam.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

5 înregistrări · valoare publicată 7.255.112 lei · 10 mai 2022–29 mai 2026

Dispoziția 189/2023 - Investiții tehnologice în IMM-uri, modificată de Dispoziția 60/ 202529 mai 2026 · 487.333 lei

ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice

fonduri nerambursabile · Agenţia pentru Dezvoltare Regională Centru

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 8623
AS - Dispoziția 189/2023 - Investiții tehnologice în IMM-uri, modificată de Dispoziția 60/ 202529 mai 2026 · SA.118566/2025 · 3.583.595 lei

ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)

fonduri nerambursabile · Agenţia pentru Dezvoltare Regională Centru

Intensitate publicată: 50% · Activități finanțate: 8623
Ajutor de stat - Dispozitia 28/2024 - Schema de ajutor de sprijin constând în acordarea unor ajutoare de stat regionale şi ajutoare de minimis în scopul dezvoltării microîntreprinderilor, întreprinderilor mici şi mijlocii în cadrul Programului Regional Sud Muntenia 2021-202730 octombrie 2025 · SA.119827/2025 · 2.482.985 lei

ajutoare regionale pentru investiții (articolul 14)

fonduri nerambursabile · Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia

Intensitate publicată: 75% · Activități finanțate: 8623
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1910 mai 2022 · SA.100996/2021 · 640.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1910 mai 2022 · SA.100996/2021 · 61.200 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Dezvoltarea SC Dental Elite Partners S.R.L.2021-2027 · Program Regional Centru · MySMIS 319522 · CONTRACT SEMNATDezvoltarea activității SC Dental Elite Partners S.R.L.2021-2027 · Program Regional Sud Muntenia · MySMIS 328581 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8692 Rev. 3Transportul pacienților cu ambulanța

CAEN 8693 Rev. 3Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor

CAEN 8694 Rev. 3Activități ale infirmierelor și moașelor

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 8696 Rev. 3Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul OneştiCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI