Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DENTAL INN S.R.L.

DENTAL INN S.R.L.

CUI 38612473 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DENTAL INN S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+94,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,2 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 0,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+3.192,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,2 mil. lei+94,4% față de anul anterior2020: 87.1192021: 213.2122022: 270.7552023: 391.8342024: 1.657.9662025: 3.222.377
Rezultat net 20257,8 K lei+75,4% față de anul anterior2020: 23.0752021: 73.0552022: 90.6872023: 11.3252024: 4.4632025: 7.829
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 62025: 7
Capitaluri proprii 2025158,3 K lei+5,2% față de anul anterior2020: 70.9002021: 143.9552022: 134.6422023: 145.9662024: 150.4292025: 158.259
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 87,1 K lei87,1 K20202021: 213,2 K lei213,2 K20212022: 270,8 K lei270,8 K20222023: 391,8 K lei391,8 K20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 3,2 mil. lei3,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,1%34,3%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 26,5%26,5%20202021: 34,3%34,3%20212022: 33,5%33,5%20222023: 2,9%2,9%20232024: 0,3%0,3%20242025: 0,2%0,2%2025

Cifra de afaceri: +94,4% față de anul anterior. Marja netă: 0,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii158,3 K lei+5,2% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+248,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri391,8 K lei1,7 mil. lei3,2 mil. lei+94,4% față de anul anterior
Rezultat net11,3 K lei4,5 K lei7,8 K lei+75,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii146 K lei150,4 K lei158,3 K lei+5,2% față de anul anterior
Datorii277,4 K lei431,6 K lei1,5 mil. lei+248,8% față de anul anterior
Creanțe10,5 K lei29,8 K lei979,6 K lei+3.192,5% față de anul anterior
Angajați267+16,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,2%14,3%n=9.7330,3%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)5,7%40,6%n=8.56318,4%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)53,9%52,8%n=8.56352,9%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57%48,2%n=8.56385,5%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%18%n=8.5620,5%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive4,9%90,5%n=8.3643%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,8×1,01×n=10.5910,27×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,44 zile34,87 zilen=8.1076,46 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36015,36 zile8,51 zilen=4.70010,43 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați460.340 lei198.141 lein=8.121276.328 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.222.377
Rezultat net
7.829
Angajați
7
Datorii
1.505.425
Active imobilizate
1.592.613
Active circulante
1.202.589
Capitaluri proprii
158.259
Venituri totale
3.438.500
Cheltuieli totale
3.420.154
Stocuri
137.449
Creanțe
979.626
Casă și conturi la bănci
85.514
Cheltuieli în avans
117.898
Venituri în avans
1.249.416
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.657.966
Rezultat net
4.463
Angajați
6
Datorii
431.587
Active imobilizate
698.385
Active circulante
117.989
Capitaluri proprii
150.429
Venituri totale
1.748.916
Cheltuieli totale
1.739.422
Stocuri
48.033
Creanțe
29.753
Casă și conturi la bănci
40.203
Cheltuieli în avans
176.777
Venituri în avans
411.135
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
391.834
Rezultat net
11.325
Angajați
2
Datorii
277.427
Active imobilizate
541.082
Active circulante
138.149
Capitaluri proprii
145.966
Venituri totale
410.497
Cheltuieli totale
395.722
Stocuri
98.090
Creanțe
10.528
Casă și conturi la bănci
29.531
Cheltuieli în avans
235.516
Venituri în avans
491.354
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.755
Rezultat net
90.687
Angajați
1
Datorii
74.263
Active imobilizate
60.825
Active circulante
148.080
Capitaluri proprii
134.642
Venituri totale
270.935
Cheltuieli totale
177.593
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
147.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.212
Rezultat net
73.055
Angajați
1
Datorii
105.991
Active imobilizate
108.941
Active circulante
141.005
Capitaluri proprii
143.955
Venituri totale
213.212
Cheltuieli totale
137.905
Stocuri
15.377
Creanțe
9.000
Casă și conturi la bănci
116.628
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.119
Rezultat net
23.075
Angajați
1
Datorii
55.310
Active imobilizate
71.291
Active circulante
54.919
Capitaluri proprii
70.900
Venituri totale
98.641
Cheltuieli totale
73.036
Stocuri
4.020
Creanțe
8.641
Casă și conturi la bănci
42.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-03-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38612473
Număr de înregistrare
J2023000730089
Înmatriculare
7 martie 2023
EUID
ROONRC.J2023000730089
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIOCÂRLIEI 4 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CIOCÂRLIEI 4 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
6 martie 2023
Înregistrare fiscală
5 iunie 2025
Telefon
0720077444 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZAINEA IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DENTAL INN S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.03.2023
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2023000730089
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0720077444 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. CIOCÂRLIEI, NR.4
Cod poștal fiscal
500113
Strada sediului
Str. Ciocârliei
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500113
Strada domiciliului fiscal
Str. Ciocârliei
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500113

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Extinderea capacitatii de prestari servicii a DENTAL INN SRL2021-2027 · Program Regional Centru · MySMIS 323255 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 3250 Rev. 3Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI