Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DENTAL KINO S.R.L.

DENTAL KINO S.R.L.

CUI 39330411 · SRL· Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DENTAL KINO S.R.L. are sediul în Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-50%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 488,2 K lei, față de 976,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât34,5%

Marja netă calculată este 34,5% în 2025, față de 64,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+377,1%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 264,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025488,2 K lei-50% față de anul anterior2020: 292.8352021: 580.2902022: 679.8832023: 911.2862024: 976.4732025: 488.245
Rezultat net 2025168,3 K lei-73,3% față de anul anterior2020: 175.7482021: 445.1672022: 529.8432023: 686.8322024: 630.1302025: 168.307
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025168,5 K lei-73,3% față de anul anterior2020: 263.3802021: 445.4072022: 530.0832023: 687.0732024: 630.3702025: 168.547
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0488 K976 K2020: 292,8 K lei292,8 K20202021: 580,3 K lei580,3 K20212022: 679,9 K lei679,9 K20222023: 911,3 K lei911,3 K20232024: 976,5 K lei976,5 K20242025: 488,2 K lei488,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39%77,9%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 60%60%20202021: 76,7%76,7%20212022: 77,9%77,9%20222023: 75,4%75,4%20232024: 64,5%64,5%20242025: 34,5%34,5%2025

Cifra de afaceri: -50% față de anul anterior. Marja netă: 34,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii168,5 K lei-73,3% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei+377,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri911,3 K lei976,5 K lei488,2 K lei-50% față de anul anterior
Rezultat net686,8 K lei630,1 K lei168,3 K lei-73,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii687,1 K lei630,4 K lei168,5 K lei-73,3% față de anul anterior
Datorii299,5 K lei264,1 K lei1,3 mil. lei+377,1% față de anul anterior
Creanțe465 K lei433,1 K lei313,6 K lei-27,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,5%14,3%n=9.73364,5%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)11,8%40,6%n=8.56370,5%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,2%52,8%n=8.56329,5%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)75,6%48,2%n=8.56346,1%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,8%18%n=8.56270,4%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%90,5%n=8.364100%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,28×1,01×n=10.5911,83×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360231,25 zile34,87 zilen=8.107159,66 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,09 zile8,51 zilen=4.700—8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați244.123 lei198.141 lein=8.121488.237 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
488.245
Rezultat net
168.307
Angajați
2
Datorii
1.260.287
Active imobilizate
1.080.480
Active circulante
348.354
Capitaluri proprii
168.547
Venituri totale
494.362
Cheltuieli totale
311.521
Stocuri
8.266
Creanțe
313.631
Casă și conturi la bănci
26.457
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
976.473
Rezultat net
630.130
Angajați
2
Datorii
264.142
Active imobilizate
412.321
Active circulante
482.191
Capitaluri proprii
630.370
Venituri totale
976.479
Cheltuieli totale
317.641
Stocuri
—
Creanțe
433.074
Casă și conturi la bănci
49.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
911.286
Rezultat net
686.832
Angajați
2
Datorii
299.533
Active imobilizate
438.522
Active circulante
548.084
Capitaluri proprii
687.073
Venituri totale
940.939
Cheltuieli totale
244.886
Stocuri
—
Creanțe
465.008
Casă și conturi la bănci
83.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
679.883
Rezultat net
529.843
Angajați
2
Datorii
106.624
Active imobilizate
128.532
Active circulante
508.175
Capitaluri proprii
530.083
Venituri totale
680.079
Cheltuieli totale
144.638
Stocuri
—
Creanțe
463.664
Casă și conturi la bănci
44.511
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
580.290
Rezultat net
445.167
Angajați
2
Datorii
116.079
Active imobilizate
65.140
Active circulante
496.346
Capitaluri proprii
445.407
Venituri totale
583.351
Cheltuieli totale
132.445
Stocuri
—
Creanțe
407.619
Casă și conturi la bănci
88.727
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.835
Rezultat net
175.748
Angajați
2
Datorii
133.980
Active imobilizate
—
Active circulante
397.360
Capitaluri proprii
263.380
Venituri totale
293.429
Cheltuieli totale
114.990
Stocuri
—
Creanțe
13.301
Casă și conturi la bănci
384.059
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39330411
Număr de înregistrare
J2018000707043
Înmatriculare
11 mai 2018
EUID
ROONRC.J2018000707043
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂRGINENI 78 Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni Bacău
Adresă fiscală
MĂRGINENI 78 Mărgineni BACĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 mai 2018
Înregistrare fiscală
9 februarie 2026
Telefon
0748993403 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PALADE ADRIAN-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DENTAL KINO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.2018
Înregistrare fiscală
11 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2018000707043
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0748993403 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT MĂRGINENI COM. MĂRGINENI, MĂRGINENI, NR.78
Cod poștal fiscal
607315
Strada sediului
MĂRGINENI
Numărul sediului
78
Localitatea sediului
Sat Mărgineni Com. Mărgineni
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607315
Strada domiciliului fiscal
MĂRGINENI
Numărul domiciliului fiscal
78
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mărgineni Com. Mărgineni
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607315

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Mărgineni, Comuna MărgineniCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI