Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DERZEL CONSTRUCT SRL

DERZEL CONSTRUCT SRL

CUI 29598299 · SRL· Sat Goleşti, Comuna Goleşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DERZEL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Goleşti, Comuna Goleşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 570,9 K lei, față de 583,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6%

Marja netă calculată este 6% în 2025, față de 7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025570,9 K lei-2,2% față de anul anterior2020: 354.3862021: 599.5322022: 708.7322023: 487.9602024: 583.7282025: 570.894
Rezultat net 202534,2 K lei-16,9% față de anul anterior2020: -34.4772021: 33.7692022: 48.9052023: 25.0282024: 41.1182025: 34.155
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025249,6 K lei+15,9% față de anul anterior2020: 66.6102021: 100.3782022: 149.2832023: 174.3112024: 215.4292025: 249.584
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0354 K709 K2020: 354,4 K lei354,4 K20202021: 599,5 K lei599,5 K20212022: 708,7 K lei708,7 K20222023: 488 K lei488 K20232024: 583,7 K lei583,7 K20242025: 570,9 K lei570,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,7%-1,3%7%2020: -9,7%-9,7%20202021: 5,6%5,6%20212022: 6,9%6,9%20222023: 5,1%5,1%20232024: 7%7%20242025: 6%6%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,5% · n=498

Cifra de afaceri: -2,2% față de anul anterior.Marjă netă 6% · -1,1 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024215,4 K lei
2025249,6 K lei

Datorii raportate

202437,1 K lei
202518,3 K lei

Disponibilități bănești

202425,6 K lei
202539,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri488 K lei583,7 K lei570,9 K lei-2,2% față de anul anterior
Rezultat net25 K lei41,1 K lei34,2 K lei-16,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii174,3 K lei215,4 K lei249,6 K lei+15,9% față de anul anterior
Datorii56,2 K lei37,1 K lei18,3 K lei-50,7% față de anul anterior
Creanțe12,5 K lei30,9 K lei37,7 K lei+21,9% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6%7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=498) · 2024: 3,9% (n=1.144)

Rezultat / active (A+B)12,8%16,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,4% (n=523) · 2024: 5,4% (n=1.153)

Rezultat / capitaluri proprii13,7%19,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 13,7% (n=484) · 2024: 14,7% (n=1.097)

Vânzări per angajat190.298 lei194.576 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 880.794 lei (n=473) · 2024: 861.437 lei (n=1.070)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,2%85,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41% (n=523) · 2024: 41,8% (n=1.153)

Datorii / active (A+B)6,8%14,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,1% (n=523) · 2024: 57,4% (n=1.153)

Ponderea activelor imobilizate1,2%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,1% (n=523) · 2024: 22,6% (n=1.153)

Active circulante / datorii totale14,47×6,69×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,28× (n=569) · 2024: 1,26× (n=1.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări23,8 zile19,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 49 zile (n=492) · 2024: 48,8 zile (n=1.133)

Stocuri în zile de vânzări118,2 zile118,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 76,8 zile (n=476) · 2024: 74,3 zile (n=1.105)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
570.894
Rezultat net
34.155
Angajați
3
Datorii
18.298
Active imobilizate
3.197
Active circulante
264.685
Capitaluri proprii
249.584
Venituri totale
579.100
Cheltuieli totale
533.192
Stocuri
187.462
Creanțe
37.668
Casă și conturi la bănci
39.555
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
583.728
Rezultat net
41.118
Angajați
3
Datorii
37.086
Active imobilizate
4.516
Active circulante
247.999
Capitaluri proprii
215.429
Venituri totale
584.362
Cheltuieli totale
531.081
Stocuri
191.451
Creanțe
30.908
Casă și conturi la bănci
25.640
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
487.960
Rezultat net
25.028
Angajați
3
Datorii
56.236
Active imobilizate
17.767
Active circulante
212.780
Capitaluri proprii
174.311
Venituri totale
488.341
Cheltuieli totale
458.433
Stocuri
185.041
Creanțe
12.455
Casă și conturi la bănci
15.284
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
708.732
Rezultat net
48.905
Angajați
3
Datorii
167.807
Active imobilizate
31.540
Active circulante
285.550
Capitaluri proprii
149.283
Venituri totale
713.849
Cheltuieli totale
657.813
Stocuri
231.875
Creanțe
26.621
Casă și conturi la bănci
27.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
599.532
Rezultat net
33.769
Angajați
2
Datorii
199.664
Active imobilizate
43.071
Active circulante
256.971
Capitaluri proprii
100.378
Venituri totale
603.972
Cheltuieli totale
564.208
Stocuri
227.852
Creanțe
7.695
Casă și conturi la bănci
21.424
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
354.386
Rezultat net
-34.477
Angajați
2
Datorii
201.156
Active imobilizate
41.886
Active circulante
225.880
Capitaluri proprii
66.610
Venituri totale
370.380
Cheltuieli totale
401.505
Stocuri
207.265
Creanțe
10.313
Casă și conturi la bănci
8.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-01-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29598299
Număr de înregistrare
J39/46/2012
Înmatriculare
25 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J39/46/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
TINERETULUI 6 Sat Goleşti, Comuna Goleşti Vrancea
Adresă fiscală
TINERETULUI 6 GOLEŞTI VRANCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 ianuarie 2012
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0740454514 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRÎNDUŞESCU DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DERZEL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2012
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000046391
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0740454514 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT GOLEŞTI COM. GOLEŞTI, TINERETULUI, NR.6
Cod poștal fiscal
627150
Strada sediului
TINERETULUI
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Goleşti Com. Goleşti
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627150
Strada domiciliului fiscal
TINERETULUI
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Goleşti Com. Goleşti
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627150

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2012
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
25 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
26 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.cod CAEN: 4673 → 4683
    • Denumire fiscală: DERZEL CONSTRUCT S.R.L. → DERZEL CONSTRUCT SRL
    • date generale.nrRegCom: J39/46/2012 → J2012000046391

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Goleşti, Comuna GoleştiCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI