Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DETAIL PROTEKT CARS SRL

DETAIL PROTEKT CARS SRL

CUI 32106450 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DETAIL PROTEKT CARS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 446,9 K lei, față de 392,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2025, față de -14,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-11,9%

Datoriile raportate sunt 62,8 K lei în 2025, față de 71,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025446,9 K lei+13,8% față de anul anterior2020: 246.9752021: 455.5312022: 355.9732023: 347.6262024: 392.8782025: 446.926
Rezultat net 202519,4 K lei+135,1% față de anul anterior2020: -30.3982021: 66.2252022: 16.4842023: -44.0502024: -55.3382025: 19.419
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025152,3 K lei+14,6% față de anul anterior2020: 149.5102021: 215.7362022: 232.2192023: 188.1692024: 132.8312025: 152.250
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0228 K456 K2020: 247 K lei247 K20202021: 455,5 K lei455,5 K20212022: 356 K lei356 K20222023: 347,6 K lei347,6 K20232024: 392,9 K lei392,9 K20242025: 446,9 K lei446,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,1%0,2%14,5%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: -12,3%-12,3%20202021: 14,5%14,5%20212022: 4,6%4,6%20222023: -12,7%-12,7%20232024: -14,1%-14,1%20242025: 4,3%4,3%2025

Cifra de afaceri: +13,8% față de anul anterior. Marja netă: 4,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii152,3 K lei+14,6% față de anul anterior
Datorii62,8 K lei-11,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri347,6 K lei392,9 K lei446,9 K lei+13,8% față de anul anterior
Rezultat net-44,1 K lei-55,3 K lei19,4 K lei+135,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii188,2 K lei132,8 K lei152,3 K lei+14,6% față de anul anterior
Datorii45,9 K lei71,4 K lei62,8 K lei-11,9% față de anul anterior
Creanțe193,7 K lei180,3 K lei169,4 K lei-6,1% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,3%3%n=9.713-14,1%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)70,8%11,2%n=8.61465,1%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,2%84,4%n=8.61434,9%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,8%36,6%n=8.6145,6%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)9%1,7%n=8.604-27,1%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive12,8%22,6%n=6.806-41,7%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,92×0,63×n=11.7542,7×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360136,47 zile28,9 zilen=8.415165,25 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile32,18 zilen=6.9460 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați148.975 lei147.451 lein=7.385130.959 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
446.926
Rezultat net
19.419
Angajați
3
Datorii
62.848
Active imobilizate
31.852
Active circulante
183.246
Capitaluri proprii
152.250
Venituri totale
448.138
Cheltuieli totale
419.809
Stocuri
1
Creanțe
169.426
Casă și conturi la bănci
13.819
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
392.878
Rezultat net
-55.338
Angajați
3
Datorii
71.351
Active imobilizate
11.390
Active circulante
192.792
Capitaluri proprii
132.831
Venituri totale
392.879
Cheltuieli totale
440.523
Stocuri
1
Creanțe
180.338
Casă și conturi la bănci
12.453
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.626
Rezultat net
-44.050
Angajați
3
Datorii
45.891
Active imobilizate
24.003
Active circulante
210.057
Capitaluri proprii
188.169
Venituri totale
347.626
Cheltuieli totale
388.200
Stocuri
0
Creanțe
193.666
Casă și conturi la bănci
16.391
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
355.973
Rezultat net
16.484
Angajați
3
Datorii
64.000
Active imobilizate
22.035
Active circulante
274.184
Capitaluri proprii
232.219
Venituri totale
355.973
Cheltuieli totale
335.929
Stocuri
0
Creanțe
154.356
Casă și conturi la bănci
119.828
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.531
Rezultat net
66.225
Angajați
3
Datorii
49.155
Active imobilizate
26.729
Active circulante
238.162
Capitaluri proprii
215.736
Venituri totale
455.531
Cheltuieli totale
384.751
Stocuri
0
Creanțe
120.295
Casă și conturi la bănci
117.867
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.975
Rezultat net
-30.398
Angajați
3
Datorii
56.346
Active imobilizate
28.964
Active circulante
176.892
Capitaluri proprii
149.510
Venituri totale
247.167
Cheltuieli totale
275.251
Stocuri
0
Creanțe
114.009
Casă și conturi la bănci
62.883
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-08-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32106450
Număr de înregistrare
J40/9822/2013
Înmatriculare
6 august 2013
EUID
ROONRC.J40/9822/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUMBRAVA NOUĂ 28 M208A Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DUMBRAVA NOUĂ 28 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 august 2013
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0721683865 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DETAIL PROTEKT CARS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.2013
Înregistrare fiscală
6 august 2013
Număr registrul comerțului
J40/9822/2013
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721683865 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. DUMBRAVA NOUĂ, NR.28, BL.M208A, SC.1, ET.7, AP.24
Cod poștal fiscal
51153
Strada sediului
Str. Dumbrava Nouă
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51153
Strada domiciliului fiscal
Str. Dumbrava Nouă
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51153

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2017
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2017
Actualizare TVA la încasare
19 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
20 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI