Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEXTRA PRODCOM SRL

DEXTRA PRODCOM SRL

CUI 5465759 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DEXTRA PRODCOM SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 83,8 K lei, față de 99,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-63,7%

Marja netă calculată este -63,7% în 2025, față de -73,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,4%

Datoriile raportate sunt 111,3 K lei în 2025, față de 115,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202583,8 K lei-16% față de anul anterior2020: 1.247.3102021: 1.379.7342022: 1.345.0032023: 658.3682024: 99.7762025: 83.763
Rezultat net 2025-53,4 K leiPierdere redusă cu 27,5%2020: 70.4952021: 87.5252022: 105.1892023: 1.0312024: -73.6342025: -53.380
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 62022: 52023: 32024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025376,9 K lei-6,9% față de anul anterior2020: 284.5892021: 372.1142022: 477.3032023: 478.3342024: 404.6992025: 376.886
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0690 K1 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 658,4 K lei658,4 K20232024: 99,8 K lei99,8 K20242025: 83,8 K lei83,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-73,8%-33%7,8%2020: 5,7%5,7%20202021: 6,3%6,3%20212022: 7,8%7,8%20222023: 0,2%0,2%20232024: -73,8%-73,8%20242025: -63,7%-63,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -16% față de anul anterior.Marjă netă -63,7% · +10,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024404,7 K lei
2025376,9 K lei

Datorii raportate

2024115,1 K lei
2025111,3 K lei

Disponibilități bănești

202426,6 K lei
202527,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri658,4 K lei99,8 K lei83,8 K lei-16% față de anul anterior
Rezultat net1 K lei-73,6 K lei-53,4 K leiPierdere redusă cu 27,5%
Capitaluri proprii478,3 K lei404,7 K lei376,9 K lei-6,9% față de anul anterior
Datorii53,9 K lei115,1 K lei111,3 K lei-3,4% față de anul anterior
Creanțe206,8 K lei209,5 K lei203,5 K lei-2,8% față de anul anterior
Angajați311Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-63,7%-73,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-10,9%-14,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii-14,2%-18,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat83.763 lei99.776 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)77,2%77,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)22,8%22,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate50,4%48,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale2,18×2,33×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări874,8 zile755,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări47 zile114,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.763
Rezultat net
-53.380
Angajați
1
Datorii
111.262
Active imobilizate
245.899
Active circulante
242.249
Capitaluri proprii
376.886
Venituri totale
88.892
Cheltuieli totale
141.428
Stocuri
10.932
Creanțe
203.545
Casă și conturi la bănci
27.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.776
Rezultat net
-73.634
Angajați
1
Datorii
115.148
Active imobilizate
251.898
Active circulante
267.949
Capitaluri proprii
404.699
Venituri totale
99.860
Cheltuieli totale
172.546
Stocuri
31.853
Creanțe
209.514
Casă și conturi la bănci
26.582
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
658.368
Rezultat net
1.031
Angajați
3
Datorii
53.947
Active imobilizate
257.896
Active circulante
274.385
Capitaluri proprii
478.334
Venituri totale
659.210
Cheltuieli totale
652.577
Stocuri
49.869
Creanțe
206.785
Casă și conturi la bănci
17.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.345.003
Rezultat net
105.189
Angajați
5
Datorii
75.396
Active imobilizate
143.894
Active circulante
408.805
Capitaluri proprii
477.303
Venituri totale
1.348.577
Cheltuieli totale
1.231.925
Stocuri
87.174
Creanțe
198.127
Casă și conturi la bănci
123.504
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.379.734
Rezultat net
87.525
Angajați
6
Datorii
137.627
Active imobilizate
150.618
Active circulante
359.123
Capitaluri proprii
372.114
Venituri totale
1.420.497
Cheltuieli totale
1.321.684
Stocuri
119.443
Creanțe
198.127
Casă și conturi la bănci
41.553
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.247.310
Rezultat net
70.495
Angajați
6
Datorii
279.907
Active imobilizate
152.454
Active circulante
412.042
Capitaluri proprii
284.589
Venituri totale
1.269.423
Cheltuieli totale
1.188.348
Stocuri
152.409
Creanțe
221.069
Casă și conturi la bănci
38.564
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2010-10-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2010-10-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2010-10-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2010-10-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-03-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Dosar 14085/299/20242024-05-13 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Terţ poprit

validare poprire 732/2023 · Fond

2 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-12-12 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată de petentul B.E.J. BĂTĂILĂ VLAD, privind pe creditoarea BANCA TRANSILVANIA S.A., debitorul STOICA IRINA ?TEFANIA şi terţul poprit DEXTRA PRODCOM S.R.L. Validează poprirea înfiinţată prin adresa emisă la data de 08.04.2024 în dosarul de executare nr. 732/2023, aflat pe rolul B.E.J. BĂTĂILĂ VLAD. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei în contul indicat de executorul judecătoresc cota de 1/3 din venitul net lunar obţinut de debitor de la terţul poprit, până la concurenţa sumei în cuantum de 3765,29 lei. Obligă ter?ul poprit la plata către petent a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 12.12.2024.

Document: Hotarare 11056/2024 · 2024-12-12

2024-11-27 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 12.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.11.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-27

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-11-01.

Dosar 14085/299/20242024-05-13 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Civil

validare poprire 732/2023

Nume publicate de ONRC: STOICA IRINA STEFANIA

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5465759
Număr de înregistrare
J40/5266/1994
Înmatriculare
18 martie 1994
EUID
ROONRC.J40/5266/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VISTIERNICUL STAVRINOS 4 3 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. VISTIERNICUL STAVRINOS 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 1994
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2026
Telefon
0727046478 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOICA IRINA STEFANIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEXTRA PRODCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.1994
Înregistrare fiscală
7 aprilie 1994
Număr registrul comerțului
J40/5266/1994
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. VISTIERNICUL STAVRINOS, NR.4, BL.3, SC.2, ET.P, AP.24
Cod poștal fiscal
62175
Strada sediului
Str. Vistiernicul Stavrinos
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
62175
Strada domiciliului fiscal
Str. VISTIERNICUL STAVRINOS
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
62175

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 iunie 2009
Reactivare
9 octombrie 2010
Publicarea deciziei
11 iunie 2009

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada Vistiernicul StavrinosCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI