Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DEZMEMBRĂRI MAIERU OVI-COM S.R.L.

DEZMEMBRĂRI MAIERU OVI-COM S.R.L.

CUI 43880561 · SRL· Sat Maieru, Comuna Maieru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DEZMEMBRĂRI MAIERU OVI-COM S.R.L. are sediul în Sat Maieru, Comuna Maieru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+65,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 46,6 K lei, față de 28,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,8%

Marja netă calculată este 20,8% în 2025, față de 16,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-87,9%

Datoriile raportate sunt 1,5 K lei în 2025, față de 12,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202546,6 K lei+65,5% față de anul anterior2022: 25.9502023: 20.9992024: 28.1302025: 46.550
Rezultat net 20259,7 K lei+103,8% față de anul anterior2022: 4.2832023: 7.3652024: 4.7632025: 9.705
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202528,6 K lei+51,3% față de anul anterior2022: 6.7792023: 14.1442024: 18.9072025: 28.612
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate023 K47 K2022: 26 K lei26 K20222023: 21 K lei21 K20232024: 28,1 K lei28,1 K20242025: 46,6 K lei46,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,5%35,1%Mediana sectorului (2025): 4,4% · n=2692022: 16,5%16,5%20222023: 35,1%35,1%20232024: 16,9%16,9%20242025: 20,8%20,8%2025

Cifra de afaceri: +65,5% față de anul anterior. Marja netă: 20,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii28,6 K lei+51,3% față de anul anterior
Datorii1,5 K lei-87,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri21 K lei28,1 K lei46,6 K lei+65,5% față de anul anterior
Rezultat net7,4 K lei4,8 K lei9,7 K lei+103,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii14,1 K lei18,9 K lei28,6 K lei+51,3% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei12,3 K lei1,5 K lei-87,9% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei40 leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,8%4,4%n=26916,9%4,1%n=372
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,1%21,3%n=22560,7%26,1%n=322
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,9%77,6%n=22539,3%71,8%n=322
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%21,8%n=2250%22,6%n=322
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)32,3%1,5%n=22515,3%1,4%n=322
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive33,9%12,3%n=21425,2%14,7%n=283
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii20,32×0,91×n=3402,54×0,91×n=467
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,31 zile32,91 zilen=2340 zile28,63 zilen=315
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile160,03 zilen=2470 zile163,3 zilen=329
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați46.550 lei137.526 lein=22728.130 lei123.161 lein=324

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.550
Rezultat net
9.705
Angajați
1
Datorii
1.481
Active imobilizate
0
Active circulante
30.093
Capitaluri proprii
28.612
Venituri totale
46.550
Cheltuieli totale
35.253
Stocuri
0
Creanțe
40
Casă și conturi la bănci
30.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.130
Rezultat net
4.763
Angajați
1
Datorii
12.256
Active imobilizate
0
Active circulante
31.163
Capitaluri proprii
18.907
Venituri totale
28.130
Cheltuieli totale
22.586
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
31.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.999
Rezultat net
7.365
Angajați
1
Datorii
11.417
Active imobilizate
0
Active circulante
25.561
Capitaluri proprii
14.144
Venituri totale
50.999
Cheltuieli totale
43.185
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
25.561
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.950
Rezultat net
4.283
Angajați
1
Datorii
3.800
Active imobilizate
0
Active circulante
10.579
Capitaluri proprii
6.779
Venituri totale
25.950
Cheltuieli totale
21.667
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
10.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43880561
Număr de înregistrare
J2021000321061
Înmatriculare
9 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000321061
Formă juridică
SRL
Sediu social
25 Sat Maieru, Comuna Maieru Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
25 Maieru BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 martie 2021
Înregistrare fiscală
23 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COMAN DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DEZMEMBRĂRI MAIERU OVI-COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.03.2021
Înregistrare fiscală
9 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000321061
Cod CAEN
3821
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT MAIERU COM. MAIERU, NR.25
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Sat Maieru Com. Maieru
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Maieru Com. Maieru
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Maieru, Comuna MaieruCAEN 3831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI