Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DGR RENT A CAR GO S.R.L.

DGR RENT A CAR GO S.R.L.

CUI 43128926 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DGR RENT A CAR GO S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 101,9 K lei, față de 90,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât20,4%

Marja netă calculată este 20,4% în 2025, față de 25,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-39,4%

Datoriile raportate sunt 6,3 K lei în 2025, față de 10,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025101,9 K lei+12,2% față de anul anterior2020: 21.5902021: 65.6082022: 88.1512023: 78.8312024: 90.8802025: 101.946
Rezultat net 202520,8 K lei-9,3% față de anul anterior2020: 20.6382021: 49.3112022: 48.4152023: 25.4232024: 22.9682025: 20.822
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025117,8 K lei+21,5% față de anul anterior2020: 20.8382021: 49.5112022: 48.6152023: 74.0382024: 97.0062025: 117.828
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate051 K102 K2020: 21,6 K lei21,6 K20202021: 65,6 K lei65,6 K20212022: 88,2 K lei88,2 K20222023: 78,8 K lei78,8 K20232024: 90,9 K lei90,9 K20242025: 101,9 K lei101,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,8%95,6%Mediana sectorului (2025): 6,4% · n=15562020: 95,6%95,6%20202021: 75,2%75,2%20212022: 54,9%54,9%20222023: 32,3%32,3%20232024: 25,3%25,3%20242025: 20,4%20,4%2025

Cifra de afaceri: +12,2% față de anul anterior. Marja netă: 20,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii117,8 K lei+21,5% față de anul anterior
Datorii6,3 K lei-39,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri78,8 K lei90,9 K lei101,9 K lei+12,2% față de anul anterior
Rezultat net25,4 K lei23 K lei20,8 K lei-9,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii74 K lei97 K lei117,8 K lei+21,5% față de anul anterior
Datorii3,5 K lei10,3 K lei6,3 K lei-39,4% față de anul anterior
Creanțe33 K lei41,2 K lei42,2 K lei+2,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,4%6,4%n=1.55625,3%6,3%n=1.558
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,5%5,6%n=1.52990,5%8,7%n=1.456
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,1%81,6%n=1.5309,6%84,4%n=1.457
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,5%57,6%n=1.53020,2%58%n=1.457
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,9%0%n=1.52821,4%0%n=1.456
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,7%31%n=1.28323,7%26,1%n=1.251
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,75×0,58×n=2.2038,29×0,52×n=2.083
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360148,98 zile95,15 zilen=1.346163,21 zile78,2 zilen=1.304

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.946
Rezultat net
20.822
Angajați
—
Datorii
6.256
Active imobilizate
56.177
Active circulante
67.251
Capitaluri proprii
117.828
Venituri totale
101.946
Cheltuieli totale
76.940
Stocuri
—
Creanțe
42.188
Casă și conturi la bănci
25.063
Cheltuieli în avans
656
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.880
Rezultat net
22.968
Angajați
—
Datorii
10.326
Active imobilizate
21.604
Active circulante
85.589
Capitaluri proprii
97.006
Venituri totale
91.872
Cheltuieli totale
64.412
Stocuri
—
Creanțe
41.202
Casă și conturi la bănci
44.387
Cheltuieli în avans
139
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.831
Rezultat net
25.423
Angajați
—
Datorii
3.499
Active imobilizate
24.414
Active circulante
51.366
Capitaluri proprii
74.038
Venituri totale
78.831
Cheltuieli totale
49.406
Stocuri
—
Creanțe
32.991
Casă și conturi la bănci
18.375
Cheltuieli în avans
1.757
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.151
Rezultat net
48.415
Angajați
—
Datorii
3.384
Active imobilizate
20.187
Active circulante
29.447
Capitaluri proprii
48.615
Venituri totale
88.151
Cheltuieli totale
37.141
Stocuri
—
Creanțe
22.146
Casă și conturi la bănci
7.301
Cheltuieli în avans
2.365
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.608
Rezultat net
49.311
Angajați
—
Datorii
13.507
Active imobilizate
25.833
Active circulante
34.945
Capitaluri proprii
49.511
Venituri totale
70.124
Cheltuieli totale
18.710
Stocuri
—
Creanțe
19.627
Casă și conturi la bănci
15.318
Cheltuieli în avans
2.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.590
Rezultat net
20.638
Angajați
—
Datorii
1.248
Active imobilizate
—
Active circulante
21.566
Capitaluri proprii
20.838
Venituri totale
21.590
Cheltuieli totale
304
Stocuri
268
Creanțe
17.408
Casă și conturi la bănci
3.890
Cheltuieli în avans
520
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-11-14; reactivare la 2024-02-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-02-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-11-14; reactivare la 2024-02-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-02-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43128926
Număr de înregistrare
J2020012713406
Înmatriculare
2 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020012713406
Formă juridică
SRL
Sediu social
NĂSĂUD 7 23 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NĂSĂUD 7 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
2 februarie 2026
Telefon
0744359229 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGHIA ALEXANDRU GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DGR RENT A CAR GO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2020
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020012713406
Cod CAEN
7711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744359229 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR NĂSĂUD, NR.7, BL.23, ET.4
Cod poștal fiscal
52061
Strada sediului
Str. Năsăud
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
52061
Strada domiciliului fiscal
Str. Năsăud
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
52061

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
14 noiembrie 2023
Reactivare
29 februarie 2024
Publicarea deciziei
14 noiembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 7711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI