Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIA DOXA FOLEX S.R.L.

DIA DOXA FOLEX S.R.L.

CUI 42731537 · SRL· Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate192.113 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DIA DOXA FOLEX S.R.L. are sediul în Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

192.113 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+24,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 313,4 K lei, față de 252,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-60,2%

Marja netă calculată este -60,2% în 2025, față de -61,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025313,4 K lei+24,1% față de anul anterior2020: 63.9202021: 725.5112022: 588.4582023: 328.0602024: 252.4982025: 313.395
Rezultat net 2025-188,8 K lei-22,3% față de anul anterior2020: 21.9792021: 308.4202022: 30.2262023: -439.6992024: -154.3152025: -188.802
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 22021: 82022: 102023: 82024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-412,7 K lei-76,7% față de anul anterior2020: 22.1792021: 330.5992022: 360.2242023: -79.2242024: -233.5392025: -412.711
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0363 K726 K2020: 63,9 K lei63,9 K20202021: 725,5 K lei725,5 K20212022: 588,5 K lei588,5 K20222023: 328,1 K lei328,1 K20232024: 252,5 K lei252,5 K20242025: 313,4 K lei313,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-134%-45,8%42,5%Mediana sectorului (2025): 1,7% · n=272020: 34,4%34,4%20202021: 42,5%42,5%20212022: 5,1%5,1%20222023: -134%-134%20232024: -61,1%-61,1%20242025: -60,2%-60,2%2025

Cifra de afaceri: +24,1% față de anul anterior. Marja netă: -60,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-412,7 K lei-76,7% față de anul anterior
Datorii747 K lei-19% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri328,1 K lei252,5 K lei313,4 K lei+24,1% față de anul anterior
Rezultat net-439,7 K lei-154,3 K lei-188,8 K lei-22,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-79,2 K lei-233,5 K lei-412,7 K lei-76,7% față de anul anterior
Datorii844,5 K lei922 K lei747 K lei-19% față de anul anterior
Creanțe32,8 K lei46,9 K lei31,6 K lei-32,5% față de anul anterior
Angajați833+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-60,2%1,7%n=27-61,1%2,8%n=31
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-123,5%35%n=30-33,9%33,3%n=30
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)223,5%58,6%n=30133,9%59,9%n=30
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21%15%n=3013,2%13,1%n=30
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-56,5%-0%n=30-22,4%0,8%n=30
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×0,68×n=420,65×0,98×n=45
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36036,33 zile63,25 zilen=2666,84 zile56,72 zilen=28
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360263,35 zile135,64 zilen=21736,57 zile132,79 zilen=22
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați104.465 lei104.465 lein=2184.166 lei235.262 lein=22

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.395
Rezultat net
-188.802
Angajați
3
Datorii
746.967
Active imobilizate
70.101
Active circulante
264.155
Capitaluri proprii
-412.711
Venituri totale
49.683
Cheltuieli totale
238.485
Stocuri
229.253
Creanțe
31.623
Casă și conturi la bănci
3.279
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.498
Rezultat net
-154.315
Angajați
3
Datorii
922.009
Active imobilizate
90.796
Active circulante
597.674
Capitaluri proprii
-233.539
Venituri totale
171.621
Cheltuieli totale
325.606
Stocuri
516.615
Creanțe
46.883
Casă și conturi la bănci
34.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
328.060
Rezultat net
-439.699
Angajați
8
Datorii
844.488
Active imobilizate
112.281
Active circulante
652.983
Capitaluri proprii
-79.224
Venituri totale
245.611
Cheltuieli totale
682.028
Stocuri
609.526
Creanțe
32.792
Casă și conturi la bănci
10.665
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
588.458
Rezultat net
30.226
Angajați
10
Datorii
778.789
Active imobilizate
228.877
Active circulante
910.136
Capitaluri proprii
360.224
Venituri totale
1.164.996
Cheltuieli totale
1.129.753
Stocuri
741.351
Creanțe
28.810
Casă și conturi la bănci
139.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
725.511
Rezultat net
308.420
Angajați
8
Datorii
212.666
Active imobilizate
302.413
Active circulante
240.852
Capitaluri proprii
330.599
Venituri totale
1.118.060
Cheltuieli totale
802.529
Stocuri
163.518
Creanțe
18.594
Casă și conturi la bănci
58.740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.920
Rezultat net
21.979
Angajați
2
Datorii
73.032
Active imobilizate
60.873
Active circulante
34.338
Capitaluri proprii
22.179
Venituri totale
63.920
Cheltuieli totale
41.067
Stocuri
23.193
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.145
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

192.113 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

192.113 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat82.619 lei14.295 lei96.914 lei96.914 lei0 lei
Asigurări sociale61.552 lei6.469 lei68.021 lei68.021 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate24.595 lei2.583 lei27.178 lei27.178 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42731537
Număr de înregistrare
J1/652/2020
Înmatriculare
6 iulie 2020
EUID
ROONRC.J1/652/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
GĂRII 288A Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
GĂRII 288A Mirăslău ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iulie 2020
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BREAZ LAURENȚIU DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIA DOXA FOLEX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.07.2020
Înregistrare fiscală
6 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J01/652/2020
Cod CAEN
2521
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Aiud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT MIRĂSLĂU COM. MIRĂSLĂU, GĂRII, NR.288A
Cod poștal fiscal
517470
Strada sediului
GĂRII
Numărul sediului
288A
Localitatea sediului
Sat Mirăslău Com. Mirăslău
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517470
Strada domiciliului fiscal
GĂRII
Numărul domiciliului fiscal
288A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mirăslău Com. Mirăslău
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517470

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
24 august 2020
TVA până la
19 ianuarie 2026
Anulare operată la
19 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2521 Rev. 2Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală

CAEN 2611 Rev. 2Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 2932 Rev. 2Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Mirăslău, Comuna MirăslăuCAEN 2521
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI