Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIAL COM SRL

DIAL COM SRL

CUI 5867616 · SRL· Municipiul Câmpulung Moldovenesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DIAL COM SRL are sediul în Municipiul Câmpulung Moldovenesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 482,3 K lei, față de 489,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-5%

Marja netă calculată este -5% în 2025, față de 9,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+6,9%

Datoriile raportate sunt 707,8 K lei în 2025, față de 662,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025482,3 K lei-1,5% față de anul anterior2020: 295.1272021: 208.6952022: 300.6882023: 546.3392024: 489.4442025: 482.319
Rezultat net 2025-24,2 K leiTrecere pe pierdere2020: -29.1152021: -11.8202022: -19.9762023: -76.1942024: 45.5682025: -24.185
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 22024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025-470,1 K leiDeficit de capital majorat cu 5,4%2020: -383.4652021: -395.2842022: -415.2602023: -491.4542024: -445.8862025: -470.071
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0273 K546 K2020: 295,1 K lei295,1 K20202021: 208,7 K lei208,7 K20212022: 300,7 K lei300,7 K20222023: 546,3 K lei546,3 K20232024: 489,4 K lei489,4 K20242025: 482,3 K lei482,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,9%-2,3%9,3%2020: -9,9%-9,9%20202021: -5,7%-5,7%20212022: -6,6%-6,6%20222023: -13,9%-13,9%20232024: 9,3%9,3%20242025: -5%-5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -1,5% față de anul anterior.Marjă netă -5% · -14,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-445,9 K lei
2025-470,1 K lei

Datorii raportate

2024662,2 K lei
2025707,8 K lei

Disponibilități bănești

202414,2 K lei
20252,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri546,3 K lei489,4 K lei482,3 K lei-1,5% față de anul anterior
Rezultat net-76,2 K lei45,6 K lei-24,2 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-491,5 K lei-445,9 K lei-470,1 K leiDeficit de capital majorat cu 5,4%
Datorii709,1 K lei662,2 K lei707,8 K lei+6,9% față de anul anterior
Creanțe7,4 K lei6,8 K lei2,7 K lei-59,4% față de anul anterior
Angajați223+50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-5%9,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-10,2%21,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Vânzări per angajat160.773 lei244.722 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-197,7%-206,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)297,7%306,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate28,7%30,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,24×0,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2 zile5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări122,6 zile94,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
482.319
Rezultat net
-24.185
Angajați
3
Datorii
707.833
Active imobilizate
68.208
Active circulante
169.554
Capitaluri proprii
-470.071
Venituri totale
490.780
Cheltuieli totale
504.578
Stocuri
164.281
Creanțe
2.739
Casă și conturi la bănci
2.534
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
489.444
Rezultat net
45.568
Angajați
2
Datorii
662.214
Active imobilizate
66.387
Active circulante
149.941
Capitaluri proprii
-445.886
Venituri totale
552.659
Cheltuieli totale
492.406
Stocuri
128.946
Creanțe
6.753
Casă și conturi la bănci
14.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
546.339
Rezultat net
-76.194
Angajați
2
Datorii
709.094
Active imobilizate
63.961
Active circulante
153.679
Capitaluri proprii
-491.454
Venituri totale
550.223
Cheltuieli totale
620.914
Stocuri
131.215
Creanțe
7.388
Casă și conturi la bănci
15.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
300.688
Rezultat net
-19.976
Angajați
2
Datorii
748.005
Active imobilizate
42.574
Active circulante
290.171
Capitaluri proprii
-415.260
Venituri totale
303.891
Cheltuieli totale
320.860
Stocuri
264.659
Creanțe
25.223
Casă și conturi la bănci
289
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.695
Rezultat net
-11.820
Angajați
1
Datorii
653.585
Active imobilizate
38.158
Active circulante
220.143
Capitaluri proprii
-395.284
Venituri totale
208.816
Cheltuieli totale
218.549
Stocuri
188.532
Creanțe
28.319
Casă și conturi la bănci
3.292
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.127
Rezultat net
-29.115
Angajați
2
Datorii
575.578
Active imobilizate
38.997
Active circulante
153.116
Capitaluri proprii
-383.465
Venituri totale
297.713
Cheltuieli totale
323.851
Stocuri
123.182
Creanțe
29.435
Casă și conturi la bănci
499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-04-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5867616
Număr de înregistrare
J33/1032/1994
Înmatriculare
29 iunie 1994
EUID
ROONRC.J33/1032/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea BUCOVINEI 220 Municipiul Câmpulung Moldovenesc Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea BUCOVINEI 220 Câmpulung Moldovenesc SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 aprilie 2013
Înregistrare fiscală
21 februarie 2025
Telefon
0230312296 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PEIU DIDINA
administrator
PEIU RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIAL COM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.04.2013
Înregistrare fiscală
4 iulie 1994
Număr registrul comerțului
J33/1032/1994
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Telefon
0732406492 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. CÂMPULUNG MOLDOVENESC, CALEA BUCOVINEI, NR.220
Cod poștal fiscal
725100
Strada sediului
Cal. Bucovinei
Numărul sediului
220
Localitatea sediului
Mun. Câmpulung Moldovenesc
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725100
Strada domiciliului fiscal
Calea BUCOVINEI
Numărul domiciliului fiscal
220
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpulung Moldovenesc
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 aprilie 2013
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1994
Perioada 2: TVA până la
31 decembrie 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul Câmpulung MoldovenescCalea BucovineiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI