Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIAMOND RISO SRL

DIAMOND RISO SRL

CUI 31695617 · SRL· Sat Şendreni, Comuna Şendreni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DIAMOND RISO SRL are sediul în Sat Şendreni, Comuna Şendreni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 85,2 K lei, față de 65,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,4%

Marja netă calculată este 1,4% în 2025, față de 2,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+9,9%

Datoriile raportate sunt 111,2 K lei în 2025, față de 101,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202585,2 K lei+29,5% față de anul anterior2020: 93.8232021: 150.2852022: 224.3102023: 104.7142024: 65.7982025: 85.240
Rezultat net 20251,2 K lei-22,2% față de anul anterior2020: 48.4152021: 66.5052022: 114.4712023: 4.2222024: 1.5472025: 1.203
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202587,7 K lei+1,4% față de anul anterior2020: 323.7062021: 390.2112022: 504.6822023: 84.9912024: 86.5382025: 87.741
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112 K224 K2020: 93,8 K lei93,8 K20202021: 150,3 K lei150,3 K20212022: 224,3 K lei224,3 K20222023: 104,7 K lei104,7 K20232024: 65,8 K lei65,8 K20242025: 85,2 K lei85,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,8%51,6%2020: 51,6%51,6%20202021: 44,3%44,3%20212022: 51%51%20222023: 4%4%20232024: 2,4%2,4%20242025: 1,4%1,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,6% · n=6.054

Cifra de afaceri: +29,5% față de anul anterior.Marjă netă 1,4% · -0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202486,5 K lei
202587,7 K lei

Datorii raportate

2024101,2 K lei
2025111,2 K lei

Disponibilități bănești

202410,5 K lei
202522,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri104,7 K lei65,8 K lei85,2 K lei+29,5% față de anul anterior
Rezultat net4,2 K lei1,5 K lei1,2 K lei-22,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii85 K lei86,5 K lei87,7 K lei+1,4% față de anul anterior
Datorii61,9 K lei101,2 K lei111,2 K lei+9,9% față de anul anterior
Creanțe22,5 K lei49,4 K lei48,2 K lei-2,4% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,4%2,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,6% (n=6.054) · 2024: 13,6% (n=6.447)

Rezultat / active (A+B)0,6%0,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,4% (n=4.954) · 2024: 8,1% (n=5.225)

Rezultat / capitaluri proprii1,4%1,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=5.959) · 2024: 36,3% (n=6.347)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)44,1%43,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=4.955) · 2024: 48,8% (n=5.228)

Datorii / active (A+B)55,9%50,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,3% (n=4.955) · 2024: 51,2% (n=5.228)

Ponderea activelor imobilizate56,1%63,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,3% (n=4.955) · 2024: 15,3% (n=5.228)

Active circulante / datorii totale0,79×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=7.715) · 2024: 1,42× (n=8.331)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări203,4 zile270,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94,4 zile (n=5.647) · 2024: 83 zile (n=5.885)

Stocuri în zile de vânzări69,4 zile73,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=3.576) · 2024: 35,4 zile (n=3.831)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.240
Rezultat net
1.203
Angajați
—
Datorii
111.163
Active imobilizate
111.556
Active circulante
87.348
Capitaluri proprii
87.741
Venituri totale
103.044
Cheltuieli totale
100.399
Stocuri
16.432
Creanțe
48.168
Casă și conturi la bănci
22.748
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.798
Rezultat net
1.547
Angajați
—
Datorii
101.186
Active imobilizate
126.862
Active circulante
73.362
Capitaluri proprii
86.538
Venituri totale
70.706
Cheltuieli totale
67.849
Stocuri
13.500
Creanțe
49.366
Casă și conturi la bănci
10.496
Cheltuieli în avans
5.500
Venituri în avans
18.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.714
Rezultat net
4.222
Angajați
—
Datorii
61.874
Active imobilizate
140.060
Active circulante
41.805
Capitaluri proprii
84.991
Venituri totale
110.275
Cheltuieli totale
103.192
Stocuri
13.500
Creanțe
22.496
Casă și conturi la bănci
5.809
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
35.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.310
Rezultat net
114.471
Angajați
—
Datorii
85.627
Active imobilizate
125.854
Active circulante
462.943
Capitaluri proprii
504.682
Venituri totale
230.887
Cheltuieli totale
110.459
Stocuri
—
Creanțe
82.558
Casă și conturi la bănci
380.385
Cheltuieli în avans
1.512
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.285
Rezultat net
66.505
Angajați
—
Datorii
118.007
Active imobilizate
133.530
Active circulante
373.176
Capitaluri proprii
390.211
Venituri totale
152.693
Cheltuieli totale
82.065
Stocuri
—
Creanțe
63.661
Casă și conturi la bănci
309.515
Cheltuieli în avans
1.512
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.823
Rezultat net
48.415
Angajați
—
Datorii
163.514
Active imobilizate
140.912
Active circulante
344.796
Capitaluri proprii
323.706
Venituri totale
93.823
Cheltuieli totale
42.884
Stocuri
—
Creanțe
58.524
Casă și conturi la bănci
286.272
Cheltuieli în avans
1.512
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-06-03; reactivare la 2017-07-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-18

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-06-03; reactivare la 2017-07-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-18
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-05-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 23714/233/20252025-12-16 · Judecătoria GALATI · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-08-28 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta MTO TRANSCARGO & CARS SRL, în contradictoriu cu pârâta DIAMOND RISO SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 12.180 lei reprezentând diferenţă preţ cumpărare autoturism KIA Sorento, serie ?asiu KNAJC524895884048, conform facturii fiscale seria MTO2181 din 11.10.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum total de 860 lei (200 lei reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru şi 660 lei reprezentând onorariul avocatului ales). Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Gala?i. Pronun?area hotărârii s-a făcut prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 28.08.2026, în conformitate cu dispozi?iile art. 402 Cod procedură civilă.

Document: _Hotarare 6192/2026 · 2026-08-28

2026-08-14 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 28.08.2026 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-08-14

2026-05-08 · 11:00

Amână cauza

pentru a se depune rela?iile solicitate de instan?a de judecată

Document: incheieredesedinta · 2026-05-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31695617
Număr de înregistrare
J17/668/2013
Înmatriculare
27 mai 2013
EUID
ROONRC.J17/668/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
Zorilor 13 Sat Şendreni, Comuna Şendreni Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Zorilor 13 Şendreni GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 mai 2013
Înregistrare fiscală
31 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂNCILĂ VERONICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIAMOND RISO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.2013
Înregistrare fiscală
27 mai 2013
Număr registrul comerțului
J2013000668178
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT ŞENDRENI COM. ŞENDRENI, STR. ZORILOR, NR.13
Cod poștal fiscal
807290
Strada sediului
Str. Zorilor
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Sat Şendreni Com. Şendreni
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807290
Strada domiciliului fiscal
Str. Zorilor
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şendreni Com. Şendreni
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807290

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
3 iunie 2017
Reactivare
18 iulie 2017
Publicarea deciziei
6 iunie 2017

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J17/668/2013 → J2013000668178

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Şendreni, Comuna ŞendreniCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI