Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIAROM INVEST 2020 S.R.L.

DIAROM INVEST 2020 S.R.L.

CUI 43363190 · SRL· Sat Prislopu Mare, Comuna Drăganu· Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DIAROM INVEST 2020 S.R.L. are sediul în Sat Prislopu Mare, Comuna Drăganu și raportează activitatea comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-70,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 160,2 K lei, față de 548,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-37,5%

Marja netă calculată este -37,5% în 2024, față de -11,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+39,4%

Datoriile raportate sunt 532,5 K lei în 2024, față de 382 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024160,2 K lei-70,8% față de anul anterior2022: 60.3102023: 548.4232024: 160.226
Rezultat net 2024-60,1 K leiPierdere redusă cu 1,3%2022: -14.8342023: -60.9512024: -60.139
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-135,7 K leiDeficit de capital majorat cu 79,6%2022: -14.6342023: -75.5852024: -135.724
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0274 K548 K2022: 60,3 K lei60,3 K20222023: 548,4 K lei548,4 K20232024: 160,2 K lei160,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,5%-18,3%1%2022: -24,6%-24,6%20222023: -11,1%-11,1%20232024: -37,5%-37,5%2024Reper 2024: mediana sectorului 0,8% · n=3.382

Cifra de afaceri: -70,8% față de anul anterior.Marjă netă -37,5% · -26,4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-75,6 K lei
2024-135,7 K lei

Datorii raportate

2023382 K lei
2024532,5 K lei

Disponibilități bănești

20238,3 K lei
20241,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri60,3 K lei548,4 K lei160,2 K lei-70,8% față de anul anterior
Rezultat net-14,8 K lei-61 K lei-60,1 K leiPierdere redusă cu 1,3%
Capitaluri proprii-14,6 K lei-75,6 K lei-135,7 K leiDeficit de capital majorat cu 79,6%
Datorii315 K lei382 K lei532,5 K lei+39,4% față de anul anterior
Creanțe62,2 K lei131,5 K lei146,4 K lei+11,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-37,5%-11,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 0,8% (n=3.382) · 2023: 1,3% (n=3.102)

Vânzări per angajat160.226 lei548.423 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 396.235 lei (n=1.823) · 2023: 368.764 lei (n=1.908)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,75×0,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,9× (n=4.350) · 2023: 0,89× (n=4.009)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări328,8 zile86,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 18,7 zile (n=2.996) · 2023: 26 zile (n=2.668)

Stocuri în zile de vânzări558,9 zile109,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 98,8 zile (n=2.723) · 2023: 102,2 zile (n=2.489)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.226
Rezultat net
-60.139
Angajați
1
Datorii
532.462
Active imobilizate
—
Active circulante
396.738
Capitaluri proprii
-135.724
Venituri totale
160.228
Cheltuieli totale
220.367
Stocuri
248.740
Creanțe
146.353
Casă și conturi la bănci
1.645
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
548.423
Rezultat net
-60.951
Angajați
1
Datorii
381.983
Active imobilizate
—
Active circulante
306.398
Capitaluri proprii
-75.585
Venituri totale
553.461
Cheltuieli totale
608.927
Stocuri
166.585
Creanțe
131.505
Casă și conturi la bănci
8.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.310
Rezultat net
-14.834
Angajați
1
Datorii
315.019
Active imobilizate
—
Active circulante
300.385
Capitaluri proprii
-14.634
Venituri totale
60.312
Cheltuieli totale
74.543
Stocuri
231.766
Creanțe
62.176
Casă și conturi la bănci
6.443
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 71% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 71% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43363190
Număr de înregistrare
J3/1916/2020
Înmatriculare
20 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J3/1916/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
28 Sat Prislopu Mare, Comuna Drăganu Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
28 Prislopu Mare ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHĂLCESCU CLAUDIA-FLORIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIAROM INVEST 2020 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.11.2020
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J03/1916/2020
Cod CAEN
4511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT PRISLOPU MARE COM. DRĂGANU, NR.28
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sat Prislopu Mare Com. Drăganu
Județul sediului
ARGEŞ
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Prislopu Mare Com. Drăganu
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Prislopu Mare, Comuna DrăganuCAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI