Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIATEH SRL

DIATEH SRL

CUI 5636204 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DIATEH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-56,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18 K lei, față de 41,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut215,2%

Marja netă calculată este 215,2% în 2025, față de -69,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,9%

Datoriile raportate sunt 288,7 K lei în 2025, față de 294,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518 K lei-56,2% față de anul anterior2020: 629.5592021: 174.8452022: 8.3072023: 4.6162024: 41.0852025: 18.006
Rezultat net 202538,7 K leiTrecere pe profit2020: 6.1512021: -108.1342022: -41.0882023: -23.7662024: -28.5902025: 38.743
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 92021: 12022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 2025345,9 K lei+12,6% față de anul anterior2020: 602.2202021: 494.0872022: 406.0782023: 335.7512024: 307.1612025: 345.904
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0315 K630 K2020: 629,6 K lei629,6 K20202021: 174,8 K lei174,8 K20212022: 8,3 K lei8,3 K20222023: 4,6 K lei4,6 K20232024: 41,1 K lei41,1 K20242025: 18 K lei18 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-514,9%-149,8%215,2%2020: 1%1%20202021: -61,8%-61,8%20212022: -494,6%-494,6%20222023: -514,9%-514,9%20232024: -69,6%-69,6%20242025: 215,2%215,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,9% · n=145

Cifra de afaceri: -56,2% față de anul anterior.Marjă netă 215,2% · +284,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024307,2 K lei
2025345,9 K lei

Datorii raportate

2024294,2 K lei
2025288,7 K lei

Disponibilități bănești

202451,6 K lei
202588,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,6 K lei41,1 K lei18 K lei-56,2% față de anul anterior
Rezultat net-23,8 K lei-28,6 K lei38,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii335,8 K lei307,2 K lei345,9 K lei+12,6% față de anul anterior
Datorii299,9 K lei294,2 K lei288,7 K lei-1,9% față de anul anterior
Creanțe221 K lei279 K lei221,7 K lei-20,5% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă215,2%-69,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=145) · 2024: 13,2% (n=232)

Rezultat / active (A+B)6,2%-4,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,4% (n=144) · 2024: 6,7% (n=219)

Rezultat / capitaluri proprii11,2%-9,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,5% (n=134) · 2024: 35% (n=203)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,1%51,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=144) · 2024: 43,8% (n=219)

Datorii / active (A+B)45,9%49,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60,7% (n=144) · 2024: 49% (n=219)

Ponderea activelor imobilizate5,1%6,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,3% (n=144) · 2024: 37,8% (n=219)

Active circulante / datorii totale2,07×1,9×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=188) · 2024: 1,11× (n=286)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4.432,6 zile2.444,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 89 zile (n=142) · 2024: 89,6 zile (n=219)

Stocuri în zile de vânzări5.715,1 zile1.995,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,1 zile (n=79) · 2024: 14,1 zile (n=143)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.006
Rezultat net
38.743
Angajați
0
Datorii
288.706
Active imobilizate
32.103
Active circulante
596.242
Capitaluri proprii
345.904
Venituri totale
99.970
Cheltuieli totale
58.612
Stocuri
285.851
Creanțe
221.703
Casă și conturi la bănci
88.688
Cheltuieli în avans
9.582
Venituri în avans
3.317
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.085
Rezultat net
-28.590
Angajați
0
Datorii
294.190
Active imobilizate
36.748
Active circulante
558.338
Capitaluri proprii
307.161
Venituri totale
82.261
Cheltuieli totale
110.851
Stocuri
227.752
Creanțe
279.003
Casă și conturi la bănci
51.583
Cheltuieli în avans
9.582
Venituri în avans
3.317
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.616
Rezultat net
-23.766
Angajați
0
Datorii
299.929
Active imobilizate
86.572
Active circulante
542.843
Capitaluri proprii
335.751
Venituri totale
45.950
Cheltuieli totale
69.716
Stocuri
291.190
Creanțe
221.009
Casă și conturi la bănci
30.644
Cheltuieli în avans
9.582
Venituri în avans
3.317
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.307
Rezultat net
-41.088
Angajați
0
Datorii
340.602
Active imobilizate
96.507
Active circulante
644.315
Capitaluri proprii
406.078
Venituri totale
15.389
Cheltuieli totale
56.477
Stocuri
324.636
Creanțe
290.294
Casă și conturi la bănci
29.385
Cheltuieli în avans
9.582
Venituri în avans
3.724
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.845
Rezultat net
-108.134
Angajați
1
Datorii
483.147
Active imobilizate
105.360
Active circulante
865.444
Capitaluri proprii
494.087
Venituri totale
215.588
Cheltuieli totale
323.722
Stocuri
329.298
Creanțe
490.362
Casă și conturi la bănci
45.784
Cheltuieli în avans
10.154
Venituri în avans
3.724
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
629.559
Rezultat net
6.151
Angajați
9
Datorii
589.102
Active imobilizate
155.743
Active circulante
1.034.526
Capitaluri proprii
602.220
Venituri totale
726.634
Cheltuieli totale
713.178
Stocuri
481.360
Creanțe
524.879
Casă și conturi la bănci
28.287
Cheltuieli în avans
10.154
Venituri în avans
9.101
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-05-05 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5636204
Număr de înregistrare
J40/8541/1994
Înmatriculare
5 mai 1994
EUID
ROONRC.J40/8541/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sos. PANTELIMON 1 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Sos. PANTELIMON 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 mai 1994
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0212524829 · Firme cu același număr
Fax
0212527935

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILESCU LIANA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIATEH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.1994
Înregistrare fiscală
16 mai 1994
Număr registrul comerțului
J40/8541/1994
Cod CAEN
2561
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT, PRIVAT, AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212524829 · Firme cu același număr
Fax
0212527935 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. PANTELIMON, NR.1
Cod poștal fiscal
21591
Strada sediului
Sos. PANTELIMON
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Sos. PANTELIMON
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21591

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 mai 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 1561 Rev. 1Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1581 Rev. 1Fabricarea pâinii; fabricarea produselor proaspete de patiserie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Șoseaua PantelimonCAEN 2561
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI