Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIAVAL MEDICAL VET S.R.L.

DIAVAL MEDICAL VET S.R.L.

CUI 39412856 · SRL· Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DIAVAL MEDICAL VET S.R.L. are sediul în Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+35,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 816,8 K lei, față de 602,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de -9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+210,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025816,8 K lei+35,6% față de anul anterior2021: 268.8482022: 532.3742023: 473.6132024: 602.2402025: 816.833
Rezultat net 20252,8 K leiTrecere pe profit2020: 02021: 32.1322022: 85.8512023: -79.4562024: -54.3612025: 2.813
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2021: 22022: 22023: 22024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-12,8 K leiDeficit de capital redus cu 18%2020: 2002021: 32.3322022: 118.1832023: 38.7272024: -15.6342025: -12.821
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0408 K817 K—20202021: 268,8 K lei268,8 K20212022: 532,4 K lei532,4 K20222023: 473,6 K lei473,6 K20232024: 602,2 K lei602,2 K20242025: 816,8 K lei816,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,8%-0,3%16,1%20202021: 12%12%20212022: 16,1%16,1%20222023: -16,8%-16,8%20232024: -9%-9%20242025: 0,3%0,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 12,1% · n=3.134

Cifra de afaceri: +35,6% față de anul anterior.Marjă netă 0,3% · +9,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-15,6 K lei
2025-12,8 K lei

Datorii raportate

2024185,9 K lei
2025195,9 K lei

Disponibilități bănești

202424,6 K lei
202521,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri473,6 K lei602,2 K lei816,8 K lei+35,6% față de anul anterior
Rezultat net-79,5 K lei-54,4 K lei2,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii38,7 K lei-15,6 K lei-12,8 K leiDeficit de capital redus cu 18%
Datorii231 K lei185,9 K lei195,9 K lei+5,4% față de anul anterior
Creanțe69,4 K lei7,6 K lei23,5 K lei+210,9% față de anul anterior
Angajați244Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,3%-9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 12,1% (n=3.134) · 2024: 9,6% (n=3.217)

Rezultat / active (A+B)1,5%-31,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,1% (n=2.754) · 2024: 11,6% (n=2.793)

Vânzări per angajat204.208 lei150.560 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 185.535 lei (n=2.777) · 2024: 156.461 lei (n=2.851)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-7%-9,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,9% (n=2.756) · 2024: 48,2% (n=2.794)

Datorii / active (A+B)107%109,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,8% (n=2.756) · 2024: 49,8% (n=2.794)

Ponderea activelor imobilizate40%33,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=2.756) · 2024: 28,8% (n=2.794)

Active circulante / datorii totale0,56×0,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,27× (n=3.458) · 2024: 1,27× (n=3.538)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10,4 zile4,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 24,6 zile (n=2.884) · 2024: 29,4 zile (n=2.931)

Stocuri în zile de vânzări28,8 zile48,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 40,8 zile (n=2.496) · 2024: 45,2 zile (n=2.505)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
816.833
Rezultat net
2.813
Angajați
4
Datorii
195.924
Active imobilizate
73.179
Active circulante
109.924
Capitaluri proprii
-12.821
Venituri totale
828.994
Cheltuieli totale
821.598
Stocuri
65.249
Creanțe
23.533
Casă și conturi la bănci
21.142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
602.240
Rezultat net
-54.361
Angajați
4
Datorii
185.879
Active imobilizate
56.325
Active circulante
113.920
Capitaluri proprii
-15.634
Venituri totale
618.102
Cheltuieli totale
657.035
Stocuri
81.738
Creanțe
7.569
Casă și conturi la bănci
24.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
473.613
Rezultat net
-79.456
Angajați
2
Datorii
230.986
Active imobilizate
47.048
Active circulante
222.665
Capitaluri proprii
38.727
Venituri totale
475.552
Cheltuieli totale
550.409
Stocuri
122.908
Creanțe
69.364
Casă și conturi la bănci
30.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
532.374
Rezultat net
85.851
Angajați
2
Datorii
98.251
Active imobilizate
17.931
Active circulante
198.503
Capitaluri proprii
118.183
Venituri totale
537.533
Cheltuieli totale
447.114
Stocuri
106.351
Creanțe
49.103
Casă și conturi la bănci
43.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.848
Rezultat net
32.132
Angajați
2
Datorii
158.122
Active imobilizate
11.531
Active circulante
178.923
Capitaluri proprii
32.332
Venituri totale
278.835
Cheltuieli totale
243.915
Stocuri
141.100
Creanțe
27.565
Casă și conturi la bănci
10.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
500
Active imobilizate
658
Active circulante
42
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
42
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39412856
Număr de înregistrare
J4/799/2018
Înmatriculare
29 mai 2018
EUID
ROONRC.J4/799/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
COSTACHE NEGRI G2 Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. COSTACHE NEGRI Târgu Ocna BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 2018
Înregistrare fiscală
24 iulie 2025
Telefon
0743788422 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OANCIA VALENTIN IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIAVAL MEDICAL VET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.05.2018
Înregistrare fiscală
29 mai 2018
Număr registrul comerțului
J04/799/2018
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Telefon
0743788422 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, ORŞ. TÂRGU OCNA, STR. COSTACHE NEGRI, BL.G2, SC.A, ET.P, AP.1
Cod poștal fiscal
605600
Strada sediului
Str. Costache Negri
Localitatea sediului
Orş. Târgu Ocna
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
605600
Strada domiciliului fiscal
Str. Costache Negri
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Târgu Ocna
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
605600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4646 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 7500 Rev. 2Activități veterinare

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuLoc. Târgu Ocna, Oraş Târgu OcnaCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI