Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DICTINNA SERVICII MEDICALE SRL

DICTINNA SERVICII MEDICALE SRL

CUI 24318487 · SRL· Municipiul Iaşi· Activități de asistență medicală generală

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

DICTINNA SERVICII MEDICALE SRL are sediul în Municipiul Iaşi și raportează activitatea activități de asistență medicală generală. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+103,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+68,1%

Datoriile raportate sunt 56 K lei în 2024, față de 33,3 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil
Rezultat net 202455 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 55
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024-55,3 K lei+0,1% față de anul anterior2020: -55.3132021: -55.3132022: -55.3132023: -55.3132024: -55.258
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei02020—2021—2022—2023—2024

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-55,3 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii56 K lei+68,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei55 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-55,3 K lei-55,3 K lei-55,3 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii33,3 K lei33,3 K lei56 K lei+68,1% față de anul anterior
Creanțe-22,4 K lei-22,4 K lei774 lei+103,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×2,82×n=2.654-0,66×4,35×n=2.576

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
55
Angajați
—
Datorii
56.032
Active imobilizate
—
Active circulante
774
Capitaluri proprii
-55.258
Venituri totale
66
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
774
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
33.323
Active imobilizate
0
Active circulante
-21.990
Capitaluri proprii
-55.313
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
0
Creanțe
-22.364
Casă și conturi la bănci
374
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
33.323
Active imobilizate
0
Active circulante
-21.990
Capitaluri proprii
-55.313
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
0
Creanțe
-22.364
Casă și conturi la bănci
374
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
33.323
Active imobilizate
0
Active circulante
-21.990
Capitaluri proprii
-55.313
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
0
Creanțe
-22.364
Casă și conturi la bănci
374
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
33.323
Active imobilizate
0
Active circulante
-21.990
Capitaluri proprii
-55.313
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
0
Creanțe
-22.364
Casă și conturi la bănci
374
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-08-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-02.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24318487
Număr de înregistrare
J2008002424220
Înmatriculare
12 august 2008
EUID
ROONRC.J2008002424220
Formă juridică
SRL
Sediu social
Şos. NICOLINA 56 977B Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. NICOLINA 56 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 august 2008
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AGROSOAIE ANDI RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DICTINNA SERVICII MEDICALE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.08.2008
Înregistrare fiscală
12 august 2008
Număr registrul comerțului
J2008002424220
Cod CAEN
8621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NICOLINA, NR.56, BL.977B, ET.8, AP.24
Cod poștal fiscal
700735
Strada sediului
Şos. Nicolina
Numărul sediului
56
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700735
Strada domiciliului fiscal
Şos. Nicolina
Numărul domiciliului fiscal
56
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700735

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
15 august 2008
TVA până la
30 iunie 2009
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 8610 Rev. 2Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 2Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

CAEN 8710 Rev. 2Activități ale centrelor de îngrijire medicală

CAEN 8720 Rev. 2Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiȘoseaua NicolinaCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI