Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIEC COM SRL

DIEC COM SRL

CUI 7792463 · SRL· Municipiul Vaslui

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DIEC COM SRL are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 108,7 K lei, față de 80,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut80,5%

Marja netă calculată este 80,5% în 2025, față de 80% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-72,6%

Datoriile raportate sunt 18,2 K lei în 2025, față de 66,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025108,7 K lei+34,9% față de anul anterior2020: 74.4102021: 80.0012022: 71.0752023: 71.2402024: 80.5932025: 108.737
Rezultat net 202587,5 K lei+35,7% față de anul anterior2020: 63.1902021: 63.0082022: 64.8602023: 56.8022024: 64.5072025: 87.535
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025117,3 K lei+24,8% față de anul anterior2020: 158.9542021: 92.5622022: 94.4232023: 108.2242024: 93.9822025: 117.266
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate054 K109 K2020: 74,4 K lei74,4 K20202021: 80 K lei80 K20212022: 71,1 K lei71,1 K20222023: 71,2 K lei71,2 K20232024: 80,6 K lei80,6 K20242025: 108,7 K lei108,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,6%91,3%2020: 84,9%84,9%20202021: 78,8%78,8%20212022: 91,3%91,3%20222023: 79,7%79,7%20232024: 80%80%20242025: 80,5%80,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: +34,9% față de anul anterior.Marjă netă 80,5% · +0,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202494 K lei
2025117,3 K lei

Datorii raportate

202466,4 K lei
202518,2 K lei

Disponibilități bănești

202468,9 K lei
202555 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri71,2 K lei80,6 K lei108,7 K lei+34,9% față de anul anterior
Rezultat net56,8 K lei64,5 K lei87,5 K lei+35,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,2 K lei94 K lei117,3 K lei+24,8% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei66,4 K lei18,2 K lei-72,6% față de anul anterior
Creanțe6,4 K lei65 K lei54,6 K lei-16% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă80,5%80%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)64,6%40,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii74,6%68,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)86,6%58,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)13,4%41,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate19,1%16,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale6,02×2,02×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări180,7 zile290,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.737
Rezultat net
87.535
Angajați
—
Datorii
18.222
Active imobilizate
25.866
Active circulante
109.622
Capitaluri proprii
117.266
Venituri totale
108.737
Cheltuieli totale
4.527
Stocuri
—
Creanțe
54.591
Casă și conturi la bănci
55.031
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.593
Rezultat net
64.507
Angajați
—
Datorii
66.439
Active imobilizate
26.541
Active circulante
133.880
Capitaluri proprii
93.982
Venituri totale
80.611
Cheltuieli totale
3.787
Stocuri
—
Creanțe
64.984
Casă și conturi la bănci
68.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.240
Rezultat net
56.802
Angajați
—
Datorii
3.083
Active imobilizate
27.216
Active circulante
84.091
Capitaluri proprii
108.224
Venituri totale
71.248
Cheltuieli totale
3.625
Stocuri
—
Creanțe
6.386
Casă și conturi la bănci
77.705
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.075
Rezultat net
64.860
Angajați
—
Datorii
45.667
Active imobilizate
27.891
Active circulante
112.199
Capitaluri proprii
94.423
Venituri totale
71.075
Cheltuieli totale
4.083
Stocuri
—
Creanțe
49.108
Casă și conturi la bănci
63.091
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.001
Rezultat net
63.008
Angajați
—
Datorii
24.490
Active imobilizate
28.566
Active circulante
88.486
Capitaluri proprii
92.562
Venituri totale
80.021
Cheltuieli totale
14.613
Stocuri
—
Creanțe
7.312
Casă și conturi la bănci
81.174
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.410
Rezultat net
63.190
Angajați
—
Datorii
6.309
Active imobilizate
29.241
Active circulante
136.022
Capitaluri proprii
158.954
Venituri totale
74.549
Cheltuieli totale
9.126
Stocuri
—
Creanțe
1.986
Casă și conturi la bănci
134.036
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.740
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-10-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7792463
Număr de înregistrare
J37/433/1995
Înmatriculare
5 octombrie 1995
EUID
ROONRC.J37/433/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LIBERTATII 323 B.8 Municipiul Vaslui Vaslui
Adresă fiscală
Str. LIBERTATII 323 Vaslui VASLUI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
6 octombrie 2014
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
11

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIRIAC ELENA
administrator
COŢOVAN CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIEC COM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 06.10.2014
Înregistrare fiscală
16 octombrie 1995
Număr registrul comerțului
J37/433/1995
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0235320144 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. LIBERTĂŢII, NR.323, BL.B.8, SC.B, ET.3, AP.6
Cod poștal fiscal
730196
Strada sediului
Str. LIBERTATII
Numărul sediului
323
Localitatea sediului
Mun. Vaslui
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
323
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vaslui
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
730196

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
8 octombrie 2014
Perioada 2: TVA de la
1 iunie 1996
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul VasluiStrada LibertatiiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI