Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIESEL BĂLENI AUT S.R.L.

DIESEL BĂLENI AUT S.R.L.

CUI 45981902 · SRL· Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DIESEL BĂLENI AUT S.R.L. are sediul în Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,9 mil. lei, față de 5,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,4%

Marja netă calculată este 3,4% în 2025, față de 3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14%

Datoriile raportate sunt 644,7 K lei în 2025, față de 750 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,9 mil. lei+17,8% față de anul anterior2022: 1.293.5552023: 4.597.1852024: 5.884.5812025: 6.932.215
Rezultat net 2025233,8 K lei+18,8% față de anul anterior2022: 16.6552023: 163.2462024: 196.7842025: 233.846
Angajați 20253+0% față de anul anterior2022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025235 K lei+18,7% față de anul anterior2022: 17.6552023: 180.9012024: 197.9852025: 235.046
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 4,6 mil. lei4,6 mil.20232024: 5,9 mil. lei5,9 mil.20242025: 6,9 mil. lei6,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,8%3,6%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=5862022: 1,3%1,3%20222023: 3,6%3,6%20232024: 3,3%3,3%20242025: 3,4%3,4%2025

Cifra de afaceri: +17,8% față de anul anterior. Marja netă: 3,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii235 K lei+18,7% față de anul anterior
Datorii644,7 K lei-14% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,6 mil. lei5,9 mil. lei6,9 mil. lei+17,8% față de anul anterior
Rezultat net163,2 K lei196,8 K lei233,8 K lei+18,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii180,9 K lei198 K lei235 K lei+18,7% față de anul anterior
Datorii318,7 K lei750 K lei644,7 K lei-14% față de anul anterior
Creanțe59,4 K lei256,5 K lei302,5 K lei+17,9% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,4%2,9%n=5863,3%2,1%n=659
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26,7%27%n=61020,9%30%n=705
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)73,3%73%n=61079,1%70,1%n=705
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,3%31,9%n=61039,8%36,3%n=705
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)26,6%5,7%n=61020,8%3%n=704
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%30,4%n=52699,4%24,2%n=591
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×0,86×n=7570,76×0,84×n=851
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,71 zile22,38 zilen=56915,69 zile22,21 zilen=641
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3609,5 zile19,78 zilen=4986,65 zile19,34 zilen=539
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.310.738 lei642.771 lein=5121.961.527 lei485.448 lein=604

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.932.215
Rezultat net
233.846
Angajați
3
Datorii
644.681
Active imobilizate
337.084
Active circulante
542.643
Capitaluri proprii
235.046
Venituri totale
6.932.226
Cheltuieli totale
6.662.653
Stocuri
182.877
Creanțe
302.527
Casă și conturi la bănci
57.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.884.581
Rezultat net
196.784
Angajați
3
Datorii
749.996
Active imobilizate
377.593
Active circulante
570.388
Capitaluri proprii
197.985
Venituri totale
5.884.581
Cheltuieli totale
5.652.668
Stocuri
108.684
Creanțe
256.505
Casă și conturi la bănci
205.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.597.185
Rezultat net
163.246
Angajați
3
Datorii
318.731
Active imobilizate
143.382
Active circulante
356.250
Capitaluri proprii
180.901
Venituri totale
4.597.185
Cheltuieli totale
4.408.243
Stocuri
72.757
Creanțe
59.364
Casă și conturi la bănci
224.129
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.293.555
Rezultat net
16.655
Angajați
2
Datorii
351.255
Active imobilizate
165.441
Active circulante
203.469
Capitaluri proprii
17.655
Venituri totale
1.293.555
Cheltuieli totale
1.264.224
Stocuri
60.717
Creanțe
47.743
Casă și conturi la bănci
95.009
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45981902
Număr de înregistrare
J2022000585154
Înmatriculare
18 aprilie 2022
EUID
ROONRC.J2022000585154
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nucetului 268 Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni Dâmboviţa
Adresă fiscală
Şos. Nucetului 268 Băleni Sârbi DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MATU GEORGIAN CRISTI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIESEL BĂLENI AUT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.04.2022
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000585154
Cod CAEN
4730
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BĂLENI SÂRBI COM. BĂLENI, ŞOS. NUCETULUI, NR.268
Cod poștal fiscal
137010
Strada sediului
Şos. Nucetului
Numărul sediului
268
Localitatea sediului
Sat Băleni Sârbi Com. Băleni
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137010
Strada domiciliului fiscal
Şos. Nucetului
Numărul domiciliului fiscal
268
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băleni Sârbi Com. Băleni
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137010

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Băleni Sârbi, Comuna BăleniCAEN 4730
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI