Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIM CONSTRUCT SRL

DIM CONSTRUCT SRL

CUI 20251228 · SRL· Municipiul Suceava· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DIM CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Suceava și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+12,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,5 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut12,7%

Marja netă calculată este 12,7% în 2024, față de 1,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-22,1%

Datoriile raportate sunt 522,6 K lei în 2024, față de 670,6 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,5 mil. lei+12,9% față de anul anterior2022: 1.585.4312023: 1.316.6382024: 1.486.261
Rezultat net 2024189,1 K lei+711,2% față de anul anterior2022: 24.4722023: 23.3062024: 189.055
Angajați 20243-25% față de anul anterior2022: 42023: 42024: 3
Capitaluri proprii 20241,1 mil. lei+21,7% față de anul anterior2022: 846.2182023: 869.5232024: 1.058.578
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0793 K2 mil.2022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,4%12,7%2022: 1,5%1,5%20222023: 1,8%1,8%20232024: 12,7%12,7%2024Reper 2024: mediana sectorului 3,5% · n=32.629

Cifra de afaceri: +12,9% față de anul anterior.Marjă netă 12,7% · +11 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023869,5 K lei
20241,1 mil. lei

Datorii raportate

2023670,6 K lei
2024522,6 K lei

Disponibilități bănești

202324,2 K lei
202422,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,3 mil. lei1,5 mil. lei+12,9% față de anul anterior
Rezultat net24,5 K lei23,3 K lei189,1 K lei+711,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii846,2 K lei869,5 K lei1,1 mil. lei+21,7% față de anul anterior
Datorii879,5 K lei670,6 K lei522,6 K lei-22,1% față de anul anterior
Creanțe547,4 K lei849 K lei821,3 K lei-3,3% față de anul anterior
Angajați443-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă12,7%1,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 3,5% (n=32.629) · 2023: 5,7% (n=32.623)

Rezultat / active (A+B)12,1%1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2,7% (n=29.187) · 2023: 4,7% (n=29.107)

Rezultat / capitaluri proprii17,9%2,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 21,3% (n=26.850) · 2023: 29,9% (n=27.468)

Vânzări per angajat495.420 lei329.160 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 257.350 lei (n=28.111) · 2023: 245.231 lei (n=28.239)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)67,9%57,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 28,1% (n=29.203) · 2023: 31% (n=29.125)

Datorii / active (A+B)33,5%44,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 73% (n=29.203) · 2023: 70,1% (n=29.125)

Ponderea activelor imobilizate20,9%16,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 31,1% (n=29.203) · 2023: 27,9% (n=29.125)

Active circulante / datorii totale2,36×1,88×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,83× (n=40.996) · 2023: 0,91× (n=40.729)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări198,9 zile232,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 61,7 zile (n=31.003) · 2023: 66,2 zile (n=30.890)

Stocuri în zile de vânzări94,2 zile106 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 5,7 zile (n=16.762) · 2023: 5,5 zile (n=17.167)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.486.261
Rezultat net
189.055
Angajați
3
Datorii
522.579
Active imobilizate
325.348
Active circulante
1.233.111
Capitaluri proprii
1.058.578
Venituri totale
1.495.537
Cheltuieli totale
1.286.481
Stocuri
388.947
Creanțe
821.336
Casă și conturi la bănci
22.828
Cheltuieli în avans
22.698
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.316.638
Rezultat net
23.306
Angajați
4
Datorii
670.584
Active imobilizate
256.558
Active circulante
1.260.851
Capitaluri proprii
869.523
Venituri totale
1.425.464
Cheltuieli totale
1.397.719
Stocuri
387.676
Creanțe
848.956
Casă și conturi la bănci
24.219
Cheltuieli în avans
22.698
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.585.431
Rezultat net
24.472
Angajați
4
Datorii
879.489
Active imobilizate
336.981
Active circulante
1.315.627
Capitaluri proprii
846.218
Venituri totale
1.646.737
Cheltuieli totale
1.618.402
Stocuri
423.553
Creanțe
547.448
Casă și conturi la bănci
344.626
Cheltuieli în avans
73.099
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-12-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 1344/286/20232023-09-01 · Judecătoria RADUCANENI · Intimat

desfiinţare înscrisuri (art.315 lit. d NCPP) · Fond

9 termene · ultima soluție: admite cererea

2024-06-14 · 9:30

admite cererea

Admite propunerea formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Răducăneni prin ordonanţa de clasare din data de 10.04.2023, pronun?ată în dosarul penal nr. 1388/P/2018. În baza art. 5491 alin. 5 lit. b) C. proc. pen., dispune desfiinţarea totală a următoarelor înscrisuri: - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 8114479 (nr. 3555896 din 08.01.2016) – copie color, aflat în plicul depus la fila 24 a volumului II al dosarului de urmărire penală; - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 8114479 (nr. 3555896 din 08.01.2015) – copie alb-negru, aflat în plicul depus la fila 24 a volumului II al dosarului de urmărire penală; - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 4794479 (nr. 8507896 din 03.07.2018) – copie alb-negru, aflat în plicul depus la fila 24 a volumului II al dosarului de urmărire penală; - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 4794479 (nr. 8507896 din 03.07.2018) – copie alb-negru, aflat în plicul depus la fila 24 a volumului II al dosarului de urmărire penală; - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 9114477 (nr. 7515896 din 01.09.2017) – copie color, aflat în plicul depus la fila 60 a volumului II al dosarului de urmărire penală; - Certificat de cazier judiciar seria N nr. 8114479 (nr. 3555896 din 08.05.2020) – copie alb negru – 3 exemplare aflate în plicul depus la fila 60 a volumului II al dosarului de urmărire penală. În baza art. 275 alin. 3 C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia intimatului ?i a procurorului prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 14.06.2024

Document: incheierefinaladezinvestire · 2024-06-14

2024-06-13 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-06-13

2024-05-30 · 9:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 13.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-05-30

2024-05-14 · 14:00

Amână pronunţarea

În baza disp.art. 391 al.1 Cod pr.penală, stabileste pronun?area la data de 30.05.2024 când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-05-14

2024-04-09 · 14:00

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 14.05.2024, ora 14:00 pentru când se reia procedura de citare.

Document: incheieredesedinta · 2024-04-09

2024-02-06 · 14:00

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 09.04.2024, ora 14:00.

Document: incheieredesedinta · 2024-02-06

2024-01-09 · 14:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea nr. 5 din 14.12.2023 a Adunării Generale a judecătorilor acestei instanţe, prin care s-a hotărât adoptarea unei forme de protest sub forma amânării judecării cauzelor, cu excepţia celor foarte urgente şi având în vedere că obiectul prezentei cauze nu se regăseşte printre cele enumerate limitativ de către Hotărârea Adunării Generale, va amâna judecarea cauzei la data de 06.02.2024, ora 14:00.

Document: incheieredesedinta · 2024-01-09

2023-11-07 · 14:00

Amână cauza

Amână cauza la data de 09.01.2024, ora 14:00 pentru când se reia procedura de citare cu petenţii.

Document: incheieredesedinta · 2023-11-07

2023-10-10 · 9:30

Termen preschimbat

PRESCHIMBA TERMENUL LA DATA DE 07.11.2023, ORA 14:00 13.09.2023

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20251228
Număr de înregistrare
J2006001690334
Înmatriculare
27 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J2006001690334
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIHAIL SADOVEANU 33 Municipiul Suceava Suceava
Adresă fiscală
Str. MIHAIL SADOVEANU 33 Suceava SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 decembrie 2006
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2025
Telefon
0744520404 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MILICI DINA
administrator
MILICI ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIM CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.12.2006
Înregistrare fiscală
27 decembrie 2006
Număr registrul comerțului
J2006001690334
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0744520404 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.33
Strada sediului
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul sediului
33
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
720013
Detalii sediu
cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. MIHAIL SADOVEANU
Numărul domiciliului fiscal
33
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2014
Actualizare TVA la încasare
26 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
27 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaStrada Mihail SadoveanuCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI