Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DINU & FAGETAN CABINET STOMATOLOGIC SRL

DINU & FAGETAN CABINET STOMATOLOGIC SRL

CUI 19315263 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DINU & FAGETAN CABINET STOMATOLOGIC SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 363,3 K lei, față de 409,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,7%

Marja netă calculată este 4,7% în 2025, față de 12,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+146,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025363,3 K lei-11,2% față de anul anterior2020: 126.3802021: 149.5902022: 167.3902023: 305.9502024: 409.1802025: 363.275
Rezultat net 202517 K lei-65,8% față de anul anterior2020: 24.0412021: 6.1972022: 1.4142023: -76.3652024: 49.8652025: 17.042
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025472,9 K lei+3,7% față de anul anterior2020: 85.2422021: 91.4392022: 496.0612023: 406.0152024: 455.8812025: 472.923
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0205 K409 K2020: 126,4 K lei126,4 K20202021: 149,6 K lei149,6 K20212022: 167,4 K lei167,4 K20222023: 306 K lei306 K20232024: 409,2 K lei409,2 K20242025: 363,3 K lei363,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25%-3%19%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 19%19%20202021: 4,1%4,1%20212022: 0,8%0,8%20222023: -25%-25%20232024: 12,2%12,2%20242025: 4,7%4,7%2025

Cifra de afaceri: -11,2% față de anul anterior. Marja netă: 4,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii472,9 K lei+3,7% față de anul anterior
Datorii15,6 K lei+26,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri306 K lei409,2 K lei363,3 K lei-11,2% față de anul anterior
Rezultat net-76,4 K lei49,9 K lei17 K lei-65,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii406 K lei455,9 K lei472,9 K lei+3,7% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei12,3 K lei15,6 K lei+26,3% față de anul anterior
Creanțe2,9 K lei2 K lei4,9 K lei+146,3% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,7%14,3%n=9.73312,2%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,8%40,6%n=8.56397,4%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,2%52,8%n=8.5632,6%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,9%48,2%n=8.56363,2%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,5%18%n=8.56210,6%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,6%90,5%n=8.36410,9%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii15,08×1,01×n=10.59113,96×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,82 zile34,87 zilen=8.1071,74 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—8,51 zilen=4.7005,06 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați181.638 lei198.141 lein=8.121204.590 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
363.275
Rezultat net
17.042
Angajați
2
Datorii
15.592
Active imobilizate
253.355
Active circulante
235.160
Capitaluri proprii
472.923
Venituri totale
363.641
Cheltuieli totale
335.919
Stocuri
—
Creanțe
4.864
Casă și conturi la bănci
230.296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
409.180
Rezultat net
49.865
Angajați
2
Datorii
12.348
Active imobilizate
295.843
Active circulante
172.386
Capitaluri proprii
455.881
Venituri totale
409.180
Cheltuieli totale
347.105
Stocuri
5.752
Creanțe
1.975
Casă și conturi la bănci
164.659
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.950
Rezultat net
-76.365
Angajați
2
Datorii
11.420
Active imobilizate
338.331
Active circulante
79.104
Capitaluri proprii
406.015
Venituri totale
305.950
Cheltuieli totale
379.236
Stocuri
5.087
Creanțe
2.897
Casă și conturi la bănci
71.120
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.390
Rezultat net
1.414
Angajați
2
Datorii
5.142
Active imobilizate
424.340
Active circulante
76.863
Capitaluri proprii
496.061
Venituri totale
167.390
Cheltuieli totale
164.379
Stocuri
—
Creanțe
481
Casă și conturi la bănci
76.382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.590
Rezultat net
6.197
Angajați
2
Datorii
11.119
Active imobilizate
2.153
Active circulante
100.405
Capitaluri proprii
91.439
Venituri totale
149.590
Cheltuieli totale
141.927
Stocuri
18.255
Creanțe
8.742
Casă și conturi la bănci
73.408
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.380
Rezultat net
24.041
Angajați
1
Datorii
5.838
Active imobilizate
2.538
Active circulante
88.542
Capitaluri proprii
85.242
Venituri totale
126.380
Cheltuieli totale
101.168
Stocuri
15.282
Creanțe
8.941
Casă și conturi la bănci
64.319
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-12-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19315263
Număr de înregistrare
J12/4128/2006
Înmatriculare
5 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J12/4128/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MĂRGINAŞE 11 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. MARGINASE 11 CLUJ-NAPOCA CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 decembrie 2006
Înregistrare fiscală
25 martie 2013
Telefon
0741094304 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIVARU OANA RALUCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DINU & FAGETAN CABINET STOMATOLOGIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.12.2006
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2006
Număr registrul comerțului
J2006004128120
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0740586537 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MĂRGINAŞĂ, NR.11, AP.5A
Strada sediului
Str. Mărginaşă
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărginaşă
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
11 decembrie 2006
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada MărginaşeCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI