Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DIRECT LEARNING SRL

DIRECT LEARNING SRL

CUI 33349717 · SRL· Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DIRECT LEARNING SRL are sediul în Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-20,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 8,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+24,3%

Datoriile raportate sunt 560,6 K lei în 2025, față de 451 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-20,3% față de anul anterior2020: 50.1032021: 357.3052022: 1.911.5772023: 1.968.5682024: 1.855.0132025: 1.479.037
Rezultat net 20252,4 K lei-98,5% față de anul anterior2020: -152.4782021: 145.7122022: 603.1892023: 166.4852024: 160.8052025: 2.422
Angajați 20255-16,7% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 52023: 62024: 62025: 5
Capitaluri proprii 20252,7 K lei-98,3% față de anul anterior2020: -22.6932021: 123.0192022: 603.3892023: 166.6852024: 161.0452025: 2.662
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0984 K2 mil.2020: 50,1 K lei50,1 K20202021: 357,3 K lei357,3 K20212022: 1,9 mil. lei1,9 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 1,9 mil. lei1,9 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-304,3%-131,8%40,8%2020: -304,3%-304,3%20202021: 40,8%40,8%20212022: 31,6%31,6%20222023: 8,5%8,5%20232024: 8,7%8,7%20242025: 0,2%0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 17% · n=7.353

Cifra de afaceri: -20,3% față de anul anterior.Marjă netă 0,2% · -8,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024161 K lei
20252,7 K lei

Datorii raportate

2024451 K lei
2025560,6 K lei

Disponibilități bănești

2024363,2 K lei
2025286,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei1,9 mil. lei1,5 mil. lei-20,3% față de anul anterior
Rezultat net166,5 K lei160,8 K lei2,4 K lei-98,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii166,7 K lei161 K lei2,7 K lei-98,3% față de anul anterior
Datorii207,3 K lei451 K lei560,6 K lei+24,3% față de anul anterior
Creanțe171,5 K lei222,8 K lei77,5 K lei-65,2% față de anul anterior
Angajați665-16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,2%8,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=7.353) · 2024: 17,4% (n=7.159)

Rezultat / active (A+B)0,4%27,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,1% (n=5.106) · 2024: 15,5% (n=4.832)

Rezultat / capitaluri proprii91%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85% (n=6.271) · 2024: 70,5% (n=6.111)

Vânzări per angajat295.807 lei309.169 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 160.092 lei (n=4.609) · 2024: 145.600 lei (n=4.625)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)0,5%27,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,9% (n=5.108) · 2024: 56,7% (n=4.834)

Datorii / active (A+B)102,8%76,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,9% (n=5.108) · 2024: 40,7% (n=4.834)

Ponderea activelor imobilizate33,3%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=5.108) · 2024: 14,4% (n=4.834)

Active circulante / datorii totale0,65×1,3×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,41× (n=8.802) · 2024: 1,73× (n=8.360)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări18,9 zile43,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,3 zile (n=6.511) · 2024: 53 zile (n=6.140)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.479.037
Rezultat net
2.422
Angajați
5
Datorii
560.612
Active imobilizate
181.698
Active circulante
363.617
Capitaluri proprii
2.662
Venituri totale
1.559.995
Cheltuieli totale
1.544.436
Stocuri
—
Creanțe
77.518
Casă și conturi la bănci
286.099
Cheltuieli în avans
17.959
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.855.013
Rezultat net
160.805
Angajați
6
Datorii
451.037
Active imobilizate
412
Active circulante
585.974
Capitaluri proprii
161.045
Venituri totale
1.871.711
Cheltuieli totale
1.655.878
Stocuri
—
Creanțe
222.820
Casă și conturi la bănci
363.154
Cheltuieli în avans
25.696
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.968.568
Rezultat net
166.485
Angajați
6
Datorii
207.319
Active imobilizate
15.004
Active circulante
352.025
Capitaluri proprii
166.685
Venituri totale
1.971.382
Cheltuieli totale
1.785.191
Stocuri
—
Creanțe
171.516
Casă și conturi la bănci
180.509
Cheltuieli în avans
6.975
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.911.577
Rezultat net
603.189
Angajați
5
Datorii
547.972
Active imobilizate
53.613
Active circulante
864.245
Capitaluri proprii
603.389
Venituri totale
1.972.223
Cheltuieli totale
1.349.705
Stocuri
0
Creanțe
843.031
Casă și conturi la bănci
21.214
Cheltuieli în avans
233.503
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
357.305
Rezultat net
145.712
Angajați
2
Datorii
256.991
Active imobilizate
110.329
Active circulante
269.681
Capitaluri proprii
123.019
Venituri totale
357.476
Cheltuieli totale
201.731
Stocuri
1.949
Creanțe
82.822
Casă și conturi la bănci
184.910
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.103
Rezultat net
-152.478
Angajați
2
Datorii
184.646
Active imobilizate
145.726
Active circulante
16.227
Capitaluri proprii
-22.693
Venituri totale
52.005
Cheltuieli totale
204.028
Stocuri
0
Creanțe
15.880
Casă și conturi la bănci
347
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-07-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Dosar 4303/300/20242024-02-15 · Judecătoria SECTORUL2BUCURESTI · Petent

plângere contravenţională PLA- 073460/2024 · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite plângerea

2024-07-16 · 08:30

Admite plângerea

Admite plângerea contraven?ională formulată. Dispune anularea procesului-verbal de constatare ?i sanc?ionare contraven?ională ?i, în consecin?ă, exonerarea petentei de sanc?iunile aplicate. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare ce se va înregistra la Judecătoria Sectorului 2 Bucure?ti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 16.07.2024.

Document: Hotarare 11220/2024 · 2024-07-16

2024-07-02 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.07.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-07-02

2024-06-17 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronun?area în prezenta cauză în data de 02.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 17.06.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-17

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33349717
Număr de înregistrare
J2014001960232
Înmatriculare
4 iulie 2014
EUID
ROONRC.J2014001960232
Formă juridică
SRL
Sediu social
14 30 Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie Ilfov
Adresă fiscală
Str 14 30 1 Decembrie ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 iulie 2014
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂLŢĂŢEANU AMADA-IONELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DIRECT LEARNING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.07.2014
Înregistrare fiscală
4 iulie 2014
Număr registrul comerțului
J2014001960232
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT 1 DECEMBRIE COM. 1 DECEMBRIE, STR 14, NR.30, CAMERA A
Cod poștal fiscal
77005
Strada sediului
Str 14
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77005
Detalii sediu
CAMERA A
Strada domiciliului fiscal
Str 14
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77005
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA A

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 septembrie 2014
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
30 septembrie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 octombrie 2014
Publicare TVA la încasare
4 octombrie 2014
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

39 activități autorizate

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6010 Rev. 3Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat 1 Decembrie, Comuna 1 DecembrieCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI