Inactivare publicată la 2026-08-11. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-07DITVAL SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
DITVAL SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea și raportează activitatea alte activități anexe transporturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Datoriile raportate sunt 186,7 K lei în 2024, față de 185 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 7,4% · n=1.775Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 13 K lei | 100 K lei | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | -43 K lei | 6,7 K lei | -3,9 K lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | -9,9 K lei | -3,2 K lei | -7 K lei | Deficit de capital majorat cu 121,6% |
| Datorii | 57,2 K lei | 185 K lei | 186,7 K lei | +0,9% față de anul anterior |
| Creanțe | 15,3 K lei | 142,1 K lei | 135,1 K lei | -4,9% față de anul anterior |
| Angajați | 2 | 4 | 1 | -75% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 7,4% (n=1.775) · 2023: 10% (n=1.744)
Mediana sectorului: 2024: 9,3% (n=1.544) · 2023: 12,8% (n=1.485)
Mediana sectorului: 2024: 334.466 lei (n=1.515) · 2023: 335.666 lei (n=1.473)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 40,6% (n=1.544) · 2023: 42,4% (n=1.485)
Mediana sectorului: 2024: 60,2% (n=1.544) · 2023: 57,6% (n=1.485)
Mediana sectorului: 2024: 16,9% (n=1.544) · 2023: 13,7% (n=1.485)
Mediana sectorului: 2024: 1,22× (n=2.213) · 2023: 1,3× (n=2.126)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 83,7 zile (n=1.708) · 2023: 86,1 zile (n=1.698)
Mediana sectorului: 2024: 1,7 zile (n=716) · 2023: 1,8 zile (n=708)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -3.860
- Angajați
- 1
- Datorii
- 186.721
- Active imobilizate
- 11.022
- Active circulante
- 168.667
- Capitaluri proprii
- -7.032
- Venituri totale
- 33.856
- Cheltuieli totale
- 37.716
- Stocuri
- 24.448
- Creanțe
- 135.078
- Casă și conturi la bănci
- 9.141
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 100.000
- Rezultat net
- 6.727
- Angajați
- 4
- Datorii
- 184.967
- Active imobilizate
- 11.404
- Active circulante
- 170.390
- Capitaluri proprii
- -3.173
- Venituri totale
- 174.144
- Cheltuieli totale
- 166.417
- Stocuri
- 24.448
- Creanțe
- 142.081
- Casă și conturi la bănci
- 3.861
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 13.000
- Rezultat net
- -43.011
- Angajați
- 2
- Datorii
- 57.229
- Active imobilizate
- 11.910
- Active circulante
- 35.419
- Capitaluri proprii
- -9.900
- Venituri totale
- 58.726
- Cheltuieli totale
- 101.146
- Stocuri
- 16.721
- Creanțe
- 15.281
- Casă și conturi la bănci
- 3.417
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -49.681
- Angajați
- 2
- Datorii
- 182.377
- Active imobilizate
- 24.415
- Active circulante
- 191.073
- Capitaluri proprii
- 33.111
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 49.681
- Stocuri
- 32.471
- Creanțe
- 153.923
- Casă și conturi la bănci
- 4.679
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 53.784
- Rezultat net
- 1.528
- Angajați
- 3
- Datorii
- 127.990
- Active imobilizate
- 24.921
- Active circulante
- 185.860
- Capitaluri proprii
- 82.791
- Venituri totale
- 95.199
- Cheltuieli totale
- 93.133
- Stocuri
- 32.471
- Creanțe
- 153.307
- Casă și conturi la bănci
- 82
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Inactivare publicată la 2026-08-11. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-07Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Inactivare publicată la 2026-08-11. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-07Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-07-08 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 9573770
- Număr de înregistrare
- J38/356/1997
- Înmatriculare
- 26 iunie 1997
- EUID
- ROONRC.J38/356/1997
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Stirbei Voda 69 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Stirbei Voda 69 Rimnicu Vilcea VÂLCEA
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 8 iulie 1997
- Înregistrare fiscală
- 29 ianuarie 2026
- Telefon
- 0250735677 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- CĂTĂNICI ANDREI DANIEL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- DITVAL S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 08.07.1997
- Înregistrare fiscală
- 8 iulie 1997
- Număr registrul comerțului
- J38/356/1997
- Cod CAEN
- 5510
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Contact și adrese
- Telefon
- 0250735677 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. ŞTIRBEI VODĂ, NR.69
- Cod poștal fiscal
- 240184
- Strada sediului
- Str. Ştirbei Vodă
- Numărul sediului
- 69
- Localitatea sediului
- Mun. Râmnicu Vâlcea
- Județul sediului
- VÂLCEA
- Codul poștal al sediului
- 240184
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Ştirbei Vodă
- Numărul domiciliului fiscal
- 69
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Râmnicu Vâlcea
- Județul domiciliului fiscal
- VÂLCEA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 240184
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 23 octombrie 2023
- Perioada 1: TVA până la
- 1 februarie 2026
- Perioada 1: Anulare operată la
- 4 februarie 2026
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 8 iulie 1997
- Perioada 2: TVA până la
- 31 iulie 2023
- Perioada 2: Anulare operată la
- 2 august 2023
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 aprilie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 27 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 28 ianuarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 11 august 2026
- Publicarea deciziei
- 11 august 2026
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
36 activități autorizate
CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor
CAEN 0124 Rev. 2Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
CAEN 0126 Rev. 2Cultivarea fructelor oleaginoase
CAEN 0127 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
CAEN 0129 Rev. 2Cultivarea altor plante permanente
CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte
CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine
CAEN 0143 Rev. 2Creșterea cailor și a altor cabaline
CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor
CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor
CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor
CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale
CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii
CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume
CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
CAEN 1061 Rev. 2Fabricarea produselor de morărit
CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
CAEN 1091 Rev. 2Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
CAEN 1102 Rev. 2Fabricarea vinurilor din struguri
CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile
CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
CAEN 1414 Rev. 2Fabricarea de articole de lenjerie de corp
CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile
CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-03 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.