Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DLC IONIȚĂ INTERNAȚIONAL CONSTRUCT S.R.L.

DLC IONIȚĂ INTERNAȚIONAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 44866123 · SRL· Sat Săsenii Noi, Comuna Verneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DLC IONIȚĂ INTERNAȚIONAL CONSTRUCT S.R.L. are sediul în Sat Săsenii Noi, Comuna Verneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+136,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 346,6 K lei, față de 146,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut67,9%

Marja netă calculată este 67,9% în 2025, față de 52,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+382,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025346,6 K lei+136,9% față de anul anterior2023: 12.2082024: 146.3112025: 346.567
Rezultat net 2025235,2 K lei+207% față de anul anterior2022: -5.0322023: 6.9832024: 76.6072025: 235.183
Angajați 20251-50% față de anul anterior2024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025235,4 K lei+181% față de anul anterior2022: -5.4822023: 7.1832024: 83.7902025: 235.423
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0173 K347 K—20222023: 12,2 K lei12,2 K20232024: 146,3 K lei146,3 K20242025: 346,6 K lei346,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,9%67,9%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=2187320222023: 57,2%57,2%20232024: 52,4%52,4%20242025: 67,9%67,9%2025

Cifra de afaceri: +136,9% față de anul anterior. Marja netă: 67,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii235,4 K lei+181% față de anul anterior
Datorii14,3 K lei-15,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri12,2 K lei146,3 K lei346,6 K lei+136,9% față de anul anterior
Rezultat net7 K lei76,6 K lei235,2 K lei+207% față de anul anterior
Capitaluri proprii7,2 K lei83,8 K lei235,4 K lei+181% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei17 K lei14,3 K lei-15,6% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei43,5 K lei209,9 K lei+382,6% față de anul anterior
Angajați—21-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri67,9%9,1%n=21.87352,4%8,4%n=33.726
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%19,6%n=21.04991,4%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii17,41×1,04×n=30.3835,93×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360218,05 zile95,63 zilen=19.903107,02 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,07 zile21,06 zilen=11.572—20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați346.567 lei146.488 lein=18.34273.156 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
346.567
Rezultat net
235.183
Angajați
1
Datorii
14.343
Active imobilizate
—
Active circulante
249.766
Capitaluri proprii
235.423
Venituri totale
347.084
Cheltuieli totale
106.135
Stocuri
69
Creanțe
209.914
Casă și conturi la bănci
39.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.311
Rezultat net
76.607
Angajați
2
Datorii
16.993
Active imobilizate
—
Active circulante
100.783
Capitaluri proprii
83.790
Venituri totale
146.322
Cheltuieli totale
55.469
Stocuri
—
Creanțe
43.495
Casă și conturi la bănci
57.288
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.208
Rezultat net
6.983
Angajați
—
Datorii
4.278
Active imobilizate
204
Active circulante
11.257
Capitaluri proprii
7.183
Venituri totale
12.211
Cheltuieli totale
3.930
Stocuri
—
Creanțe
1.780
Casă și conturi la bănci
9.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.032
Angajați
—
Datorii
5.500
Active imobilizate
—
Active circulante
18
Capitaluri proprii
-5.482
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.032
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44866123
Număr de înregistrare
J2021001154101
Înmatriculare
8 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021001154101
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bejan 14 Sat Săsenii Noi, Comuna Verneşti Buzău
Adresă fiscală
Str Bejan 14 Săsenii Noi BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
25 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONIȚĂ COSTI
administrator
IONIȚĂ DRAGOȘ-LEONARD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DLC IONIŢĂ INTERNAŢIONAL CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.09.2021
Înregistrare fiscală
8 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001154101
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT SĂSENII NOI COM. VERNEŞTI, STR. BEJAN, NR.14
Cod poștal fiscal
127683
Strada sediului
Str. Bejan
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Săsenii Noi Com. Verneşti
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127683
Strada domiciliului fiscal
Str. Bejan
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săsenii Noi Com. Verneşti
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127683

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Săsenii Noi, Comuna VerneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI