Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DO SRL

DO SRL

CUI 3896488 · SRL· Municipiul Satu Mare· Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DO SRL are sediul în Municipiul Satu Mare și raportează activitatea comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-32,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 61 K lei, față de 90,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut12,2%

Marja netă calculată este 12,2% în 2024, față de 0,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202461 K lei-32,5% față de anul anterior2020: 72.4342021: 93.0602022: 82.6042023: 90.3732024: 61.019
Rezultat net 20247,4 K lei+2.000,6% față de anul anterior2020: 4002021: 4.0592022: -7.5182023: 3532024: 7.415
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024427 leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -3.8912021: 1672022: -7.3402023: -6.9872024: 427
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate047 K93 K2020: 72,4 K lei72,4 K20202021: 93,1 K lei93,1 K20212022: 82,6 K lei82,6 K20222023: 90,4 K lei90,4 K20232024: 61 K lei61 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,1%1,5%12,2%2020: 0,6%0,6%20202021: 4,4%4,4%20212022: -9,1%-9,1%20222023: 0,4%0,4%20232024: 12,2%12,2%2024Reper 2024: mediana sectorului 3,5% · n=519

Cifra de afaceri: -32,5% față de anul anterior.Marjă netă 12,2% · +11,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-7 K lei
2024427 lei

Datorii raportate

202317,7 K lei
20245 K lei

Disponibilități bănești

20231,2 K lei
2024749 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri82,6 K lei90,4 K lei61 K lei-32,5% față de anul anterior
Rezultat net-7,5 K lei353 lei7,4 K lei+2.000,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,3 K lei-7 K lei427 leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii15,7 K lei17,7 K lei5 K lei-71,8% față de anul anterior
Creanțe3,6 K lei4,8 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă12,2%0,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 3,5% (n=519) · 2023: 4,6% (n=514)

Rezultat / capitaluri proprii1.736,5%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 13% (n=386) · 2023: 15,4% (n=398)

Vânzări per angajat61.019 lei90.373 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 227.545 lei (n=334) · 2023: 220.332 lei (n=341)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale1,09×0,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=607) · 2023: 1,11× (n=611)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—19 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 19,3 zile (n=436) · 2023: 23,7 zile (n=427)

Stocuri în zile de vânzări27,6 zile19,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 214,2 zile (n=481) · 2023: 223,5 zile (n=476)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.019
Rezultat net
7.415
Angajați
1
Datorii
4.993
Active imobilizate
—
Active circulante
5.420
Capitaluri proprii
427
Venituri totale
61.019
Cheltuieli totale
53.005
Stocuri
4.671
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
749
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.373
Rezultat net
353
Angajați
1
Datorii
17.722
Active imobilizate
—
Active circulante
10.735
Capitaluri proprii
-6.987
Venituri totale
90.373
Cheltuieli totale
89.117
Stocuri
4.792
Creanțe
4.782
Casă și conturi la bănci
1.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.604
Rezultat net
-7.518
Angajați
2
Datorii
15.702
Active imobilizate
—
Active circulante
8.362
Capitaluri proprii
-7.340
Venituri totale
82.604
Cheltuieli totale
89.287
Stocuri
3.614
Creanțe
3.586
Casă și conturi la bănci
1.162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.060
Rezultat net
4.059
Angajați
—
Datorii
7.901
Active imobilizate
173
Active circulante
7.895
Capitaluri proprii
167
Venituri totale
93.060
Cheltuieli totale
88.071
Stocuri
1.483
Creanțe
3.460
Casă și conturi la bănci
2.952
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.434
Rezultat net
400
Angajați
2
Datorii
14.103
Active imobilizate
2.815
Active circulante
7.397
Capitaluri proprii
-3.891
Venituri totale
72.434
Cheltuieli totale
71.310
Stocuri
2.260
Creanțe
4.339
Casă și conturi la bănci
798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

6 dosare cu nume identic · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Dosar 5769/30/20262026-10-19 · Tribunalul TIMIS · Reclamant

anulare act administrativ · Fond

Dosar 200/30/20262026-01-16 · Tribunalul TIMIS · Reclamant

acţiune în constatare · Fond

2 termene · ultima soluție: indisponibilă

2027-04-02 · 09:00

Soluție indisponibilă

2026-10-16 · 10:00

Amână cauza

În vederea citării Municipiului Timi?oara prin primar, amână judecarea cauzei la data de 02.04.2027.

Document: incheieredesedinta · 2026-10-16

Dosar 2247/30/2025/a12025-08-26 · Tribunalul TIMIS · Petent

reexaminare taxe de timbru · Fond

1 termen · ultima soluție: Încheiere

2025-09-09 · 14:00

Încheiere

Admite cererea de reexaminare a taxei judiciare de timbru formulată de petente.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2025-09-09

Dosar 975/83/20252025-05-28 · Tribunalul SATUMARE · Pârât

opoziţie · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-07-21 · 12:00

Respinge cererea

Respinge opoziţia formulată de ... ca neîntemeiată. Fără cheltuieli de judecată. Cu apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi 21.07.2025.

Document: _Hotarare 112/2025 · 2025-07-21

Dosar 2247/30/20252025-05-23 · Tribunalul TIMIS · Reclamant

anulare act administrativ · Fond

3 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-24 · 11:00

Soluție indisponibilă

2026-06-23 · 11:00

Amână cauza

În vederea pronunţării asupra cererii de intervenţie principală, precum şi pentru verificarea timbrării cererilor, amână judecarea cauzei la data de 24.11.2026, ora 11:00.

Document: incheieredesedinta · 2026-06-23

2026-03-10 · 11:00

Amână cauza

Pentru comunicarea cererii modificatoare şi timbrarea capetelor de cerere suplimentare, amână judecarea cauzei la data de 23.06.2026, ora 11:00.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-10

Dosar 3526/306/20252025-03-21 · Judecătoria SIBIU · Terţ poprit

validare poprire · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2025-11-27 · 09:00

Respinge cererea

Respinge, ca neîntemeiată, cererea de validare a popririi formulată de creditoarea Eos Ksi Romania SRL în contradictoriu cu terţul poprit DO SRL şi cu debitorul Barna Nicolae Ovidiu. Respinge ca neîntemeiată cererea de amendare formulată împotriva terţului poprit. Respinge ca neîntemeiată cererea privind plata cheltuielilor de judecată formulată de creditoare. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Calea de atac se va depune la Judecătoria Sibiu. Pronunţată astăzi, 27.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei instanţei.

Document: _Hotarare 6030/2025 · 2025-11-27

2025-11-20 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 27.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.11.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-11-20

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-22.

Dosar 975/83/20252025-05-28 · Tribunalul SATUMARE · Litigiicuprofesionistii

opoziţie

Nume publicate de ONRC: TERELY MIHALY ISTVAN

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3896488
Număr de înregistrare
J30/508/1993
Înmatriculare
8 aprilie 1993
EUID
ROONRC.J30/508/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul LUCIAN BLAGA UU.11 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TERELY MIHALY ISTVAN
administrator
TERELY ZSUZSANNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DO SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.05.2026
Înregistrare fiscală
10 mai 1993
Număr registrul comerțului
J30/508/1993
Cod CAEN
4764
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0746149797 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. LUCIAN BLAGA, BL.UU.11, AP.16
Cod poștal fiscal
440227
Strada sediului
B-dul LUCIAN BLAGA
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Strada domiciliului fiscal
Bld. Lucian Blaga
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440227

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1994
TVA până la
8 mai 2026
Anulare operată la
8 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
8 mai 2026
Actualizare TVA la încasare
12 mai 2026
Publicare TVA la încasare
13 mai 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5248 Rev. 0Comerț cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

CAEN 9304 Rev. 0Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 4764
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI