Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DOCS-COPY-PASTE SRL

DOCS-COPY-PASTE SRL

CUI 31732693 · SRL· Municipiul Giurgiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DOCS-COPY-PASTE SRL are sediul în Municipiul Giurgiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+94,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 128,9 K lei, față de 66,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,7%

Marja netă calculată este 19,7% în 2025, față de -39,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.485,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025128,9 K lei+94,8% față de anul anterior2020: 89.1392021: 129.3402022: 142.0992023: 86.2992024: 66.1842025: 128.935
Rezultat net 202525,4 K leiTrecere pe profit2020: 34.8052021: 68.3382022: 74.0912023: 6142024: -25.9362025: 25.441
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20251,9 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 40.0812021: 75.4192022: 74.2912023: 2.4052024: -23.5312025: 1.910
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate071 K142 K2020: 89,1 K lei89,1 K20202021: 129,3 K lei129,3 K20212022: 142,1 K lei142,1 K20222023: 86,3 K lei86,3 K20232024: 66,2 K lei66,2 K20242025: 128,9 K lei128,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,2%6,8%52,8%2020: 39%39%20202021: 52,8%52,8%20212022: 52,1%52,1%20222023: 0,7%0,7%20232024: -39,2%-39,2%20242025: 19,7%19,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 36,6% · n=935

Cifra de afaceri: +94,8% față de anul anterior.Marjă netă 19,7% · +58,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-23,5 K lei
20251,9 K lei

Datorii raportate

202438,2 K lei
202531,5 K lei

Disponibilități bănești

202414 K lei
202531,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,3 K lei66,2 K lei128,9 K lei+94,8% față de anul anterior
Rezultat net614 lei-25,9 K lei25,4 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii2,4 K lei-23,5 K lei1,9 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii7,4 K lei38,2 K lei31,5 K lei-17,6% față de anul anterior
Creanțe205 lei64 lei1,7 K lei+2.485,9% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă19,7%-39,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=935) · 2024: 16,8% (n=1.457)

Rezultat / capitaluri proprii1.332%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 98,7% (n=885) · 2024: 46,2% (n=1.294)

Vânzări per angajat64.468 lei33.092 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 144.632 lei (n=706) · 2024: 119.300 lei (n=1.043)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,06×0,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,57× (n=1.032) · 2024: 1,88× (n=1.673)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4,6 zile0,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 110,8 zile (n=833) · 2024: 45,4 zile (n=1.215)

Stocuri în zile de vânzări1,7 zile3,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,4 zile (n=274) · 2024: 14,4 zile (n=633)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.935
Rezultat net
25.441
Angajați
2
Datorii
31.480
Active imobilizate
—
Active circulante
33.390
Capitaluri proprii
1.910
Venituri totale
138.935
Cheltuieli totale
108.764
Stocuri
616
Creanțe
1.655
Casă și conturi la bănci
31.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.184
Rezultat net
-25.936
Angajați
2
Datorii
38.186
Active imobilizate
—
Active circulante
14.655
Capitaluri proprii
-23.531
Venituri totale
66.598
Cheltuieli totale
92.534
Stocuri
616
Creanțe
64
Casă și conturi la bănci
13.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.299
Rezultat net
614
Angajați
2
Datorii
7.350
Active imobilizate
—
Active circulante
9.755
Capitaluri proprii
2.405
Venituri totale
86.763
Cheltuieli totale
85.325
Stocuri
—
Creanțe
205
Casă și conturi la bănci
9.550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.099
Rezultat net
74.091
Angajați
2
Datorii
2.845
Active imobilizate
—
Active circulante
77.136
Capitaluri proprii
74.291
Venituri totale
142.099
Cheltuieli totale
66.610
Stocuri
—
Creanțe
5.967
Casă și conturi la bănci
71.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.340
Rezultat net
68.338
Angajați
2
Datorii
6.733
Active imobilizate
—
Active circulante
82.152
Capitaluri proprii
75.419
Venituri totale
129.340
Cheltuieli totale
60.149
Stocuri
—
Creanțe
1.514
Casă și conturi la bănci
80.638
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.139
Rezultat net
34.805
Angajați
2
Datorii
7.400
Active imobilizate
—
Active circulante
47.481
Capitaluri proprii
40.081
Venituri totale
89.139
Cheltuieli totale
53.480
Stocuri
—
Creanțe
150
Casă și conturi la bănci
47.331
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-12-14; reactivare la 2018-04-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-04-17

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-12-14; reactivare la 2018-04-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-04-17
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-06-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31732693
Număr de înregistrare
J2013000325527
Înmatriculare
3 iunie 2013
EUID
ROONRC.J2013000325527
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE COŞBUC 13 Municipiul Giurgiu Giurgiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GEORGE COŞBUC 13 Giurgiu GIURGIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iunie 2013
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0722429470 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PUIU FLORENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DOCS-COPY-PASTE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.06.2013
Înregistrare fiscală
4 iunie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000325527
Cod CAEN
8210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Telefon
0722429470 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. GEORGE COŞBUC, NR.13, CAMERA 3
Cod poștal fiscal
80029
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Giurgiu
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
80029
Detalii sediu
CAMERA 3
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Giurgiu
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
80029
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
14 decembrie 2016
Reactivare
17 aprilie 2018
Publicarea deciziei
19 decembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuMunicipiul GiurgiuCAEN 8210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI