Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DOCT SRL

DOCT SRL

CUI 910510 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DOCT SRL are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 379,1 K lei, față de 297,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,1%

Marja netă calculată este 5,1% în 2025, față de -34% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-8%

Datoriile raportate sunt 189,7 K lei în 2025, față de 206,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025379,1 K lei+27,3% față de anul anterior2020: 623.2212021: 443.8192022: 431.5452023: 723.7202024: 297.9242025: 379.110
Rezultat net 202519,3 K leiTrecere pe profit2020: -135.3022021: 117.5452022: 163.5092023: 159.7292024: -101.3712025: 19.265
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-73,6 K leiDeficit de capital redus cu 20,7%2020: 164.8212021: 126.0622022: 172.0262023: 168.2462024: -92.8542025: -73.589
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0362 K724 K2020: 623,2 K lei623,2 K20202021: 443,8 K lei443,8 K20212022: 431,5 K lei431,5 K20222023: 723,7 K lei723,7 K20232024: 297,9 K lei297,9 K20242025: 379,1 K lei379,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-34%1,9%37,9%2020: -21,7%-21,7%20202021: 26,5%26,5%20212022: 37,9%37,9%20222023: 22,1%22,1%20232024: -34%-34%20242025: 5,1%5,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: +27,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,1% · +39,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-92,9 K lei
2025-73,6 K lei

Datorii raportate

2024206,3 K lei
2025189,7 K lei

Disponibilități bănești

202431 K lei
2025114,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri723,7 K lei297,9 K lei379,1 K lei+27,3% față de anul anterior
Rezultat net159,7 K lei-101,4 K lei19,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii168,2 K lei-92,9 K lei-73,6 K leiDeficit de capital redus cu 20,7%
Datorii121,4 K lei206,3 K lei189,7 K lei-8% față de anul anterior
Creanțe74,9 K lei41,6 K lei35,2 K lei-15,5% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,1%-34%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)10,2%-93,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Vânzări per angajat189.555 lei148.962 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-39,1%-85,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)100,9%189,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate20,5%33,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale0,79×0,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări33,4 zile50,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
379.110
Rezultat net
19.265
Angajați
2
Datorii
189.678
Active imobilizate
38.545
Active circulante
149.471
Capitaluri proprii
-73.589
Venituri totale
380.136
Cheltuieli totale
353.427
Stocuri
—
Creanțe
35.160
Casă și conturi la bănci
114.311
Cheltuieli în avans
4.800
Venituri în avans
76.727
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.924
Rezultat net
-101.371
Angajați
2
Datorii
206.268
Active imobilizate
35.987
Active circulante
72.627
Capitaluri proprii
-92.854
Venituri totale
297.942
Cheltuieli totale
396.334
Stocuri
—
Creanțe
41.594
Casă și conturi la bănci
31.033
Cheltuieli în avans
4.800
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
723.720
Rezultat net
159.729
Angajați
2
Datorii
121.437
Active imobilizate
46.035
Active circulante
238.848
Capitaluri proprii
168.246
Venituri totale
608.769
Cheltuieli totale
441.947
Stocuri
—
Creanțe
74.874
Casă și conturi la bănci
163.974
Cheltuieli în avans
4.800
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
431.545
Rezultat net
163.509
Angajați
2
Datorii
154.933
Active imobilizate
41.698
Active circulante
275.461
Capitaluri proprii
172.026
Venituri totale
546.582
Cheltuieli totale
378.843
Stocuri
115.000
Creanțe
143.756
Casă și conturi la bănci
16.705
Cheltuieli în avans
9.800
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
443.819
Rezultat net
117.545
Angajați
2
Datorii
32.027
Active imobilizate
49.258
Active circulante
153.750
Capitaluri proprii
126.062
Venituri totale
443.859
Cheltuieli totale
321.995
Stocuri
—
Creanțe
48.266
Casă și conturi la bănci
105.484
Cheltuieli în avans
4.800
Venituri în avans
49.719
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
623.221
Rezultat net
-135.302
Angajați
2
Datorii
56.066
Active imobilizate
48.418
Active circulante
182.110
Capitaluri proprii
164.821
Venituri totale
624.756
Cheltuieli totale
755.408
Stocuri
—
Creanțe
79.242
Casă și conturi la bănci
102.868
Cheltuieli în avans
4.800
Venituri în avans
14.441
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
910510
Număr de înregistrare
J1992000173152
Înmatriculare
15 ianuarie 1992
EUID
ROONRC.J1992000173152
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. JUSTITIEI 19 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. JUSTITIEI 19 Târgovişte DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2025
Telefon
0723241658 · Firme cu același număr
Fax
0245620685

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETRESCU MITRU-IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DOCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000173152
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0723241658 · Firme cu același număr
Fax
0245620685 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. JUSTIŢIEI, NR.19
Cod poștal fiscal
130017
Strada sediului
Str. Justiţiei
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
130017
Strada domiciliului fiscal
Str. Justiţiei
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130017

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Bughea de Sus2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA BEREZENI1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA DOFTEANA1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA SOVEJA1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

PALATUL COPIILOR TARGOVISTE1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de realizare de studii (Rev.2)4 din 6 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 ianuarie 2026Achiziție directă

studii istorice pentru PUG comune

Autoritate: COMUNA BEREZENI

CPV 79311200-9 — Servicii de realizare de studii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311200-9

Vezi detaliile atribuirii →
29.000 leiValoare publicată
11 iunie 2025Achiziție directă

Servicii proiectare

Autoritate: PALATUL COPIILOR TARGOVISTE

CPV 71322000-1 — Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322000-1

Vezi detaliile atribuirii →
134.000 leiValoare publicată
5 septembrie 2024Achiziție directă

studii istorice pentru PUG comune

Autoritate: COMUNA DOFTEANA

CPV 79311200-9 — Servicii de realizare de studii (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311200-9

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
7 august 2024Achiziție directă

studii de peisaj pentru PUG-uri de comune

Autoritate: Comuna Bughea de Sus

CPV 71400000-2 — Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71400000-2

Vezi detaliile atribuirii →
8.500 leiValoare publicată
7 august 2024Achiziție directă

Studii istorice pentru PUG comune

Autoritate: Comuna Bughea de Sus

CPV 79311200-9 — Servicii de realizare de studii (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311200-9

Vezi detaliile atribuirii →
17.000 leiValoare publicată
4 iunie 2024Achiziție directă

Studii istorice pentru PUG comune

Autoritate: COMUNA SOVEJA

CPV 79311200-9 — Servicii de realizare de studii (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311200-9

Vezi detaliile atribuirii →
17.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 3240 Rev. 3Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteStrada JustitieiCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI