Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DOCTOR PME IMAGISTICĂ S.R.L.

DOCTOR PME IMAGISTICĂ S.R.L.

CUI 41829759 · SRL· Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DOCTOR PME IMAGISTICĂ S.R.L. are sediul în Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-50%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 168,4 K lei, față de 336,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât30,1%

Marja netă calculată este 30,1% în 2025, față de 54,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,3%

Datoriile raportate sunt 19,5 K lei în 2025, față de 20,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025168,4 K lei-50% față de anul anterior2020: 299.9232021: 174.8142022: 248.4462023: 285.5402024: 336.7362025: 168.423
Rezultat net 202550,7 K lei-72,2% față de anul anterior2020: 162.3882021: 114.7362022: 169.9732023: 204.8592024: 182.5622025: 50.687
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202550,9 K lei-72,1% față de anul anterior2020: 162.6282021: 114.9762022: 170.2132023: 205.0992024: 182.8022025: 50.927
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0168 K337 K2020: 299,9 K lei299,9 K20202021: 174,8 K lei174,8 K20212022: 248,4 K lei248,4 K20222023: 285,5 K lei285,5 K20232024: 336,7 K lei336,7 K20242025: 168,4 K lei168,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,9%71,7%Mediana sectorului (2025): 11% · n=32522020: 54,1%54,1%20202021: 65,6%65,6%20212022: 68,4%68,4%20222023: 71,7%71,7%20232024: 54,2%54,2%20242025: 30,1%30,1%2025

Cifra de afaceri: -50% față de anul anterior. Marja netă: 30,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii50,9 K lei-72,1% față de anul anterior
Datorii19,5 K lei-3,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri285,5 K lei336,7 K lei168,4 K lei-50% față de anul anterior
Rezultat net204,9 K lei182,6 K lei50,7 K lei-72,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii205,1 K lei182,8 K lei50,9 K lei-72,1% față de anul anterior
Datorii55,4 K lei20,2 K lei19,5 K lei-3,3% față de anul anterior
Creanțe180 K lei105,7 K lei49,3 K lei-53,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,1%11%n=3.25254,2%10,6%n=4.773
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)72,3%28,5%n=2.71190,1%31,5%n=3.948
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,7%62,6%n=2.7119,9%57,3%n=3.948
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,2%41,7%n=2.7119,5%41,7%n=3.948
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)72%7,9%n=2.70890%5,4%n=3.943
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%52,5%n=2.62599,9%47,7%n=3.791
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,03×0,8×n=3.9629,11×0,86×n=5.757
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360105,32 zile38,18 zilen=2.726112,99 zile33,05 zilen=3.892
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați168.423 lei127.966 lein=2.205336.736 lei114.146 lein=3.362

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.423
Rezultat net
50.687
Angajați
1
Datorii
19.496
Active imobilizate
11.386
Active circulante
59.037
Capitaluri proprii
50.927
Venituri totale
168.423
Cheltuieli totale
108.081
Stocuri
—
Creanțe
49.271
Casă și conturi la bănci
9.766
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
336.736
Rezultat net
182.562
Angajați
1
Datorii
20.157
Active imobilizate
19.358
Active circulante
183.601
Capitaluri proprii
182.802
Venituri totale
336.736
Cheltuieli totale
119.400
Stocuri
—
Creanțe
105.688
Casă și conturi la bănci
77.913
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.540
Rezultat net
204.859
Angajați
1
Datorii
55.427
Active imobilizate
29.573
Active circulante
230.953
Capitaluri proprii
205.099
Venituri totale
285.540
Cheltuieli totale
77.826
Stocuri
—
Creanțe
180.000
Casă și conturi la bănci
50.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.446
Rezultat net
169.973
Angajați
1
Datorii
78.961
Active imobilizate
44.585
Active circulante
204.589
Capitaluri proprii
170.213
Venituri totale
248.446
Cheltuieli totale
75.988
Stocuri
—
Creanțe
136.536
Casă și conturi la bănci
68.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.814
Rezultat net
114.736
Angajați
2
Datorii
24.322
Active imobilizate
4.963
Active circulante
134.335
Capitaluri proprii
114.976
Venituri totale
174.814
Cheltuieli totale
58.330
Stocuri
—
Creanțe
28.724
Casă și conturi la bănci
105.611
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.923
Rezultat net
162.388
Angajați
2
Datorii
8.064
Active imobilizate
10.479
Active circulante
160.213
Capitaluri proprii
162.628
Venituri totale
299.923
Cheltuieli totale
134.741
Stocuri
—
Creanțe
134.563
Casă și conturi la bănci
25.650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41829759
Număr de înregistrare
J2019001210381
Înmatriculare
29 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001210381
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 59 Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi Vâlcea
Adresă fiscală
Str. Principală 59 Pauseşti-Maglasi VÂLCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
27 martie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PERSU MONICA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DOCTOR PME IMAGISTICĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.10.2019
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001210381
Cod CAEN
8691
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT PĂUŞEŞTI-MĂGLAŞI COM. PĂUŞEŞTI-MĂGLAŞI, STR. PRINCIPALĂ, NR.59
Cod poștal fiscal
247470
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
59
Localitatea sediului
Sat Păuşeşti-Măglaşi Com. Păuşeşti-Măglaşi
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247470
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
59
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Păuşeşti-Măglaşi Com. Păuşeşti-Măglaşi
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247470

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-MăglaşiCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI