Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DOLINA FOOD S.R.L.

DOLINA FOOD S.R.L.

CUI 39909546 · SRL· Sat Tritenii de Sus, Comuna Tritenii de Jos

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DOLINA FOOD S.R.L. are sediul în Sat Tritenii de Sus, Comuna Tritenii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+66,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 123,3 K lei, față de 73,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât15,8%

Marja netă calculată este 15,8% în 2025, față de 48,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025123,3 K lei+66,8% față de anul anterior2020: 175.0152021: 135.0002022: 92.2102023: 49.1502024: 73.9082025: 123.290
Rezultat net 202519,5 K lei-45,3% față de anul anterior2020: 39.5552021: 4.8742022: -40.7452023: -68.3012024: 35.7002025: 19.526
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 62023: 42024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-41,3 K lei+32,1% față de anul anterior2020: 7.7812021: 12.4752022: -28.2702023: -96.5702024: -60.8702025: -41.345
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate088 K175 K2020: 175 K lei175 K20202021: 135 K lei135 K20212022: 92,2 K lei92,2 K20222023: 49,2 K lei49,2 K20232024: 73,9 K lei73,9 K20242025: 123,3 K lei123,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-139%-45,3%48,3%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=1802020: 22,6%22,6%20202021: 3,6%3,6%20212022: -44,2%-44,2%20222023: -139%-139%20232024: 48,3%48,3%20242025: 15,8%15,8%2025

Cifra de afaceri: +66,8% față de anul anterior. Marja netă: 15,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-41,3 K lei+32,1% față de anul anterior
Datorii94,2 K lei+12% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri49,2 K lei73,9 K lei123,3 K lei+66,8% față de anul anterior
Rezultat net-68,3 K lei35,7 K lei19,5 K lei-45,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-96,6 K lei-60,9 K lei-41,3 K lei+32,1% față de anul anterior
Datorii108,4 K lei84 K lei94,2 K lei+12% față de anul anterior
Creanțe547 lei2,4 K lei3,8 K lei+56,8% față de anul anterior
Angajați422+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,8%3,1%n=18048,3%3,3%n=206
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-52,2%5,8%n=206-105,9%8,5%n=227
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)119%85,2%n=206146,3%75,7%n=227
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)41,9%42,3%n=20671,5%40,2%n=227
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,7%0,7%n=20662,1%0,5%n=227
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,49×0,59×n=2670,19×0,56×n=288
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,1 zile41,88 zilen=17111,8 zile46,27 zilen=194
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați61.645 lei205.848 lein=14936.954 lei169.893 lein=174

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.290
Rezultat net
19.526
Angajați
2
Datorii
94.171
Active imobilizate
33.118
Active circulante
46.017
Capitaluri proprii
-41.345
Venituri totale
131.262
Cheltuieli totale
110.503
Stocuri
—
Creanțe
3.800
Casă și conturi la bănci
42.217
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
26.309
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.908
Rezultat net
35.700
Angajați
2
Datorii
84.047
Active imobilizate
41.090
Active circulante
16.368
Capitaluri proprii
-60.870
Venituri totale
138.260
Cheltuieli totale
101.821
Stocuri
—
Creanțe
2.423
Casă și conturi la bănci
13.945
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
34.281
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.150
Rezultat net
-68.301
Angajați
4
Datorii
108.413
Active imobilizate
52.572
Active circulante
5.034
Capitaluri proprii
-96.570
Venituri totale
73.276
Cheltuieli totale
141.085
Stocuri
—
Creanțe
547
Casă și conturi la bănci
4.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.763
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.210
Rezultat net
-40.745
Angajați
6
Datorii
38.576
Active imobilizate
76.698
Active circulante
3.497
Capitaluri proprii
-28.270
Venituri totale
129.035
Cheltuieli totale
168.858
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
69.889
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.000
Rezultat net
4.874
Angajați
5
Datorii
14.072
Active imobilizate
113.522
Active circulante
19.738
Capitaluri proprii
12.475
Venituri totale
173.214
Cheltuieli totale
166.990
Stocuri
—
Creanțe
12.043
Casă și conturi la bănci
7.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
106.713
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.015
Rezultat net
39.555
Angajați
5
Datorii
6.298
Active imobilizate
151.736
Active circulante
7.270
Capitaluri proprii
7.781
Venituri totale
213.229
Cheltuieli totale
171.924
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
144.927
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39909546
Număr de înregistrare
J12/4272/2018
Înmatriculare
24 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J12/4272/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRITENII DE SUS 332A Sat Tritenii de Sus, Comuna Tritenii de Jos Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
PRIBILEŞTI 124 Pribileşti MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
14 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2019

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VARGA NICOLETA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DOLINA FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.01.2019
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J24/116/2019
Cod CAEN
1085
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT PRIBILEŞTI COM. SATULUNG, PRIBILEŞTI, NR.124
Cod poștal fiscal
437277
Strada sediului
PRIBILEŞTI
Numărul sediului
124
Localitatea sediului
Sat Pribileşti Com. Satulung
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437277
Strada domiciliului fiscal
PRIBILEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
124
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pribileşti Com. Satulung
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437277

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare

CAEN 1081 Rev. 2Fabricarea zahărului

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 2Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 1084 Rev. 2Fabricarea condimentelor și ingredientelor

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 2Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Tritenii de Sus, Comuna Tritenii de JosCAEN 1085
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI