Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DORU MARIAN MONTAJ S.R.L.

DORU MARIAN MONTAJ S.R.L.

CUI 46943494 · SRL· Sat Curcani, Comuna Curcani· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DORU MARIAN MONTAJ S.R.L. are sediul în Sat Curcani, Comuna Curcani și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+1.431,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 1,8 mil. lei, față de 117 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât62,9%

Marja netă calculată este 62,9% în 2023, față de 93,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20231,8 mil. lei+1.431,2% față de anul anterior2022: 117.0002023: 1.791.504
Rezultat net 20231,1 mil. lei+934,4% față de anul anterior2022: 108.8952023: 1.126.404
Angajați 20236+500% față de anul anterior2022: 12023: 6
Capitaluri proprii 20231,1 mil. lei+932,7% față de anul anterior2022: 109.0952023: 1.126.604
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0896 K2 mil.2022: 117 K lei117 K20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,5%93,1%Mediana sectorului (2023): 10,2% · n=349672022: 93,1%93,1%20222023: 62,9%62,9%2023

Cifra de afaceri: +1.431,2% față de anul anterior. Marja netă: 62,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+932,7% față de anul anterior
Datorii892,8 K lei+5.983,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222023Ultima variație
Cifră de afaceri117 K lei1,8 mil. lei+1.431,2% față de anul anterior
Rezultat net108,9 K lei1,1 mil. lei+934,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii109,1 K lei1,1 mil. lei+932,7% față de anul anterior
Datorii14,7 K lei892,8 K lei+5.983,9% față de anul anterior
Creanțe116,6 K lei2 mil. lei+1.600,6% față de anul anterior
Angajați16+500% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri62,9%10,2%n=34.96793,1%17,8%n=31.798
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%32,8%n=31.91099,8%50,2%n=29.778
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,26×1,23×n=44.6048,43×1,38×n=40.682
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360398,36 zile99,24 zilen=30.621358,67 zile84,62 zilen=26.937
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați298.584 lei105.454 lein=30.692117.000 lei94.472 lein=27.317

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.791.504
Rezultat net
1.126.404
Angajați
6
Datorii
892.817
Active imobilizate
—
Active circulante
2.019.421
Capitaluri proprii
1.126.604
Venituri totale
1.791.504
Cheltuieli totale
629.683
Stocuri
—
Creanțe
1.982.407
Casă și conturi la bănci
37.014
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.000
Rezultat net
108.895
Angajați
1
Datorii
14.675
Active imobilizate
—
Active circulante
123.770
Capitaluri proprii
109.095
Venituri totale
117.000
Cheltuieli totale
6.958
Stocuri
—
Creanțe
116.569
Casă și conturi la bănci
7.201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.022.365 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-08. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

1.022.365 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-09-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat829.141 lei89.935 lei919.076 lei919.076 lei0 lei
Asigurări sociale65.781 lei13.236 lei79.017 lei79.017 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate20.004 lei4.268 lei24.272 lei24.272 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46943494
Număr de înregistrare
J51/772/2022
Înmatriculare
30 septembrie 2022
EUID
ROONRC.J51/772/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Rahova 85A Sat Curcani, Comuna Curcani Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Rahova 85A Curcani CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2022
Înregistrare fiscală
18 septembrie 2025
Telefon
0734020939 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHENCIA FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DORU MARIAN MONTAJ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2022
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2022
Număr registrul comerțului
J51/772/2022
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa

Contact și adrese

Telefon
0734020939 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT CURCANI COM. CURCANI, STR. RAHOVA, NR.85A
Cod poștal fiscal
917040
Strada sediului
Str. Rahova
Numărul sediului
85A
Localitatea sediului
Sat Curcani Com. Curcani
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917040
Strada domiciliului fiscal
Str. Rahova
Numărul domiciliului fiscal
85A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Curcani Com. Curcani
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917040

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 mai 2023
TVA până la
31 ianuarie 2025
Anulare operată la
3 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
8 august 2025
Publicarea deciziei
8 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Curcani, Comuna CurcaniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI