Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DR. BERKI CRISTINA S.R.L.

DR. BERKI CRISTINA S.R.L.

CUI 43721213 · SRL· Sat Galşa, Comuna Şiria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DR. BERKI CRISTINA S.R.L. are sediul în Sat Galşa, Comuna Şiria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 457,7 K lei, față de 465,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut61,6%

Marja netă calculată este 61,6% în 2025, față de 58% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+47,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025457,7 K lei-1,7% față de anul anterior2021: 169.0152022: 308.3322023: 400.5342024: 465.4672025: 457.671
Rezultat net 2025281,9 K lei+4,5% față de anul anterior2021: 103.5402022: 194.2792023: 192.5182024: 269.8292025: 281.914
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2021: 22022: 22023: 32024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025282,1 K lei+4,6% față de anul anterior2021: 103.5402022: 194.2792023: 192.5182024: 269.8292025: 282.114
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0233 K465 K2021: 169 K lei169 K20212022: 308,3 K lei308,3 K20222023: 400,5 K lei400,5 K20232024: 465,5 K lei465,5 K20242025: 457,7 K lei457,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,5%63%Mediana sectorului (2025): 11% · n=32522021: 61,3%61,3%20212022: 63%63%20222023: 48,1%48,1%20232024: 58%58%20242025: 61,6%61,6%2025

Cifra de afaceri: -1,7% față de anul anterior. Marja netă: 61,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii282,1 K lei+4,6% față de anul anterior
Datorii25,2 K lei+145,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri400,5 K lei465,5 K lei457,7 K lei-1,7% față de anul anterior
Rezultat net192,5 K lei269,8 K lei281,9 K lei+4,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii192,5 K lei269,8 K lei282,1 K lei+4,6% față de anul anterior
Datorii5,3 K lei10,3 K lei25,2 K lei+145,1% față de anul anterior
Creanțe57,8 K lei150,4 K lei221,9 K lei+47,6% față de anul anterior
Angajați332-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri61,6%11%n=3.25258%10,6%n=4.773
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,8%28,5%n=2.71196,3%31,5%n=3.948
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,2%62,6%n=2.7113,7%57,3%n=3.948
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,4%41,7%n=2.7115%41,7%n=3.948
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)91,7%7,9%n=2.70896,3%5,4%n=3.943
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%52,5%n=2.625100%47,7%n=3.791
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii11,65×0,8×n=3.96225,85×0,86×n=5.757
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360174,57 zile38,18 zilen=2.726116,32 zile33,05 zilen=3.892
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați228.836 lei127.966 lein=2.205155.156 lei114.146 lein=3.362

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
457.671
Rezultat net
281.914
Angajați
2
Datorii
25.242
Active imobilizate
13.411
Active circulante
293.945
Capitaluri proprii
282.114
Venituri totale
458.082
Cheltuieli totale
162.700
Stocuri
—
Creanțe
221.934
Casă și conturi la bănci
72.011
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
465.467
Rezultat net
269.829
Angajați
3
Datorii
10.298
Active imobilizate
13.878
Active circulante
266.249
Capitaluri proprii
269.829
Venituri totale
465.467
Cheltuieli totale
181.952
Stocuri
—
Creanțe
150.403
Casă și conturi la bănci
115.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
400.534
Rezultat net
192.518
Angajați
3
Datorii
5.260
Active imobilizate
2.845
Active circulante
194.933
Capitaluri proprii
192.518
Venituri totale
400.534
Cheltuieli totale
204.855
Stocuri
—
Creanțe
57.838
Casă și conturi la bănci
137.095
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
308.332
Rezultat net
194.279
Angajați
2
Datorii
25.805
Active imobilizate
2.845
Active circulante
217.239
Capitaluri proprii
194.279
Venituri totale
308.332
Cheltuieli totale
111.622
Stocuri
—
Creanțe
183.826
Casă și conturi la bănci
33.413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.015
Rezultat net
103.540
Angajați
2
Datorii
40.111
Active imobilizate
2.845
Active circulante
140.806
Capitaluri proprii
103.540
Venituri totale
169.015
Cheltuieli totale
64.104
Stocuri
—
Creanțe
23.197
Casă și conturi la bănci
117.609
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43721213
Număr de înregistrare
J2/297/2021
Înmatriculare
11 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2/297/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
GALŞA 484 Sat Galşa, Comuna Şiria Arad
Adresă fiscală
GALŞA 484 Galşa ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2021
Înregistrare fiscală
6 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BERKI CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DR. BERKI CRISTINA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2021
Înregistrare fiscală
11 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J02/297/2021
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT GALŞA COM. ŞIRIA, GALŞA, NR.484
Cod poștal fiscal
317341
Strada sediului
GALŞA
Numărul sediului
484
Localitatea sediului
Sat Galşa Com. Şiria
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317341
Strada domiciliului fiscal
GALŞA
Numărul domiciliului fiscal
484
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Galşa Com. Şiria
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317341

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Galşa, Comuna ŞiriaCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI