Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DR. KARINA ILONCA DERMATOLOGIE S.R.L.

DR. KARINA ILONCA DERMATOLOGIE S.R.L.

CUI 42137810 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DR. KARINA ILONCA DERMATOLOGIE S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 522,9 K lei, față de 378,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut44%

Marja netă calculată este 44% în 2025, față de 16,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+10.801,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025522,9 K lei+38,2% față de anul anterior2020: 101.6782021: 585.5062022: 688.0712023: 710.6112024: 378.4092025: 522.926
Rezultat net 2025230,3 K lei+259,7% față de anul anterior2020: 1.5342021: 56.7902022: 170.3722023: 24.9192024: 64.0182025: 230.253
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 32023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025232,1 K lei+257,8% față de anul anterior2020: 1.7342021: 58.5242022: 228.9322023: 178.8512024: 64.8692025: 232.122
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0355 K711 K2020: 101,7 K lei101,7 K20202021: 585,5 K lei585,5 K20212022: 688,1 K lei688,1 K20222023: 710,6 K lei710,6 K20232024: 378,4 K lei378,4 K20242025: 522,9 K lei522,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22%44%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 1,5%1,5%20202021: 9,7%9,7%20212022: 24,8%24,8%20222023: 3,5%3,5%20232024: 16,9%16,9%20242025: 44%44%2025

Cifra de afaceri: +38,2% față de anul anterior. Marja netă: 44%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii232,1 K lei+257,8% față de anul anterior
Datorii932,4 K lei+360,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri710,6 K lei378,4 K lei522,9 K lei+38,2% față de anul anterior
Rezultat net24,9 K lei64 K lei230,3 K lei+259,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii178,9 K lei64,9 K lei232,1 K lei+257,8% față de anul anterior
Datorii111,4 K lei202,6 K lei932,4 K lei+360,3% față de anul anterior
Creanțe46,9 K lei2,2 K lei236,9 K lei+10.801,9% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44%39,7%n=11.21116,9%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21%61,4%n=9.06724,3%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,2%35,2%n=9.06775,7%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)40%31,1%n=9.06711,7%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)20,8%42%n=9.06523,9%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,2%99,2%n=10.68398,7%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,71×2,09×n=11.9511,17×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360163,09 zile98,48 zilen=10.1442,07 zile60,53 zilen=9.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați522.926 lei256.476 lein=8.361189.205 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
522.926
Rezultat net
230.253
Angajați
1
Datorii
932.448
Active imobilizate
442.461
Active circulante
664.388
Capitaluri proprii
232.122
Venituri totale
530.523
Cheltuieli totale
286.741
Stocuri
—
Creanțe
236.899
Casă și conturi la bănci
427.489
Cheltuieli în avans
57.721
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
378.409
Rezultat net
64.018
Angajați
2
Datorii
202.570
Active imobilizate
31.215
Active circulante
236.224
Capitaluri proprii
64.869
Venituri totale
384.450
Cheltuieli totale
309.474
Stocuri
—
Creanțe
2.173
Casă și conturi la bănci
234.051
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
710.611
Rezultat net
24.919
Angajați
2
Datorii
111.393
Active imobilizate
124.848
Active circulante
165.396
Capitaluri proprii
178.851
Venituri totale
710.615
Cheltuieli totale
679.655
Stocuri
—
Creanțe
46.858
Casă și conturi la bănci
118.538
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
688.071
Rezultat net
170.372
Angajați
3
Datorii
282.181
Active imobilizate
252.654
Active circulante
258.459
Capitaluri proprii
228.932
Venituri totale
688.073
Cheltuieli totale
512.196
Stocuri
—
Creanțe
130.475
Casă și conturi la bănci
127.984
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
585.506
Rezultat net
56.790
Angajați
2
Datorii
434.812
Active imobilizate
370.612
Active circulante
122.724
Capitaluri proprii
58.524
Venituri totale
585.510
Cheltuieli totale
524.204
Stocuri
—
Creanțe
36.475
Casă și conturi la bănci
86.249
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.678
Rezultat net
1.534
Angajați
1
Datorii
469.432
Active imobilizate
410.505
Active circulante
43.863
Capitaluri proprii
1.734
Venituri totale
101.686
Cheltuieli totale
99.555
Stocuri
28.507
Creanțe
1.599
Casă și conturi la bănci
13.757
Cheltuieli în avans
16.798
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42137810
Număr de înregistrare
J2/68/2020
Înmatriculare
21 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J2/68/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN AUGUSTIN DOINAŞ 7-11 M4 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul ŞTEFAN AUGUSTIN DOINAŞ 7-11 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
19 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILONCA KARINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DR. KARINA ILONCA DERMATOLOGIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.2020
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J02/68/2020
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, BLD. ŞTEFAN AUGUSTIN DOINAŞ, NR.7-11, BL.M4, SC.B, AP.2
Strada sediului
Bld. Ştefan Augustin Doinaş
Numărul sediului
7-11
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ştefan Augustin Doinaş
Numărul domiciliului fiscal
7-11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2024
TVA până la
21 ianuarie 2025
Anulare operată la
21 ianuarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2024
TVA la încasare până la
21 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2025
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI