Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 963,5 K lei, față de 1 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025DR. SOLEIL - PRODUSE COSMETICE SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
DR. SOLEIL - PRODUSE COSMETICE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 23,9% în 2025, față de 29,3% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 128,8 K lei în 2025, față de 85 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -5% față de anul anterior. Marja netă: 23,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 906 K lei | 1 mil. lei | 963,5 K lei | -5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 331,3 K lei | 296,6 K lei | 230,7 K lei | -22,2% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 870,4 K lei | 1,2 mil. lei | 1,4 mil. lei | +19,7% față de anul anterior |
| Datorii | 55,4 K lei | 85 K lei | 128,8 K lei | +51,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 335,9 K lei | 296,8 K lei | 289,3 K lei | -2,5% față de anul anterior |
| Angajați | 2 | 2 | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 23,9% | 3,8%n=184 | 29,3% | 1,6%n=209 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 91,6% | -0%n=184 | 93,2% | 3,7%n=189 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 8,4% | 92,3%n=184 | 6,8% | 91,4%n=189 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 1,3% | 15,7%n=184 | 2,4% | 18,2%n=189 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 15,1% | 0%n=184 | 23,7% | 0%n=189 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 16,5% | 15,5%n=132 | 25,4% | 12%n=140 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 11,71× | 0,59×n=281 | 14,41× | 0,6×n=290 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 108,07 zile | 80,84 zilen=176 | 105,38 zile | 63,33 zilen=193 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 222,18 zile | 135,46 zilen=155 | 183,73 zile | 118,96 zilen=185 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | — | 140.369 lein=104 | 506.970 lei | 145.597 lein=116 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 963.539
- Rezultat net
- 230.748
- Angajați
- —
- Datorii
- 128.824
- Active imobilizate
- 20.171
- Active circulante
- 1.507.957
- Capitaluri proprii
- 1.399.304
- Venituri totale
- 1.022.311
- Cheltuieli totale
- 751.896
- Stocuri
- 594.670
- Creanțe
- 289.250
- Casă și conturi la bănci
- 11.844
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.013.940
- Rezultat net
- 296.634
- Angajați
- 2
- Datorii
- 84.960
- Active imobilizate
- 29.627
- Active circulante
- 1.223.890
- Capitaluri proprii
- 1.168.557
- Venituri totale
- 1.018.882
- Cheltuieli totale
- 675.013
- Stocuri
- 517.482
- Creanțe
- 296.807
- Casă și conturi la bănci
- 409.601
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 906.014
- Rezultat net
- 331.343
- Angajați
- 2
- Datorii
- 55.385
- Active imobilizate
- 41.133
- Active circulante
- 884.628
- Capitaluri proprii
- 870.447
- Venituri totale
- 898.742
- Cheltuieli totale
- 559.206
- Stocuri
- 241.984
- Creanțe
- 335.946
- Casă și conturi la bănci
- 306.698
- Cheltuieli în avans
- 71
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 689.420
- Rezultat net
- 122.601
- Angajați
- 2
- Datorii
- 51.759
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 568.931
- Capitaluri proprii
- 517.172
- Venituri totale
- 743.877
- Cheltuieli totale
- 614.518
- Stocuri
- 146.791
- Creanțe
- 175.241
- Casă și conturi la bănci
- 246.899
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 603.326
- Rezultat net
- -37.641
- Angajați
- 4
- Datorii
- 6.502
- Active imobilizate
- 130
- Active circulante
- 399.392
- Capitaluri proprii
- 394.571
- Venituri totale
- 935.967
- Cheltuieli totale
- 964.144
- Stocuri
- 89.518
- Creanțe
- 147.987
- Casă și conturi la bănci
- 161.887
- Cheltuieli în avans
- 1.551
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 524.365
- Rezultat net
- -79.520
- Angajați
- 5
- Datorii
- 26.884
- Active imobilizate
- 272.048
- Active circulante
- 543.419
- Capitaluri proprii
- 794.312
- Venituri totale
- 532.896
- Cheltuieli totale
- 607.363
- Stocuri
- 144.286
- Creanțe
- 191.786
- Casă și conturi la bănci
- 207.347
- Cheltuieli în avans
- 5.729
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1991-04-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.
deschiderea procedurii la cererea debitorului · Fond
13 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Având în vedere protestul personalului auxiliar de specialitate din cadrul instanţelor adoptat de Sindicatul Dicasterial prin Hotărârea nr. 2/27.05.2026, protest susţinut de judecătorii din cadrul Tribunalului Specializat Cluj şi faptul că obiectul acestui dosar nu intră în categoria dosarelor care se solu?ionează în această perioadă, va amâna judecarea cauzei,
Document: incheieredesedinta · 2026-06-03
Amână cauza
Acordă un nou termen în procedură pentru a se determina dacă există sau nu necesitatea suplimentării raportului cauzelor ?i pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei. Stabile?te un nou termen de judecată pentru data de 3 iunie 2026, ora 8:30, sala 249. Pronunţată în şedinţa publică din data de 6 mai 2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-05-06
Amână cauza
Acordă un nou termen în procedură pentru continuarea procedurilor de valorificare a bunurilor. Stabileşte termen în vederea examinării stadiului procedurii pentru data de 6 mai 2026, sala 249, ora 8.30. Pronunţată în şedinţa publică din data de 28 ianuarie 2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-01-28
Amână cauza
În conformitate cu hotărârea adunării generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Cluj nr. 4/26 august 2025, prin care s-a decis limitarea activităţii de judecată ca formă de protest şi având în vedere şi faptul că obiectul acestei cauzei nu se regăseşte între cauzele pentru care s-a decis continuarea judecăţii, dispune amânarea soluţionării cauzei şi acordă un nou termen de judecată pentru data de 28 ianuarie 2026, sala 249, ora 8:30. Pronunţată în şedinţa publică din data de 24 septembrie 2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-09-24
Amână cauza
Ia act de divizarea parţială a SPRL Eurosmart, filiala Sibiu, cu consecin?a transmiterii unui portofoliu de proceduri de insolven?ă, între care ?i procedura insolvenţei debitoarei Discovery Pharma SRL, către societatea nou-înfiin?ată IDEVO SPRL, cu date de contact sediul ales în Sibiu şi adresele de e-mail. Acorda un nou termen în procedură pentru valorificarea bunurilor acesteia, conform regulamentului de valorificare aprobat în ?edin?a Adunării creditorilor din data de 28 februarie 2025 ?i pentru efectuarea celorlalte demersuri care se impun fa?ă de stadiul procedurii. Stabileşte un nou termen de judecată în vederea examinării stadiului procedurii pentru data de 24 septembrie 2025, sala 249, ora 8,30. Pronunţată în şedinţa publică din data de 26 martie 2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-03-26
Amână cauza
În temeiul art.82 alin.2 raportat la art.60 alin.2 din Legea nr.85/2014, dispune amendarea administratorului special al debitoarei în persoana dlui Cucueet Teodor-Rareş cu amendă în cuantum de 2.000 de lei. Cu drept de reexaminare pentru persoana amendată în termen de 15 zile de la comunicarea încheierii. Se va emite adresă către societatea de contabilitate Conta Smart Solutions SRL cu menţiunea de a preda în termen de maxim 10 zile de la primirea adresei, documentele contabile menţionate în adresa nr. 1550/03.07.2024 emisă de lichidatorul judiciar – ce se va anexa adresei - sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în temeiul art. 187 lit f C.pr.civ. Acorda un nou termen în procedură pentru evaluarea bunurilor debitoarei, inclusiv a celor ce fac obiectul garanţiei creditorilor, tabelul definitiv urmând a fi întocmit la depunerea raportului de evaluare a bunurilor. Stabileşte termen în vederea examinării stadiului procedurii pentru data de 26 martie 2025, sala 249, ora 8,30. Pronunţată în şedinţa publică din data de 4 decembrie 2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-12-04
Legea 85/2006 privind insolventa
Aproba raportul întocmit de administratorul judiciar EUROSMART FILIALA SIBIU SPRL. Dispune intrarea în faliment în procedură simplificată a debitoarei DISCOVERY PHARMA S.R.L., în condiţiile art. 145 alin. 1 lit. D din Legea nr. 85/2014 şi confirmă în calitate de lichidator judiciar pe EUROSMART FILIALA SIBIU SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr.85/2014. Dispune dizolvarea debitoarei. Dispune ridicarea dreptului de administrare a debitoarei. Dispune notificarea, de către lichidator a intrării în faliment tuturor creditorilor notificaţi conform art. 99 din Legea nr. 85/2014, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj pentru efectuarea menţiunii, precum şi aducerea la îndeplinire a prevederilor art. 147 alin. 2 din Legea nr.85/2014. În cazul în care, până la aprobarea propunerii administratorului judiciar prin prezenta sentinţă, debitoarea şi-a continuat activitatea, dispune notificarea de către lichidatorul judiciar, în termen de 5 zile de la data intrării în faliment, a creditorilor deţinând creanţe asupra debitorului, având prioritate potrivit prevederilor art. 161 pct. 4 din Legea nr. 85/2014, născute în perioada de observaţie. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei si îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Termen pentru continuarea procedurii: 4 decembrie 2024, sala 249, ora 08:30. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 11 septembrie 2024.
Document: Hotarare 1515/2024 · 2024-09-11
Legea 85/2006 privind insolventa
Respinge cererea de deschidere a procedurii insolvenţei, formulata de debitoarea DISCOVERY PHARMA S.R.L. Admite cererile creditoarelor PHARMA S.A., MYRIAM PHARMA S.R.L., VEROLI FARMACIE S.R.L., EUROPA CONFLOREA S.R.L. şi VIVAFARM S.R.L. în contradictoriu cu debitoarea DISCOVERY PHARMA S.R.L. şi, în consecinţă: Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei DISCOVERY PHARMA S.R.L. Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu EUROSMART FILIALA SIBIU SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, instrumentând prezenta procedură de insolvenţă până la eventuala sa confirmare sau schimbare, în condiţiile Legii nr. 85/2014. Stabileşte în favoarea administratorului judiciar provizoriu un onorariu provizoriu lunar de 2000 lei, eventual TVA, plus un onorariu de succes de 1%, eventual TVA din sumele distribuite creditorilor, plafonat la suma de 7000 lei + eventual TVA în ipoteza prevăzută de art. 121 alin. 1 lit. a din Statutul privind organizarea şi exercitarea profesiei de practician în insolvenţă. Dispune desemnarea administratorului special în vederea reprezentării intereselor asociaţilor. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a depune la dosar în termen de 40 de zile de la deschiderea procedurii un raport amănunţit asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă, cu menţionarea eventualelor indicii sau elemente preliminare privind persoanele cărora le-ar fi imputabilă şi cu privire la existenţa premiselor angajării răspunderii acestora, în condiţiile prevederilor art. 169-173 din Legea nr. 85/2014, precum şi asupra posibilităţii reale de reorganizare a activităţii debitorului ori a motivelor care nu permit reorganizarea, conform art. 58 lit. b din Legea nr. 85/2014. Dispune comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei, tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, aceasta din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar provizoriu. Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar provizoriu toate informaţiile şi documentele apreciate ca necesare cu privire la activitatea şi averea sa, precum şi lista cuprinzând plăţile efectuate în ultimele 6 luni anterioare deschiderii procedurii şi transferurile patrimoniale făcute în cei 2 ani anteriori deschiderii procedurii. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul judecătorului sindic sau al administratorului judiciar provizoriu sub sancţiunea prevăzută de art. 86 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, obligaţia de notificare revenind administratorului judiciar provizoriu. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua inventarierea bunurilor debitoarei, în termen de 60 de zile de la deschiderea procedurii, conform art. 101 din Legea nr. 85/2014. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua notificările prevăzute de art. 99-100 din Legea nr. 85/2014. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor la data de 26 iulie 2024, termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe la data de 14 august 2024, termenul pentru depunerea contestaţiilor faţă de tabelul de creanţe, cu privire la creanţele şi drepturile trecute, sau, după caz, netrecute de lichidatorul judiciar în tabelul preliminar de creanţe, de 7 zile de la publicarea tabelului preliminar de creanţe în BPI şi termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru definitivarea tabelului de creanţe la 11 septembrie 2024. Dispune desfăşurarea primei şedinţe a adunării creditorilor la sediul administratorului judiciar, la data de 19 august 2024, ora 12:00. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a depune lunar un raport cuprinzând descr
Document: Hotarare 1175/2024 · 2024-06-12
Amână pronunţarea
S-a amânat pronunţarea hotăârii pentru data de 12.06.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-05
Amână cauza
S-a dispus amânarea cauzei pentru a se depune de către debitoare balanţa de verificare aferentă lunii aprilie 2024, ca înscris anexă a cererii de deschidere a procedurii formulată de către aceasta. Pentru formularea de către debitoare a întâmpinării, după caz, a contestaţiei la cererile de deschidere a procedurii formulate de creditori.
Document: incheieredesedinta · 2024-05-08
Amână cauza
Se citează debitoarea la punctul de lucru, cu copie de pe cererea de deschidere a procedurii Se citează debitoarea şi prin administratorul statutar, cu copia cererii de deschidere a procedurii şi înscrisurile anexate.
Document: incheieredesedinta · 2024-04-10
Respins
Respinge cererea de deschidere a procedurii insolvenţei, formulata de debitoarea DISCOVERY PHARMA S.R.L. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care va fi depus la Tribunalul Specializat Cluj. Se comunica cererea de deschidere a procedurii formulată de creditoarea PHARMA SA şi înscrisurile anexă, debitoarei DISCOVERY PHARMA SRL, cu menţiunea ca are obligaţia de a depune întâmpinare, în termen de 10 zile de la comunicarea cererii, în condiţiile art. 165 C.pr.civ., sub sancţiunea decăderii din dreptul de a propune probe şi invoca excepţii, în afara celor de ordine publică, dacă legea nu prevede altfel, cu următoarele; Se comunică debitoarei notificarea prevăzută de art. 72 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, prin care i se pune în vedere posibilitatea de a contesta starea de insolvenţă în termen de maximum 10 zile de la primirea cererii şi că în cadrul judecării contestaţiei este admisibilă doar proba cu înscrisuri. Stabileşte termen pentru dezbaterea cererii de deschidere a procedurii formulate de creditoarea PHARMA S.A. împotriva debitoarei DISCOVERY PHARMA S.RL. la data de 10 aprilie 2024, ora 08.30, sedinţa publică, cu citarea părţilor. Pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 6 martie 2024.
Document: Hotarare 449/2024 · 2024-03-06
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 2355301
- Număr de înregistrare
- J1991001713400
- Înmatriculare
- 12 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991001713400
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- TRIUMFULUI 93 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str TRIUMFULUI 93 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 12 aprilie 1991
- Înregistrare fiscală
- 10 iunie 2025
- Telefon
- 0212221388 · Firme cu același număr
- Fax
- 6476732
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- NICOLAESCU LIVIU CONSTANTIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- DR. SOLEIL - PRODUSE COSMETICE SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 12.04.1991
- Înregistrare fiscală
- 10 decembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J1991001713400
- Cod CAEN
- 2042
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0212221388 · Firme cu același număr
- Fax
- 6476732
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR TRIUMFULUI, NR.93
- Cod poștal fiscal
- 12454
- Strada sediului
- Str. Triumfului
- Numărul sediului
- 93
- Localitatea sediului
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 12454
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Triumfului
- Numărul domiciliului fiscal
- 93
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 12454
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 27 decembrie 2012
- Publicare TVA la încasare
- 28 decembrie 2012
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
57 activități autorizate
CAEN 2041 Rev. 3Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
CAEN 2042 Rev. 3Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
CAEN 2110 Rev. 3Fabricarea produselor farmaceutice de bază
CAEN 2120 Rev. 3Fabricarea preparatelor farmaceutice
CAEN 3250 Rev. 3Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor
CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor
CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților
CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
CAEN 4934 Rev. 3Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-11 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.