Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DR.TALPOŞ SRL

DR.TALPOŞ SRL

CUI 16631571 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DR.TALPOŞ SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,9 mil. lei, față de 3,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2025, față de 6,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,9%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,9 mil. lei+6,5% față de anul anterior2020: 1.341.5232021: 2.194.1402022: 2.727.2282023: 2.860.4022024: 3.623.2542025: 3.859.917
Rezultat net 2025251,1 K lei+9,9% față de anul anterior2020: 105.0132021: 447.4662022: 488.9882023: 284.6322024: 228.4862025: 251.084
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 82021: 92022: 32023: 42024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025245,9 K lei+7,5% față de anul anterior2020: 281.9282021: 729.3952022: 936.6942023: 1.035.5262024: 228.7262025: 245.882
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 2,7 mil. lei2,7 mil.20222023: 2,9 mil. lei2,9 mil.20232024: 3,6 mil. lei3,6 mil.20242025: 3,9 mil. lei3,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,2%20,4%2020: 7,8%7,8%20202021: 20,4%20,4%20212022: 17,9%17,9%20222023: 10%10%20232024: 6,3%6,3%20242025: 6,5%6,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,3% · n=9.733

Cifra de afaceri: +6,5% față de anul anterior.Marjă netă 6,5% · +0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024228,7 K lei
2025245,9 K lei

Datorii raportate

20241,1 mil. lei
20251,1 mil. lei

Disponibilități bănești

202462,4 K lei
2025125,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 mil. lei3,6 mil. lei3,9 mil. lei+6,5% față de anul anterior
Rezultat net284,6 K lei228,5 K lei251,1 K lei+9,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei228,7 K lei245,9 K lei+7,5% față de anul anterior
Datorii519,3 K lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-7,9% față de anul anterior
Creanțe8,8 K lei254,8 K lei192,2 K lei-24,6% față de anul anterior
Angajați433Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,5%6,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=9.733) · 2024: 15,6% (n=9.612)

Rezultat / active (A+B)18,8%16,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18% (n=8.562) · 2024: 18,2% (n=8.448)

Rezultat / capitaluri proprii102,1%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,5% (n=8.364) · 2024: 73,6% (n=8.263)

Vânzări per angajat1.286.639 lei1.207.751 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 198.141 lei (n=8.121) · 2024: 177.709 lei (n=8.025)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)18,4%16,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,6% (n=8.563) · 2024: 48,5% (n=8.450)

Datorii / active (A+B)78,6%80,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,8% (n=8.563) · 2024: 45,3% (n=8.450)

Ponderea activelor imobilizate58,5%63,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,2% (n=8.563) · 2024: 47,1% (n=8.450)

Active circulante / datorii totale0,53×0,45×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,01× (n=10.591) · 2024: 1,18× (n=10.488)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,9 zile25,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=8.107) · 2024: 24,5 zile (n=7.661)

Stocuri în zile de vânzări8,2 zile19,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 8,5 zile (n=4.700) · 2024: 8,3 zile (n=4.513)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.859.917
Rezultat net
251.084
Angajați
3
Datorii
1.051.504
Active imobilizate
782.478
Active circulante
556.007
Capitaluri proprii
245.882
Venituri totale
3.877.483
Cheltuieli totale
3.577.715
Stocuri
88.081
Creanțe
192.186
Casă și conturi la bănci
125.740
Cheltuieli în avans
3.234
Venituri în avans
44.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.623.254
Rezultat net
228.486
Angajați
3
Datorii
1.142.150
Active imobilizate
903.537
Active circulante
516.818
Capitaluri proprii
228.726
Venituri totale
3.629.051
Cheltuieli totale
3.353.130
Stocuri
199.602
Creanțe
254.775
Casă și conturi la bănci
62.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
49.479
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.860.402
Rezultat net
284.632
Angajați
4
Datorii
519.291
Active imobilizate
1.117.265
Active circulante
488.522
Capitaluri proprii
1.035.526
Venituri totale
2.864.606
Cheltuieli totale
2.556.634
Stocuri
363.522
Creanțe
8.754
Casă și conturi la bănci
116.246
Cheltuieli în avans
3.259
Venituri în avans
54.229
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.727.228
Rezultat net
488.988
Angajați
3
Datorii
534.472
Active imobilizate
990.484
Active circulante
476.428
Capitaluri proprii
936.694
Venituri totale
2.727.228
Cheltuieli totale
2.215.537
Stocuri
249.640
Creanțe
2.633
Casă și conturi la bănci
224.155
Cheltuieli în avans
4.254
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.194.140
Rezultat net
447.466
Angajați
9
Datorii
667.396
Active imobilizate
1.145.385
Active circulante
251.217
Capitaluri proprii
729.395
Venituri totale
2.195.105
Cheltuieli totale
1.725.439
Stocuri
178.654
Creanțe
10.265
Casă și conturi la bănci
62.298
Cheltuieli în avans
189
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.341.523
Rezultat net
105.013
Angajați
8
Datorii
736.700
Active imobilizate
813.745
Active circulante
204.698
Capitaluri proprii
281.928
Venituri totale
1.347.405
Cheltuieli totale
1.230.866
Stocuri
111.548
Creanțe
21.447
Casă și conturi la bănci
71.703
Cheltuieli în avans
185
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-07-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16631571
Număr de înregistrare
J2004002130354
Înmatriculare
27 iulie 2004
EUID
ROONRC.J2004002130354
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea ARADULUI 18 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea ARADULUI 18 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iulie 2004
Înregistrare fiscală
27 aprilie 2026
Telefon
0256212150 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TALPOŞ NICULESCU ŞERBAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DR.TALPOŞ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.07.2004
Înregistrare fiscală
27 iulie 2004
Număr registrul comerțului
J2004002130354
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0256212150 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. ARADULUI, NR.18, SC.B, ET.1, AP.1
Cod poștal fiscal
300278
Strada sediului
Cal. Aradului
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300278
Strada domiciliului fiscal
Cal. Aradului
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300278

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 416.160 lei · 22 iunie 2026

Decizia 119/2025 - SCHEMA DE AJUTOR DE MINIMIS având ca obiectiv digitalizarea IMM-urilor în cadrul Programului Regional Vest 2021-202722 iunie 2026 · 416.160 lei

ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice

fonduri nerambursabile · Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest

Intensitate publicată: 76% · Activități finanțate: 8623

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

TRANSFORMAREA DIGITALA A CLINICII DR. TALPOS2021-2027 · Program Regional Vest · MySMIS 360598 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCalea AraduluiCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI