Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DR. VINȚEANU DENTAL S.R.L.

DR. VINȚEANU DENTAL S.R.L.

CUI 43702009 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DR. VINȚEANU DENTAL S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+55,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 219 K lei, față de 141,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut21,6%

Marja netă calculată este 21,6% în 2025, față de -51,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025219 K lei+55,2% față de anul anterior2021: 66.8392022: 313.2642023: 348.0152024: 141.1362025: 219.022
Rezultat net 202547,3 K lei+165,3% față de anul anterior2021: 14.6802022: 98.5892023: 62.5092024: -72.4352025: 47.322
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-24,9 K lei+65,5% față de anul anterior2021: 14.8802022: 98.7892023: 63.2982024: -72.1952025: -24.873
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0174 K348 K2021: 66,8 K lei66,8 K20212022: 313,3 K lei313,3 K20222023: 348 K lei348 K20232024: 141,1 K lei141,1 K20242025: 219 K lei219 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,3%-9,9%31,5%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332021: 22%22%20212022: 31,5%31,5%20222023: 18%18%20232024: -51,3%-51,3%20242025: 21,6%21,6%2025

Cifra de afaceri: +55,2% față de anul anterior. Marja netă: 21,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-24,9 K lei+65,5% față de anul anterior
Datorii241 K lei-24,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri348 K lei141,1 K lei219 K lei+55,2% față de anul anterior
Rezultat net62,5 K lei-72,4 K lei47,3 K lei+165,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii63,3 K lei-72,2 K lei-24,9 K lei+65,5% față de anul anterior
Datorii35,5 K lei320,3 K lei241 K lei-24,8% față de anul anterior
Creanțe73,6 K lei12,6 K lei15,3 K lei+21,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri21,6%14,3%n=9.733-51,3%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-11,5%40,6%n=8.563-29,1%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)111,5%52,8%n=8.563129,1%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,7%48,2%n=8.56393,9%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,9%18%n=8.562-29,2%18,2%n=8.448
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,07×1,01×n=10.5910,05×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36025,2 zile34,87 zilen=8.10732,19 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—8,51 zilen=4.7005,66 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați219.022 lei198.141 lein=8.121141.136 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.022
Rezultat net
47.322
Angajați
1
Datorii
240.955
Active imobilizate
198.217
Active circulante
17.865
Capitaluri proprii
-24.873
Venituri totale
221.022
Cheltuieli totale
167.069
Stocuri
—
Creanțe
15.329
Casă și conturi la bănci
2.536
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
141.136
Rezultat net
-72.435
Angajați
1
Datorii
320.328
Active imobilizate
233.070
Active circulante
15.063
Capitaluri proprii
-72.195
Venituri totale
141.136
Cheltuieli totale
209.273
Stocuri
2.219
Creanțe
12.618
Casă și conturi la bănci
226
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
348.015
Rezultat net
62.509
Angajați
1
Datorii
35.455
Active imobilizate
6.467
Active circulante
91.652
Capitaluri proprii
63.298
Venituri totale
348.035
Cheltuieli totale
282.873
Stocuri
14.719
Creanțe
73.570
Casă și conturi la bănci
3.363
Cheltuieli în avans
634
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.264
Rezultat net
98.589
Angajați
1
Datorii
36.186
Active imobilizate
4.322
Active circulante
130.653
Capitaluri proprii
98.789
Venituri totale
313.264
Cheltuieli totale
211.606
Stocuri
—
Creanțe
98.000
Casă și conturi la bănci
32.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.839
Rezultat net
14.680
Angajați
1
Datorii
26.184
Active imobilizate
—
Active circulante
41.064
Capitaluri proprii
14.880
Venituri totale
66.839
Cheltuieli totale
51.517
Stocuri
—
Creanțe
1.127
Casă și conturi la bănci
39.937
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43702009
Număr de înregistrare
J2021000399134
Înmatriculare
9 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000399134
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 109 H1 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 109 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2021
Înregistrare fiscală
4 februarie 2025
Telefon
0720109488 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VINȚEANU VIRGINIA-RUXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DR. VINŢEANU DENTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2021
Înregistrare fiscală
9 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000399134
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0720109488 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, NR.109, BL.H1, SC.A, ET.3, AP.13
Strada sediului
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul sediului
109
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul domiciliului fiscal
109
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI