Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DRAGOS EVENTS INSTAL S.R.L.

DRAGOS EVENTS INSTAL S.R.L.

CUI 44352920 · SRL· Sat Movila, Comuna Sălcioara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

DRAGOS EVENTS INSTAL S.R.L. are sediul în Sat Movila, Comuna Sălcioara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-87,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,2 K lei, față de 49,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-166,5%

Marja netă calculată este -166,5% în 2025, față de 25,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-57,5%

Datoriile raportate sunt 12,4 K lei în 2025, față de 29,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,2 K lei-87,4% față de anul anterior2021: 25.0922022: 106.2502023: 56.8322024: 49.2002025: 6.200
Rezultat net 2025-10,3 K lei-182% față de anul anterior2021: 23.6312022: 102.2722023: 10.5452024: 12.5932025: -10.325
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-7,3 K lei-143,8% față de anul anterior2021: 23.8312022: 111.1032023: 21.6492024: 16.7262025: -7.333
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K106 K2021: 25,1 K lei25,1 K20212022: 106,3 K lei106,3 K20222023: 56,8 K lei56,8 K20232024: 49,2 K lei49,2 K20242025: 6,2 K lei6,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-166,5%-35,1%96,3%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592021: 94,2%94,2%20212022: 96,3%96,3%20222023: 18,6%18,6%20232024: 25,6%25,6%20242025: -166,5%-166,5%2025

Cifra de afaceri: -87,4% față de anul anterior. Marja netă: -166,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-7,3 K lei-143,8% față de anul anterior
Datorii12,4 K lei-57,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri56,8 K lei49,2 K lei6,2 K lei-87,4% față de anul anterior
Rezultat net10,5 K lei12,6 K lei-10,3 K lei-182% față de anul anterior
Capitaluri proprii21,6 K lei16,7 K lei-7,3 K lei-143,8% față de anul anterior
Datorii71,1 K lei29,3 K lei12,4 K lei-57,5% față de anul anterior
Creanțe2,4 K lei15,2 K lei1,4 K lei-90,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-166,5%10,6%n=7.95925,6%8,5%n=8.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-143,6%41,3%n=6.02036,4%45,2%n=6.042
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)243,6%57,2%n=6.02063,6%53,5%n=6.042
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,9%15,7%n=6.0206,6%15,1%n=6.042
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-202,2%11,4%n=6.01827,4%8,4%n=6.039
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—49,8%n=6.87375,3%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,3×1,3×n=9.1691,47×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36084,08 zile60,42 zilen=7.251111,09 zile57,1 zilen=7.310

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.200
Rezultat net
-10.325
Angajați
—
Datorii
12.440
Active imobilizate
1.375
Active circulante
3.732
Capitaluri proprii
-7.333
Venituri totale
6.201
Cheltuieli totale
16.526
Stocuri
—
Creanțe
1.448
Casă și conturi la bănci
2.284
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.200
Rezultat net
12.593
Angajați
—
Datorii
29.269
Active imobilizate
3.025
Active circulante
42.970
Capitaluri proprii
16.726
Venituri totale
49.200
Cheltuieli totale
34.208
Stocuri
—
Creanțe
15.182
Casă și conturi la bănci
27.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.832
Rezultat net
10.545
Angajați
—
Datorii
71.086
Active imobilizate
4.675
Active circulante
88.060
Capitaluri proprii
21.649
Venituri totale
56.832
Cheltuieli totale
44.252
Stocuri
—
Creanțe
2.360
Casă și conturi la bănci
85.700
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.250
Rezultat net
102.272
Angajați
—
Datorii
894
Active imobilizate
—
Active circulante
111.997
Capitaluri proprii
111.103
Venituri totale
106.250
Cheltuieli totale
790
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
111.997
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.092
Rezultat net
23.631
Angajați
—
Datorii
699
Active imobilizate
—
Active circulante
24.530
Capitaluri proprii
23.831
Venituri totale
25.092
Cheltuieli totale
1.302
Stocuri
—
Creanțe
15.000
Casă și conturi la bănci
9.530
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 87% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 87% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44352920
Număr de înregistrare
J15/847/2021
Înmatriculare
28 mai 2021
EUID
ROONRC.J15/847/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
Stejarilor 9 Sat Movila, Comuna Sălcioara Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. Stejarilor 9 Movila DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 mai 2021
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2023
Telefon
0786854552 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN DRAGOŞ CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DRAGOS EVENTS INSTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2021
Înregistrare fiscală
28 mai 2021
Număr registrul comerțului
J15/847/2021
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Contact și adrese

Telefon
0786854552 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MOVILA COM. SĂLCIOARA, STR. STEJARILOR, NR.9
Strada sediului
Str. Stejarilor
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sat Movila Com. Sălcioara
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Stejarilor
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Movila Com. Sălcioara
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Movila, Comuna SălcioaraCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI