Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DSM INVESTITII S.R.L.

DSM INVESTITII S.R.L.

CUI 13729126 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DSM INVESTITII S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 99 K lei, față de 97,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut43,6%

Marja netă calculată este 43,6% în 2025, față de -27,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+79,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202599 K lei+1,2% față de anul anterior2020: 31.7362021: 32.2782022: 32.3372023: 75.7832024: 97.8242025: 99.042
Rezultat net 202543,1 K lei+260,4% față de anul anterior2020: -89.2972021: -105.3382022: -133.8262023: -105.9552024: -26.8972025: 43.138
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,6 mil. lei+493% față de anul anterior2020: -20.1222021: -131.8112022: -265.6362023: -371.5912024: -398.4882025: 1.566.227
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate050 K99 K2020: 31,7 K lei31,7 K20202021: 32,3 K lei32,3 K20212022: 32,3 K lei32,3 K20222023: 75,8 K lei75,8 K20232024: 97,8 K lei97,8 K20242025: 99 K lei99 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-413,8%-185,1%43,6%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: -281,4%-281,4%20202021: -326,3%-326,3%20212022: -413,8%-413,8%20222023: -139,8%-139,8%20232024: -27,5%-27,5%20242025: 43,6%43,6%2025

Cifra de afaceri: +1,2% față de anul anterior. Marja netă: 43,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,6 mil. lei+493% față de anul anterior
Datorii1,9 mil. lei+0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri75,8 K lei97,8 K lei99 K lei+1,2% față de anul anterior
Rezultat net-106 K lei-26,9 K lei43,1 K lei+260,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-371,6 K lei-398,5 K lei1,6 mil. lei+493% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei1,9 mil. lei1,9 mil. lei+0,3% față de anul anterior
Creanțe79,9 K lei25,7 K lei46,1 K lei+79,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri43,6%22,8%n=12.334-27,5%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44,9%53,7%n=12.906-26,2%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,2%44,7%n=12.906126,3%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95,8%75,1%n=12.90691,7%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,2%3%n=12.903-1,8%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,8%11,9%n=11.730—11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,71×n=14.8060,07×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360167,68 zile101,48 zilen=11.66494,59 zile87,21 zilen=10.932
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați99.042 lei238.022 lein=8.12097.824 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.042
Rezultat net
43.138
Angajați
1
Datorii
1.926.832
Active imobilizate
3.344.964
Active circulante
146.728
Capitaluri proprii
1.566.227
Venituri totale
174.685
Cheltuieli totale
131.547
Stocuri
—
Creanțe
46.131
Casă și conturi la bănci
100.597
Cheltuieli în avans
1.367
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.824
Rezultat net
-26.897
Angajați
1
Datorii
1.920.366
Active imobilizate
1.394.373
Active circulante
126.320
Capitaluri proprii
-398.488
Venituri totale
98.459
Cheltuieli totale
125.356
Stocuri
—
Creanțe
25.702
Casă și conturi la bănci
100.618
Cheltuieli în avans
1.185
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.783
Rezultat net
-105.955
Angajați
1
Datorii
1.964.454
Active imobilizate
1.444.983
Active circulante
146.152
Capitaluri proprii
-371.591
Venituri totale
78.424
Cheltuieli totale
183.621
Stocuri
—
Creanțe
79.877
Casă și conturi la bănci
66.275
Cheltuieli în avans
1.728
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.337
Rezultat net
-133.826
Angajați
1
Datorii
1.859.598
Active imobilizate
1.495.593
Active circulante
97.237
Capitaluri proprii
-265.636
Venituri totale
36.857
Cheltuieli totale
170.358
Stocuri
84
Creanțe
83.437
Casă și conturi la bănci
13.716
Cheltuieli în avans
1.132
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.278
Rezultat net
-105.338
Angajați
1
Datorii
1.845.797
Active imobilizate
1.069.556
Active circulante
643.393
Capitaluri proprii
-131.811
Venituri totale
35.681
Cheltuieli totale
140.664
Stocuri
84
Creanțe
86.006
Casă și conturi la bănci
557.303
Cheltuieli în avans
1.037
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.736
Rezultat net
-89.297
Angajați
1
Datorii
1.844.386
Active imobilizate
1.138.284
Active circulante
684.794
Capitaluri proprii
-20.122
Venituri totale
39.636
Cheltuieli totale
128.573
Stocuri
84
Creanțe
101.263
Casă și conturi la bănci
583.447
Cheltuieli în avans
1.186
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-02-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13729126
Număr de înregistrare
J2001002034400
Înmatriculare
26 februarie 2001
EUID
ROONRC.J2001002034400
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea Victoriei 155 D1 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea Victoriei 155 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 februarie 2001
Înregistrare fiscală
15 mai 2026
Telefon
0213168075 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MANOLESCU DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DSM INVESTITII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.02.2001
Înregistrare fiscală
26 februarie 2001
Număr registrul comerțului
J2001002034400
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213168075 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA VICTORIEI, NR.155, BL.D1, SC.1, AP.16
Cod poștal fiscal
10073
Strada sediului
Cal. Victoriei
Numărul sediului
155
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10073
Strada domiciliului fiscal
Cal. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
155
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10073

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2001
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2016
Actualizare TVA la încasare
11 februarie 2016
Publicare TVA la încasare
12 februarie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6421 Rev. 3Activități ale holding-urilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8532 Rev. 3Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Calea VictorieiCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI