Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DSMG INVEST S.R.L.

DSMG INVEST S.R.L.

CUI 47881349 · SRL· Sat Repedea, Comuna Repedea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

DSMG INVEST S.R.L. are sediul în Sat Repedea, Comuna Repedea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 152,9 K lei, față de 147,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29,1%

Marja netă calculată este 29,1% în 2025, față de 4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,5%

Datoriile raportate sunt 144,9 K lei în 2025, față de 104,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025152,9 K lei+3,6% față de anul anterior2023: 9.1512024: 147.5762025: 152.905
Rezultat net 202544,5 K lei+534,1% față de anul anterior2023: 4.3872024: 7.0232025: 44.533
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202556,1 K lei+383,6% față de anul anterior2023: 4.5872024: 11.6102025: 56.143
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate076 K153 K2023: 9,2 K lei9,2 K20232024: 147,6 K lei147,6 K20242025: 152,9 K lei152,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24%47,9%Mediana sectorului (2025): 5,6% · n=8732023: 47,9%47,9%20232024: 4,8%4,8%20242025: 29,1%29,1%2025

Cifra de afaceri: +3,6% față de anul anterior. Marja netă: 29,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii56,1 K lei+383,6% față de anul anterior
Datorii144,9 K lei+38,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9,2 K lei147,6 K lei152,9 K lei+3,6% față de anul anterior
Rezultat net4,4 K lei7 K lei44,5 K lei+534,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,6 K lei11,6 K lei56,1 K lei+383,6% față de anul anterior
Datorii32,3 K lei104,7 K lei144,9 K lei+38,5% față de anul anterior
Creanțe318 lei31,2 K lei35,4 K lei+13,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29,1%5,6%n=8734,8%6,1%n=932
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,9%40%n=798—47,4%n=879
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)72,1%59,4%n=798—52,5%n=879
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)23%17,3%n=798—15,7%n=879
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)22,1%3,9%n=797—2,2%n=876
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive79,3%17,7%n=88660,5%14,8%n=936
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,07×1,21×n=1.1471,11×1,23×n=1.238
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36083,34 zile65,95 zilen=82876 zile65,45 zilen=866
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360118,65 zile49,17 zilen=636126,86 zile55,2 zilen=674
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați152.905 lei336.044 lein=651147.576 lei292.633 lein=716

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.905
Rezultat net
44.533
Angajați
1
Datorii
144.943
Active imobilizate
46.252
Active circulante
154.834
Capitaluri proprii
56.143
Venituri totale
201.871
Cheltuieli totale
155.809
Stocuri
50.395
Creanțe
35.396
Casă și conturi la bănci
69.043
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.576
Rezultat net
7.023
Angajați
1
Datorii
104.672
Active imobilizate
—
Active circulante
116.282
Capitaluri proprii
11.610
Venituri totale
117.576
Cheltuieli totale
109.244
Stocuri
52.003
Creanțe
31.154
Casă și conturi la bănci
33.125
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.151
Rezultat net
4.387
Angajați
1
Datorii
32.277
Active imobilizate
—
Active circulante
36.864
Capitaluri proprii
4.587
Venituri totale
39.151
Cheltuieli totale
34.443
Stocuri
30.000
Creanțe
318
Casă și conturi la bănci
6.546
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-03-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

11 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47881349
Număr de înregistrare
J24/491/2023
Înmatriculare
24 martie 2023
EUID
ROONRC.J24/491/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPEDEA 341B Sat Repedea, Comuna Repedea Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
REPEDEA 341B Repedea MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 martie 2023
Înregistrare fiscală
18 martie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DZIŢAC ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DSMG INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.03.2023
Înregistrare fiscală
24 martie 2023
Număr registrul comerțului
J24/491/2023
Cod CAEN
4613
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT REPEDEA COM. REPEDEA, REPEDEA, NR.341B
Cod poștal fiscal
437240
Strada sediului
REPEDEA
Numărul sediului
341B
Localitatea sediului
Sat Repedea Com. Repedea
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437240
Strada domiciliului fiscal
REPEDEA
Numărul domiciliului fiscal
341B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Repedea Com. Repedea
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437240

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
18 martie 2024
Perioada 2: TVA de la
1 mai 2023
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
1 februarie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (11) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA PROFESIONALA REPEDEA11 din 11 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)8 din 11 înregistrări (72,7%) · Vezi selecția

Lemn de foc (Rev.2)3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de debitare lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 77211400-6 — Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 77211400-6

Vezi detaliile atribuirii →
12.500 leiValoare publicată
19 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de sectionare lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 77211400-6 — Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 77211400-6

Vezi detaliile atribuirii →
11.000 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

Lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
110.000 leiValoare publicată
17 iunie 2025Achiziție directă

Servicii de debitare lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 77211400-6 — Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 77211400-6

Vezi detaliile atribuirii →
14.500 leiValoare publicată
17 iunie 2025Achiziție directă

servicii de sectionare lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 77211400-6 — Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 77211400-6

Vezi detaliile atribuirii →
13.475 leiValoare publicată
25 aprilie 2025Achiziție directă

lemn de foc

Autoritate: SCOALA PROFESIONALA REPEDEA

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
124.700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Repedea, Comuna RepedeaCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI