Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DUAL AUTO MOTORS CONCEPT S.R.L.

DUAL AUTO MOTORS CONCEPT S.R.L.

CUI 37658146 · SRL· Municipiul Petroşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

DUAL AUTO MOTORS CONCEPT S.R.L. are sediul în Municipiul Petroşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+41,2%

Datoriile raportate sunt 117 K lei în 2025, față de 82,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025239,3 K leiFără an comparabil2021: 123.4652022: 32.1752023: 497.0892025: 239.280
Rezultat net 202513,5 K lei+140,1% față de anul anterior2020: 02021: -7.8602022: -34.5362023: 2.5182024: -33.5582025: 13.463
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-69,4 K lei+16,3% față de anul anterior2020: -9.3782021: -17.2382022: -51.7742023: -49.2562024: -82.8132025: -69.351
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0249 K497 K—20202021: 123,5 K lei123,5 K20212022: 32,2 K lei32,2 K20222023: 497,1 K lei497,1 K2023—20242025: 239,3 K lei239,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-107,3%-50,9%5,6%Mediana sectorului (2025): 1% · n=190220202021: -6,4%-6,4%20212022: -107,3%-107,3%20222023: 0,5%0,5%202320242025: 5,6%5,6%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 5,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-69,4 K lei+16,3% față de anul anterior
Datorii117 K lei+41,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri497,1 K lei—239,3 K leiFără an comparabil
Rezultat net2,5 K lei-33,6 K lei13,5 K lei+140,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-49,3 K lei-82,8 K lei-69,4 K lei+16,3% față de anul anterior
Datorii112,8 K lei82,9 K lei117 K lei+41,2% față de anul anterior
Creanțe272 lei—152 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,6%1%n=1.902—0,9%n=1.406
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,41×0,88×n=2.5100×0,72×n=1.817
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,23 zile12,22 zilen=1.544—8,99 zilen=1.052
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36071,25 zile85,5 zilen=1.603—54,48 zilen=1.206

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.280
Rezultat net
13.463
Angajați
—
Datorii
116.984
Active imobilizate
—
Active circulante
47.633
Capitaluri proprii
-69.351
Venituri totale
239.468
Cheltuieli totale
223.398
Stocuri
47.355
Creanțe
152
Casă și conturi la bănci
126
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-33.558
Angajați
—
Datorii
82.856
Active imobilizate
—
Active circulante
43
Capitaluri proprii
-82.813
Venituri totale
30.000
Cheltuieli totale
63.558
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
43
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
497.089
Rezultat net
2.518
Angajați
—
Datorii
112.849
Active imobilizate
63.121
Active circulante
472
Capitaluri proprii
-49.256
Venituri totale
497.147
Cheltuieli totale
493.864
Stocuri
—
Creanțe
272
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.175
Rezultat net
-34.536
Angajați
—
Datorii
51.774
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-51.774
Venituri totale
32.190
Cheltuieli totale
65.761
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.465
Rezultat net
-7.860
Angajați
—
Datorii
80.726
Active imobilizate
—
Active circulante
63.488
Capitaluri proprii
-17.238
Venituri totale
123.533
Cheltuieli totale
127.689
Stocuri
63.287
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
9.388
Active imobilizate
—
Active circulante
10
Capitaluri proprii
-9.378
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
10
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-12; reactivare la 2025-03-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-03-17
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-12; reactivare la 2025-03-17. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-03-17
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37658146
Număr de înregistrare
J2017000788209
Înmatriculare
26 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000788209
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 124 Municipiul Petroşani Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 1 DECEMBRIE 1918 Petroşani HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
28 februarie 2025
Înregistrare fiscală
5 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECŞOIU FLORIN ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DUAL AUTO MOTORS CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 28.02.2025
Înregistrare fiscală
26 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017000788209
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. PETROŞANI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, BL.124, SC.1, ET.3, AP.8
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Localitatea sediului
Mun. Petroşani
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Petroşani
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 martie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2023
Perioada 2: TVA până la
12 martie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
12 martie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
18 mai 2021
Perioada 3: TVA până la
10 ianuarie 2023
Perioada 3: Anulare operată la
10 ianuarie 2023
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
17 aprilie 2018
Perioada 4: TVA până la
31 iulie 2020
Perioada 4: Anulare operată la
7 august 2020
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 martie 2024
Reactivare
17 martie 2025
Publicarea deciziei
12 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul PetroşaniCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI