Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DUM CREDIT PECICA IFN SRL

DUM CREDIT PECICA IFN SRL

CUI 31107504 · SRL· Loc. Pecica, Oraş Pecica

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DUM CREDIT PECICA IFN SRL are sediul în Loc. Pecica, Oraş Pecica. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 363,8 K lei, față de 284,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât34,6%

Marja netă calculată este 34,6% în 2025, față de 39% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+52,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025363,8 K lei+27,9% față de anul anterior2020: 116.4092021: 183.7602022: 274.8852023: 249.6762024: 284.4132025: 363.829
Rezultat net 2025125,8 K lei+13,5% față de anul anterior2020: 20.7872021: 60.9392022: 94.6362023: 65.9332024: 110.8302025: 125.842
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025126,1 K lei+13,5% față de anul anterior2020: 21.0272021: 61.1792022: 94.8762023: 66.1732024: 111.0702025: 126.082
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0182 K364 K2020: 116,4 K lei116,4 K20202021: 183,8 K lei183,8 K20212022: 274,9 K lei274,9 K20222023: 249,7 K lei249,7 K20232024: 284,4 K lei284,4 K20242025: 363,8 K lei363,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,5%39%Mediana sectorului (2025): 24,4% · n=12532020: 17,9%17,9%20202021: 33,2%33,2%20212022: 34,4%34,4%20222023: 26,4%26,4%20232024: 39%39%20242025: 34,6%34,6%2025

Cifra de afaceri: +27,9% față de anul anterior. Marja netă: 34,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii126,1 K lei+13,5% față de anul anterior
Datorii515,7 K lei+145,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri249,7 K lei284,4 K lei363,8 K lei+27,9% față de anul anterior
Rezultat net65,9 K lei110,8 K lei125,8 K lei+13,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii66,2 K lei111,1 K lei126,1 K lei+13,5% față de anul anterior
Datorii136,3 K lei210 K lei515,7 K lei+145,5% față de anul anterior
Creanțe70,3 K lei168,9 K lei257,2 K lei+52,3% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,6%24,4%n=1.25339%26,1%n=1.316
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)19,6%50,8%n=1.051—63,1%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)80,4%49,2%n=1.051—36,6%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)34,5%5,8%n=1.051—6,7%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,6%11,3%n=1.051—10%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%23,9%n=1.27499,8%20,8%n=1.379
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,81×1,52×n=1.5221,53×1,83×n=1.648
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360254,5 zile351,55 zilen=1.184213,76 zile336,25 zilen=1.237
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360113,57 zile49,52 zilen=957143,19 zile51,48 zilen=1.007
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați363.829 lei239.032 lein=1.032284.413 lei218.833 lein=1.110

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
363.829
Rezultat net
125.842
Angajați
1
Datorii
515.737
Active imobilizate
221.625
Active circulante
420.194
Capitaluri proprii
126.082
Venituri totale
363.829
Cheltuieli totale
213.585
Stocuri
114.782
Creanțe
257.211
Casă și conturi la bănci
48.201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.413
Rezultat net
110.830
Angajați
1
Datorii
210.038
Active imobilizate
—
Active circulante
321.108
Capitaluri proprii
111.070
Venituri totale
284.413
Cheltuieli totale
152.555
Stocuri
113.122
Creanțe
168.880
Casă și conturi la bănci
39.106
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.676
Rezultat net
65.933
Angajați
2
Datorii
136.301
Active imobilizate
—
Active circulante
202.474
Capitaluri proprii
66.173
Venituri totale
249.676
Cheltuieli totale
181.432
Stocuri
118.715
Creanțe
70.315
Casă și conturi la bănci
13.444
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.885
Rezultat net
94.636
Angajați
3
Datorii
168.981
Active imobilizate
—
Active circulante
263.857
Capitaluri proprii
94.876
Venituri totale
274.885
Cheltuieli totale
177.555
Stocuri
110.296
Creanțe
143.104
Casă și conturi la bănci
10.457
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.760
Rezultat net
60.939
Angajați
3
Datorii
134.967
Active imobilizate
—
Active circulante
196.146
Capitaluri proprii
61.179
Venituri totale
183.760
Cheltuieli totale
121.193
Stocuri
112.077
Creanțe
74.450
Casă și conturi la bănci
9.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.409
Rezultat net
20.787
Angajați
2
Datorii
106.356
Active imobilizate
—
Active circulante
127.383
Capitaluri proprii
21.027
Venituri totale
116.409
Cheltuieli totale
94.814
Stocuri
90.550
Creanțe
16.553
Casă și conturi la bănci
20.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31107504
Număr de înregistrare
J2013000047023
Înmatriculare
18 ianuarie 2013
EUID
ROONRC.J2013000047023
Formă juridică
SRL
Sediu social
2 1470 PETROL Loc. Pecica, Oraş Pecica Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 2 1470 Pecica ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2013
Înregistrare fiscală
3 decembrie 2025
Telefon
0740116177 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMA IOAN-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DUM CREDIT PECICA IFN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2013
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000047023
Cod CAEN
6492
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0740116177 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT PECICA ORŞ. PECICA, STR. 2, NR.1470, BL.PETROL, AP.5-6
Cod poștal fiscal
317235
Strada sediului
Str. 2
Numărul sediului
1470
Localitatea sediului
Sat Pecica Orş. Pecica
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317235
Strada domiciliului fiscal
Str. 2
Numărul domiciliului fiscal
1470
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pecica Orş. Pecica
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317235

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2014
TVA până la
7 aprilie 2016
Anulare operată la
7 aprilie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradLoc. Pecica, Oraş PecicaCAEN 6492
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI