Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DUMAS 81 REHAB S.R.L.

DUMAS 81 REHAB S.R.L.

CUI 39402844 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

DUMAS 81 REHAB S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 382,5 K lei, față de 332,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,6%

Marja netă calculată este 44,6% în 2025, față de 55,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+421,7%

Datoriile raportate sunt 248,1 K lei în 2025, față de 47,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025382,5 K lei+15,2% față de anul anterior2020: 133.7812021: 210.7802022: 261.8712023: 312.4072024: 332.0872025: 382.458
Rezultat net 2025170,5 K lei-7,6% față de anul anterior2020: 102.5302021: 178.7302022: 150.2122023: 183.0372024: 184.6032025: 170.538
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025170,8 K lei-7,6% față de anul anterior2020: 122.5032021: 201.2332022: 150.4522023: 183.2772024: 184.8432025: 170.778
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0191 K382 K2020: 133,8 K lei133,8 K20202021: 210,8 K lei210,8 K20212022: 261,9 K lei261,9 K20222023: 312,4 K lei312,4 K20232024: 332,1 K lei332,1 K20242025: 382,5 K lei382,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,4%84,8%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 76,6%76,6%20202021: 84,8%84,8%20212022: 57,4%57,4%20222023: 58,6%58,6%20232024: 55,6%55,6%20242025: 44,6%44,6%2025

Cifra de afaceri: +15,2% față de anul anterior. Marja netă: 44,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii170,8 K lei-7,6% față de anul anterior
Datorii248,1 K lei+421,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri312,4 K lei332,1 K lei382,5 K lei+15,2% față de anul anterior
Rezultat net183 K lei184,6 K lei170,5 K lei-7,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii183,3 K lei184,8 K lei170,8 K lei-7,6% față de anul anterior
Datorii26,6 K lei47,6 K lei248,1 K lei+421,7% față de anul anterior
Creanțe117,2 K lei163,6 K lei164,4 K lei+0,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,6%39,7%n=11.21155,6%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)40,8%61,4%n=9.06779,5%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)59,2%35,2%n=9.06720,5%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,9%31,1%n=9.06727%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)40,7%42%n=9.06579,4%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,2%n=10.68399,9%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,03×2,09×n=11.9513,57×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360154,74 zile98,48 zilen=10.144177,39 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36020,22 zile2,42 zilen=3.552—2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați382.458 lei256.476 lein=8.361332.087 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.458
Rezultat net
170.538
Angajați
1
Datorii
248.079
Active imobilizate
162.748
Active circulante
256.109
Capitaluri proprii
170.778
Venituri totale
383.668
Cheltuieli totale
201.884
Stocuri
21.482
Creanțe
164.391
Casă și conturi la bănci
70.236
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332.087
Rezultat net
184.603
Angajați
1
Datorii
47.550
Active imobilizate
62.714
Active circulante
169.679
Capitaluri proprii
184.843
Venituri totale
332.090
Cheltuieli totale
137.724
Stocuri
—
Creanțe
163.635
Casă și conturi la bănci
6.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.407
Rezultat net
183.037
Angajați
1
Datorii
26.612
Active imobilizate
28.235
Active circulante
181.654
Capitaluri proprii
183.277
Venituri totale
313.705
Cheltuieli totale
127.593
Stocuri
6.077
Creanțe
117.196
Casă și conturi la bănci
58.381
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.871
Rezultat net
150.212
Angajați
1
Datorii
5.130
Active imobilizate
21.755
Active circulante
133.827
Capitaluri proprii
150.452
Venituri totale
261.871
Cheltuieli totale
110.087
Stocuri
2.000
Creanțe
114.290
Casă și conturi la bănci
17.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.780
Rezultat net
178.730
Angajați
—
Datorii
37.844
Active imobilizate
—
Active circulante
239.077
Capitaluri proprii
201.233
Venituri totale
210.780
Cheltuieli totale
26.596
Stocuri
—
Creanțe
5.427
Casă și conturi la bănci
233.650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.781
Rezultat net
102.530
Angajați
—
Datorii
108.840
Active imobilizate
—
Active circulante
231.343
Capitaluri proprii
122.503
Venituri totale
133.781
Cheltuieli totale
27.361
Stocuri
—
Creanțe
2.451
Casă și conturi la bănci
228.892
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39402844
Număr de înregistrare
J2018001431138
Înmatriculare
24 mai 2018
EUID
ROONRC.J2018001431138
Formă juridică
SRL
Sediu social
PESCARILOR 63 FZ24 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PESCARILOR 63 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 mai 2018
Înregistrare fiscală
19 august 2025
Telefon
0762666827 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SFETCU DUMITRIȚA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DUMAS 81 REHAB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2018
Înregistrare fiscală
24 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2018001431138
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0762666827 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. PESCARILOR, NR.63, CAM. 1, BL.FZ24, SC.A, ET.4, AP.19
Cod poștal fiscal
900581
Strada sediului
Str. Pescarilor
Numărul sediului
63
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900581
Detalii sediu
CAM. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Pescarilor
Numărul domiciliului fiscal
63
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900581
Detalii domiciliu fiscal
CAM. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI