Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/DUMBRĂVIȚA TV S.R.L.

DUMBRĂVIȚA TV S.R.L.

CUI 42046577 · SRL· Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa

este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvareaONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăeste menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvareaVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

DUMBRĂVIȚA TV S.R.L. are sediul în Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-23,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 359,9 K lei, față de 473,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de -0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025359,9 K lei-23,9% față de anul anterior2020: 405.4922021: 205.4012022: 473.5722023: 432.4092024: 473.1842025: 359.879
Rezultat net 20250 lei+100% față de anul anterior2020: 02021: -120.5102022: 02023: 02024: -3.6522025: 0
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202596,5 K lei+32% față de anul anterior2020: 137.8282021: 17.3182022: 21.8892023: 76.8122024: 73.1592025: 96.536
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0237 K474 K2020: 405,5 K lei405,5 K20202021: 205,4 K lei205,4 K20212022: 473,6 K lei473,6 K20222023: 432,4 K lei432,4 K20232024: 473,2 K lei473,2 K20242025: 359,9 K lei359,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-58,7%-28,8%1%Mediana sectorului (2025): -2,6% · n=312020: 0%0%20202021: -58,7%-58,7%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: -0,8%-0,8%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -23,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii96,5 K lei+32% față de anul anterior
Datorii47,4 K lei-34,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri432,4 K lei473,2 K lei359,9 K lei-23,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-3,7 K lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii76,8 K lei73,2 K lei96,5 K lei+32% față de anul anterior
Datorii46,4 K lei72,3 K lei47,4 K lei-34,5% față de anul anterior
Creanțe32,4 K lei58,9 K lei65,7 K lei+11,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%-2,6%n=31-0,8%0%n=40
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,1%28%n=3450,3%44,3%n=42
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,9%72,7%n=3449,7%53,1%n=42
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2%15,9%n=343,5%23,9%n=42
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%-2,1%n=34-2,5%0%n=42
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%-3,3%n=25-5%0%n=34
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,98×1×n=371,94×1,06×n=45
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36065,72 zile151,09 zilen=3044,8 zile142,18 zilen=37
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați179.940 lei211.731 lein=31236.592 lei233.874 lein=36

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
359.879
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
47.366
Active imobilizate
2.931
Active circulante
140.971
Capitaluri proprii
96.536
Venituri totale
359.893
Cheltuieli totale
332.955
Stocuri
—
Creanțe
65.695
Casă și conturi la bănci
75.276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
473.184
Rezultat net
-3.652
Angajați
2
Datorii
72.267
Active imobilizate
5.151
Active circulante
140.275
Capitaluri proprii
73.159
Venituri totale
473.195
Cheltuieli totale
476.847
Stocuri
—
Creanțe
58.890
Casă și conturi la bănci
81.385
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
432.409
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
46.437
Active imobilizate
7.372
Active circulante
115.877
Capitaluri proprii
76.812
Venituri totale
432.422
Cheltuieli totale
377.499
Stocuri
—
Creanțe
32.419
Casă și conturi la bănci
83.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
473.572
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
121.410
Active imobilizate
262
Active circulante
143.037
Capitaluri proprii
21.889
Venituri totale
476.518
Cheltuieli totale
471.948
Stocuri
—
Creanțe
90.950
Casă și conturi la bănci
52.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
205.401
Rezultat net
-120.510
Angajați
3
Datorii
95.895
Active imobilizate
6.582
Active circulante
106.631
Capitaluri proprii
17.318
Venituri totale
205.414
Cheltuieli totale
325.598
Stocuri
—
Creanțe
96.062
Casă și conturi la bănci
10.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
405.492
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
47.152
Active imobilizate
10.751
Active circulante
174.229
Capitaluri proprii
137.828
Venituri totale
418.488
Cheltuieli totale
255.598
Stocuri
—
Creanțe
111.690
Casă și conturi la bănci
62.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-20Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-12-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-06.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

13 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42046577
Număr de înregistrare
J2019004648356
Înmatriculare
19 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019004648356
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETŐFI SÁNDOR 31 Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PETŐFI SÁNDOR 31 Dumbrăviţa TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 2019
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZABO EMERIC

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
DUMBRĂVIŢA TV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2019
Înregistrare fiscală
19 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019004648356
Cod CAEN
6020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT DUMBRĂVIŢA COM. DUMBRĂVIŢA, STR. PETŐFI SÁNDOR, NR.31
Cod poștal fiscal
307160
Strada sediului
Str. Petőfi Sándor
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307160
Strada domiciliului fiscal
Str. Petőfi Sándor
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2021
Actualizare TVA la încasare
14 decembrie 2020
Publicare TVA la încasare
15 decembrie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (13) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA DUMBRAVITA11 din 13 înregistrări (84,6%) · Vezi relația

Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara2 din 13 înregistrări (15,4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)5 din 13 înregistrări (38,5%) · Vezi selecția

Servicii de publicitate (Rev.2)3 din 13 înregistrări (23,1%) · Vezi selecția

Servicii de productie de televiziune (Rev.2)3 din 13 înregistrări (23,1%) · Vezi selecția

Servicii de organizare de festivaluri (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)1 din 13 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

20 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii organizare eveniment Serbarea Magia Craciunului 2025

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 79952100-3 — Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952100-3

Vezi detaliile atribuirii →
41.322 leiValoare publicată
1 aprilie 2025Achiziție directă

SERVICII PRODUCTIE DE TELEVIZIUNE

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 92221000-6 — Servicii de productie de televiziune (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92221000-6

Vezi detaliile atribuirii →
202.500 leiValoare publicată
23 decembrie 2024Achiziție directă

SERVICII PRODUCTIE DE TELEVIZIUNE

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 92221000-6 — Servicii de productie de televiziune (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92221000-6

Vezi detaliile atribuirii →
67.500 leiValoare publicată
16 decembrie 2024Achiziție directă

Organizare Concert Extraordinar de Colinde

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 79952100-3 — Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952100-3

Vezi detaliile atribuirii →
28.000 leiValoare publicată
13 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii promovare mass media online

Autoritate: Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.202 leiValoare publicată
26 septembrie 2024Achiziție directă

Organizare eveniment turneu baschet ( Streetball)

Autoritate: COMUNA DUMBRAVITA

CPV 92622000-7 — Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92622000-7

Vezi detaliile atribuirii →
8.403 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 3Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 3Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Dumbrăviţa, Comuna DumbrăviţaCAEN 6020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI