Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EASTSHOP ONLINE S.R.L.

EASTSHOP ONLINE S.R.L.

CUI 45670523 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

EASTSHOP ONLINE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+94,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 4 mil. lei, față de 2,1 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât7,2%

Marja netă calculată este 7,2% în 2024, față de 9,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+75,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20244 mil. lei+94,6% față de anul anterior2022: 925.1212023: 2.062.8692024: 4.013.560
Rezultat net 2024288,7 K lei+42% față de anul anterior2022: 180.1072023: 203.2932024: 288.664
Angajați 20242-33,3% față de anul anterior2022: 42023: 32024: 2
Capitaluri proprii 2024448,8 K lei+79,7% față de anul anterior2022: 180.3072023: 249.7402024: 448.763
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2022: 925,1 K lei925,1 K20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 4 mil. lei4 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,5%Mediana sectorului (2024): 8,5% · n=81452022: 19,5%19,5%20222023: 9,9%9,9%20232024: 7,2%7,2%2024

Cifra de afaceri: +94,6% față de anul anterior. Marja netă: 7,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii448,8 K lei+79,7% față de anul anterior
Datorii332,6 K lei-21,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri925,1 K lei2,1 mil. lei4 mil. lei+94,6% față de anul anterior
Rezultat net180,1 K lei203,3 K lei288,7 K lei+42% față de anul anterior
Capitaluri proprii180,3 K lei249,7 K lei448,8 K lei+79,7% față de anul anterior
Datorii346,9 K lei423,5 K lei332,6 K lei-21,5% față de anul anterior
Creanțe66,6 K lei71,9 K lei126,1 K lei+75,3% față de anul anterior
Angajați432-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,2%8,5%n=8.1459,9%10,2%n=8.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,4%45,2%n=6.04237,1%48,3%n=5.821
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,6%53,5%n=6.04262,9%50,5%n=5.821
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,1%15,1%n=6.04214,1%12,4%n=5.821
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,9%8,4%n=6.03930,2%9,6%n=5.818
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive64,3%36,6%n=6.92281,4%41,1%n=6.895
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,16×1,42×n=9.2941,37×1,56×n=9.161
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,31 zile57,1 zilen=7.31012,55 zile60,93 zilen=7.226
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,44 zile20,48 zilen=4.47444,37 zile21,98 zilen=4.541
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.006.780 lei144.651 lein=6.671687.623 lei124.922 lein=6.683

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.013.560
Rezultat net
288.664
Angajați
2
Datorii
332.608
Active imobilizate
63.533
Active circulante
717.838
Capitaluri proprii
448.763
Venituri totale
4.013.560
Cheltuieli totale
3.677.214
Stocuri
49.495
Creanțe
126.120
Casă și conturi la bănci
542.223
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.062.869
Rezultat net
203.293
Angajați
3
Datorii
423.532
Active imobilizate
94.786
Active circulante
578.310
Capitaluri proprii
249.740
Venituri totale
2.062.873
Cheltuieli totale
1.839.582
Stocuri
254.242
Creanțe
71.933
Casă și conturi la bănci
252.135
Cheltuieli în avans
176
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
925.121
Rezultat net
180.107
Angajați
4
Datorii
346.901
Active imobilizate
130.661
Active circulante
396.323
Capitaluri proprii
180.307
Venituri totale
951.587
Cheltuieli totale
762.241
Stocuri
204.397
Creanțe
66.573
Casă și conturi la bănci
125.353
Cheltuieli în avans
224
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-11-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

45 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45670523
Număr de înregistrare
J2022003102400
Înmatriculare
18 februarie 2022
EUID
ROONRC.J2022003102400
Formă juridică
SRL
Sediu social
Vlăhița 1 PM18BIS Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str POPA SOARE 20 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 februarie 2022
Înregistrare fiscală
30 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILIE ION-LAURENŢIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EASTSHOP ONLINE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.07.2026
Înregistrare fiscală
18 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022003102400
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VLĂHIȚA, NR.1, BL.PM18BIS, SC.2, AP.123
Cod poștal fiscal
32271
Strada sediului
Str. Vlăhiţa
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32271
Strada domiciliului fiscal
Str. Vlăhiţa
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32271

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (45) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR15 din 45 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"5 din 45 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA DE ARTE NR.44 din 45 înregistrări (8,9%) · Vezi relația

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentara "D. Motoc"3 din 45 înregistrări (6,7%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "GHEORGHE ATANASIU"3 din 45 înregistrări (6,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Aparate de aer conditionat (Rev.2)32 din 45 înregistrări (71,1%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de echipament de aer conditionat (Rev.2)5 din 45 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)2 din 45 înregistrări (4,4%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)2 din 45 înregistrări (4,4%) · Vezi selecția

Echipamente de racire si de ventilare (Rev.2)1 din 45 înregistrări (2,2%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 noiembrie 2025Achiziție directă

Aer conditionat AUX Q Series, 12000 BTU/h -ASW-H12C5B4/QCR3DI-C0 – WiFi inclus

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.558 leiValoare publicată
14 noiembrie 2025Achiziție directă

Montaj standard(kit 3ml) aparat de aer conditionat 12000 BTU

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR

CPV 45331220-4 — Lucrari de instalare de echipament de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45331220-4

Vezi detaliile atribuirii →
826 leiValoare publicată
4 noiembrie 2025Achiziție directă

Aparat aer condiționat tip multisplit – 4 buc

Autoritate: CENTRUL NATIONAL DE CARTOGRAFIE

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
26.641 leiValoare publicată
4 noiembrie 2025Achiziție directă

Aparat aer condiționat tip casetă – 1 buc

Autoritate: CENTRUL NATIONAL DE CARTOGRAFIE

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
11.419 leiValoare publicată
3 noiembrie 2025Achiziție directă

Aer condiționat Midea Xtreme Fresh UV – MSAGBU-12HRFNXQRD0GW – 12000 Btu, Inverter, Wi-Fi inclus

Autoritate: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.893 leiValoare publicată
3 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii de relocare și remontare echipamente de climatizare

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE IMPOZITE SI TAXE LOCALE A SECTORULUI 1

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.155 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI