Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ECO ADVENTURE ISLAND S.R.L.

ECO ADVENTURE ISLAND S.R.L.

CUI 40964455 · SRL· Municipiul Călăraşi· Alte activități recreative și distractive n.c.a.

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ECO ADVENTURE ISLAND S.R.L. are sediul în Municipiul Călăraşi și raportează activitatea alte activități recreative și distractive n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2020.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20204 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2020-76,1 K leiFără an comparabil
Angajați 20201Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2020-90,4 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K4 K2020: 4 K lei4 K2020

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.902%-947,6%6,8%Mediana sectorului (2020): 6,8% · n=33212020: -1.902%-1.902%2020
Capital și datorii2020 comparat cu —
Capitaluri proprii-90,4 K leiFără an comparabil
Datorii47,6 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2020Ultima variație
Cifră de afaceri4 K leiFără an comparabil
Rezultat net-76,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-90,4 K leiFără an comparabil
Datorii47,6 K leiFără an comparabil
Creanțe—Fără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1.902%6,8%n=3.321
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-114,3%7,5%n=2.888
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,2%59,5%n=2.888
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)61,6%43%n=2.888
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-96,2%-1,1%n=2.886
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,64×0,81×n=4.454
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602.376,27 zile40,95 zilen=1.728
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați4.000 lei40.618 lein=2.146

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.000
Rezultat net
-76.078
Angajați
1
Datorii
47.610
Active imobilizate
48.696
Active circulante
30.395
Capitaluri proprii
-90.400
Venituri totale
5.748
Cheltuieli totale
81.786
Stocuri
26.403
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.992
Cheltuieli în avans
122
Venituri în avans
122.003
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

104.371 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2021-06-29Sursa bilanțului 2020Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

104.371 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2020 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2020
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2020.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat84.819 lei9.573 lei94.392 lei94.392 lei0 lei
Asigurări sociale558 lei2.770 lei3.328 lei3.328 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate4.921 lei1.730 lei6.651 lei6.651 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.

Procedura falimentului1035/116/2025 · Tribunalul Călăraşi Secţia Civilă

Deschisă la 04/11/2025

1 dosar de insolvență

1035/116/2025 Tribunalul Călăraşi Secţia Civilă

Deschidere: 04.11.2025

Practician în insolvență: THEMIS INSOLV IPURL · teliceanu_elena@yahoo.ro

23 publicări în BPI

Report 16

24/06/2026 · BPI 17 053 din 29/06/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 15

18/05/2026 · BPI 13 289 din 20/05/2026

Summons 14

14/05/2026 · BPI 12 714 din 14/05/2026

Debt record 13

28/04/2026 · BPI 11 172 din 29/04/2026

Debt record 12

15/04/2026 · BPI 9 849 din 15/04/2026

Notification 11.1

25/03/2026 · BPI 8 139 din 26/03/2026

Judgement 59/2026

05/03/2026 · BPI 7 870 din 24/03/2026

Conclusion

04/03/2026 · BPI 7 870 din 24/03/2026

Communication

23/03/2026 · BPI 7 870 din 24/03/2026

Report 10

23/02/2026 · BPI 5 013 din 24/02/2026

Debt record 9

23/01/2026 · BPI 1 788 din 23/01/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 8

19/01/2026 · BPI 1 274 din 19/01/2026

Report 06

06/01/2026 · BPI 608 din 13/01/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 5

05/01/2026 · BPI 529 din 13/01/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 7

12/01/2026 · BPI 479 din 12/01/2026

Debt record 4

31/12/2025 · BPI 38 din 05/01/2026

Subpoena

23/12/2025 · BPI 29 056 din 31/12/2025

Report 3

12/12/2025 · BPI 28 107 din 17/12/2025

Report 2

10/12/2025 · BPI 27 665 din 11/12/2025

Judgement 182/2025

04/11/2025 · BPI 24 861 din 12/11/2025

Conclusion

29/10/2025 · BPI 24 861 din 12/11/2025

Communication

11/11/2025 · BPI 24 861 din 12/11/2025

Notification 01

07/11/2025 · BPI 24 670 din 10/11/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40964455
Număr de înregistrare
J51/410/2019
Înmatriculare
11 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J51/410/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
RAHOVA 213 BIS Municipiul Călăraşi Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RAHOVA 213 BIS Călăraşi CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2025
Telefon
0724615758 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
THEMIS INSOLV IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ECO ADVENTURE ISLAND S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.04.2019
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J51/410/2019
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0724615758 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. RAHOVA, NR.213 BIS, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
910014
Strada sediului
Str. Rahova
Numărul sediului
213 BIS
Localitatea sediului
Mun. Călăraşi
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
910014
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Rahova
Numărul domiciliului fiscal
213 BIS
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Călăraşi
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
910014
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2023
TVA până la
31 ianuarie 2024
Anulare operată la
1 februarie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7734 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2020.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20202021-06-29—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiMunicipiul CălăraşiCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI