Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,3 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2023.
Bilanț 2024ECO AVENTURA S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
ECO AVENTURA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5 și raportează activitatea activități ale agențiilor turistice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Marja netă calculată este 11,2% în 2024, față de 6,6% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +24% față de anul anterior. Marja netă: 11,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 1,6 mil. lei | 1,8 mil. lei | 2,3 mil. lei | +24% față de anul anterior |
| Rezultat net | 114,1 K lei | 120,4 K lei | 254 K lei | +110,9% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 133,9 K lei | 254,3 K lei | 508,3 K lei | +99,9% față de anul anterior |
| Datorii | 260,2 K lei | 740,2 K lei | 262,3 K lei | -64,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 233,7 K lei | 888,9 K lei | 1,4 mil. lei | +56,8% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 4 | 4 | +0% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2024 | Sector 2024 | Firma 2023 | Sector 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 11,2% | 10,3%n=1.312 | 6,6% | 14,4%n=1.309 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 32,7% | 29,6%n=1.097 | 25,6% | 34,9%n=1.122 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 16,9% | 68%n=1.097 | 74,4% | 63,2%n=1.122 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 4,2% | 10,3%n=1.097 | 7,7% | 9%n=1.122 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 16,4% | 4%n=1.097 | 12,1% | 5,3%n=1.122 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 50% | 20%n=1.163 | 47,4% | 24,3%n=1.206 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 5,67× | 1,11×n=1.636 | 1,24× | 1,18×n=1.633 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 221,61 zile | 233,06 zilen=1.242 | 175,31 zile | 212,8 zilen=1.241 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 0,39 zile | 7,4 zilen=524 | 0,49 zile | 7,63 zilen=566 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 565.978 lei | 170.127 lein=972 | 456.331 lei | 170.492 lein=975 |
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.263.912
- Rezultat net
- 253.993
- Angajați
- 4
- Datorii
- 262.313
- Active imobilizate
- 64.835
- Active circulante
- 1.488.265
- Capitaluri proprii
- 508.284
- Venituri totale
- 2.264.074
- Cheltuieli totale
- 1.942.159
- Stocuri
- 2.467
- Creanțe
- 1.393.610
- Casă și conturi la bănci
- 92.188
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 782.503
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 30.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.825.324
- Rezultat net
- 120.432
- Angajați
- 4
- Datorii
- 740.173
- Active imobilizate
- 76.775
- Active circulante
- 917.689
- Capitaluri proprii
- 254.291
- Venituri totale
- 1.825.370
- Cheltuieli totale
- 1.689.422
- Stocuri
- 2.467
- Creanțe
- 888.896
- Casă și conturi la bănci
- 26.326
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 30.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.625.990
- Rezultat net
- 114.058
- Angajați
- 1
- Datorii
- 260.233
- Active imobilizate
- 13.913
- Active circulante
- 380.179
- Capitaluri proprii
- 133.859
- Venituri totale
- 1.626.409
- Cheltuieli totale
- 1.496.413
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 233.711
- Casă și conturi la bănci
- 146.468
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 30.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 146.258
- Rezultat net
- 4.754
- Angajați
- 1
- Datorii
- 10.240
- Active imobilizate
- 1.700
- Active circulante
- 28.340
- Capitaluri proprii
- 19.800
- Venituri totale
- 146.267
- Cheltuieli totale
- 140.479
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 2.650
- Casă și conturi la bănci
- 25.690
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 30.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -14.101
- Angajați
- 1
- Datorii
- 6.002
- Active imobilizate
- 2.475
- Active circulante
- 17.295
- Capitaluri proprii
- 15.045
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 14.101
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 0
- Casă și conturi la bănci
- 17.295
- Cheltuieli în avans
- 1.277
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 30.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
14 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 41471099
- Număr de înregistrare
- J2019010115408
- Înmatriculare
- 1 august 2019
- EUID
- ROONRC.J2019010115408
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- TOPOLOGULUI 31 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str TOPOLOGULUI 31 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 1 august 2019
- Înregistrare fiscală
- 30 martie 2026
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- HABĂRĂ ANCA LIVIA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ECO AVENTURA S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 01.08.2019
- Înregistrare fiscală
- 1 august 2019
- Număr registrul comerțului
- J2019010115408
- Cod CAEN
- 7912
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR TOPOLOGULUI, NR.31, CAMERELE 3-4 IN SUPRAFATA TOTALA DE 25.90 MP
- Cod poștal fiscal
- 52375
- Strada sediului
- Str. Topologului
- Numărul sediului
- 31
- Localitatea sediului
- Sector 5 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 52375
- Detalii sediu
- CAMERELE 3-4 IN SUPRAFATA TOTALA DE 25.90 MP
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Topologului
- Numărul domiciliului fiscal
- 31
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 5 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 52375
- Detalii domiciliu fiscal
- CAMERELE 3-4 IN SUPRAFATA TOTALA DE 25.90 MP
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iunie 2022
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (14) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 FRATESTI4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația
LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO"4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 STANCEA3 din 14 înregistrări (21,4%) · Vezi relația
Scoala cu clasele I-VIII Gaujani1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN BRANCOVEANU VASILATI1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)9 din 14 înregistrări (64,3%) · Vezi selecția
Jocuri educative (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția
Servicii de tabere de copii (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția
Servicii de agentii de turism, de ghizi turistici si de asistenta turistica (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția
Servicii scolare diverse (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Servicii de organizare cantonament sportiv
Autoritate: Colegiul Tehnic Media
CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Servicii de tabere de copii (Rev.2) · Anunț SCNA1133515
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 STANCEA
Vezi detaliile atribuirii →Pachet servicii-ateliere activitati extrascolare/extracurriculare
Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO"
CPV 80410000-1 — Servicii scolare diverse (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet servicii transport,masa de pranz si Atelierul lui Mos Craciun
Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO"
CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de organizare tabera scolara
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 STANCEA
CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de agentii de turism si servicii conexe
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN BRANCOVEANU VASILATI
CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
34 activități autorizate
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
CAEN 4934 Rev. 3Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare
CAEN 5611 Rev. 3Restaurante
CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media
CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice
CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice
CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor
CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.
CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.