Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ECO-CONSTRUCT SRL

ECO-CONSTRUCT SRL

CUI 17203298 · SRL· Loc. Plopeni, Oraş Salcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ECO-CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Plopeni, Oraş Salcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+71,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 378,8 K lei, față de 221,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,3%

Marja netă calculată este 56,3% în 2025, față de 40,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+30,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025378,8 K lei+71,1% față de anul anterior2020: 34.8192021: 15.1262022: 335.4222023: 208.4032024: 221.3872025: 378.811
Rezultat net 2025213,1 K lei+140,1% față de anul anterior2020: -128.3332021: -140.1902022: 111.5412023: -93.5442024: 88.7572025: 213.112
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-550,6 K leiDeficit de capital redus cu 27,9%2020: -730.2742021: -870.4632022: -758.9232023: -852.4672024: -763.7092025: -550.597
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0189 K379 K2020: 34,8 K lei34,8 K20202021: 15,1 K lei15,1 K20212022: 335,4 K lei335,4 K20222023: 208,4 K lei208,4 K20232024: 221,4 K lei221,4 K20242025: 378,8 K lei378,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-926,8%-435,3%56,3%2020: -368,6%-368,6%20202021: -926,8%-926,8%20212022: 33,3%33,3%20222023: -44,9%-44,9%20232024: 40,1%40,1%20242025: 56,3%56,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +71,1% față de anul anterior.Marjă netă 56,3% · +16,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-763,7 K lei
2025-550,6 K lei

Datorii raportate

20241,7 mil. lei
20251,7 mil. lei

Disponibilități bănești

202430,1 K lei
20258,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri208,4 K lei221,4 K lei378,8 K lei+71,1% față de anul anterior
Rezultat net-93,5 K lei88,8 K lei213,1 K lei+140,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-852,5 K lei-763,7 K lei-550,6 K leiDeficit de capital redus cu 27,9%
Datorii1,7 mil. lei1,7 mil. lei1,7 mil. lei-1% față de anul anterior
Creanțe573,1 K lei748,1 K lei973 K lei+30,1% față de anul anterior
Angajați322Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă56,3%40,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)18,3%9,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat189.406 lei110.694 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-47,2%-78,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)147,2%178,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate15,9%19,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,57×0,45×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări924,7 zile1.216,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
378.811
Rezultat net
213.112
Angajați
2
Datorii
1.718.036
Active imobilizate
185.664
Active circulante
981.775
Capitaluri proprii
-550.597
Venituri totale
378.811
Cheltuieli totale
127.914
Stocuri
—
Creanțe
972.992
Casă și conturi la bănci
8.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.387
Rezultat net
88.757
Angajați
2
Datorii
1.735.609
Active imobilizate
193.707
Active circulante
778.193
Capitaluri proprii
-763.709
Venituri totale
221.387
Cheltuieli totale
115.724
Stocuri
—
Creanțe
748.058
Casă și conturi la bănci
30.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.403
Rezultat net
-93.544
Angajați
3
Datorii
1.689.067
Active imobilizate
201.750
Active circulante
634.850
Capitaluri proprii
-852.467
Venituri totale
208.403
Cheltuieli totale
299.863
Stocuri
—
Creanțe
573.087
Casă și conturi la bănci
61.763
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.422
Rezultat net
111.541
Angajați
3
Datorii
1.391.765
Active imobilizate
165.049
Active circulante
467.793
Capitaluri proprii
-758.923
Venituri totale
335.422
Cheltuieli totale
221.127
Stocuri
—
Creanțe
389.865
Casă și conturi la bănci
77.928
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.126
Rezultat net
-140.190
Angajați
2
Datorii
1.110.237
Active imobilizate
177.925
Active circulante
61.849
Capitaluri proprii
-870.463
Venituri totale
15.126
Cheltuieli totale
155.165
Stocuri
—
Creanțe
56.957
Casă și conturi la bănci
4.892
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.819
Rezultat net
-128.333
Angajați
2
Datorii
976.906
Active imobilizate
190.793
Active circulante
55.839
Capitaluri proprii
-730.274
Venituri totale
54.819
Cheltuieli totale
182.825
Stocuri
—
Creanțe
54.709
Casă și conturi la bănci
1.130
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-02-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17203298
Număr de înregistrare
J2005000195332
Înmatriculare
4 februarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000195332
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sucevei 263A Loc. Plopeni, Oraş Salcea Suceava
Adresă fiscală
ORAS SALCEA 29 PLOPENI SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2005
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0743416657 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PAIU DRAGOŞ
administrator
PAIU MIHAI
administrator
PAIU VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ECO-CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2005
Înregistrare fiscală
7 februarie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000195332
Cod CAEN
4332
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0230-529871 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, LOC. PLOPENI ORŞ. SALCEA, CAL. SUCEVEI, NR.263A
Strada sediului
Cal. Sucevei
Numărul sediului
263A
Localitatea sediului
Loc. Plopeni Orş. Salcea
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Cal. Sucevei
Numărul domiciliului fiscal
263A
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Plopeni Orş. Salcea
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 martie 2020
Perioada 2: TVA de la
9 februarie 2005
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2014
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2014
Actualizare TVA la încasare
12 noiembrie 2014
Publicare TVA la încasare
13 noiembrie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 2311 Rev. 3Fabricarea sticlei plate

CAEN 2312 Rev. 3Prelucrarea și fasonarea sticlei plate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaLoc. Plopeni, Oraş SalceaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI