Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ECO-DRY CLEANING REKO S.R.L.

ECO-DRY CLEANING REKO S.R.L.

CUI 22135262 · SRL· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ECO-DRY CLEANING REKO S.R.L. are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 395,5 K lei, față de 382,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-41,5%

Marja netă calculată este -41,5% în 2025, față de -29,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,7%

Datoriile raportate sunt 112,8 K lei în 2025, față de 111,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025395,5 K lei+3,3% față de anul anterior2020: 352.6282021: 362.3672022: 510.6012023: 515.6952024: 382.8792025: 395.519
Rezultat net 2025-164,3 K lei-47,7% față de anul anterior2020: 154.2502021: 73.9932022: 13.0892023: 3.2212024: -111.2292025: -164.306
Angajați 20256+0% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 62023: 62024: 62025: 6
Capitaluri proprii 2025235,8 K lei-41,1% față de anul anterior2020: 421.0062021: 494.9992022: 508.0882023: 511.3092024: 400.0792025: 235.774
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0258 K516 K2020: 352,6 K lei352,6 K20202021: 362,4 K lei362,4 K20212022: 510,6 K lei510,6 K20222023: 515,7 K lei515,7 K20232024: 382,9 K lei382,9 K20242025: 395,5 K lei395,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-41,5%1,1%43,7%Mediana sectorului (2025): 4,9% · n=7582020: 43,7%43,7%20202021: 20,4%20,4%20212022: 2,6%2,6%20222023: 0,6%0,6%20232024: -29,1%-29,1%20242025: -41,5%-41,5%2025

Cifra de afaceri: +3,3% față de anul anterior. Marja netă: -41,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii235,8 K lei-41,1% față de anul anterior
Datorii112,8 K lei+0,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri515,7 K lei382,9 K lei395,5 K lei+3,3% față de anul anterior
Rezultat net3,2 K lei-111,2 K lei-164,3 K lei-47,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii511,3 K lei400,1 K lei235,8 K lei-41,1% față de anul anterior
Datorii110,8 K lei111,9 K lei112,8 K lei+0,7% față de anul anterior
Creanțe7,5 K lei—13,9 K leiFără an comparabil
Angajați666+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-41,5%4,9%n=758-29,1%3,9%n=1.172
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,4%14,3%n=70384%16,5%n=1.109
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,1%78%n=70323,5%72,1%n=1.109
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57%44,9%n=70352,4%51,1%n=1.109
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-52,6%2,3%n=703-23,4%1,5%n=1.108
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-69,7%27,2%n=544-27,8%21,4%n=854
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,19×0,56×n=9272,03×0,59×n=1.420
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,62 zile39,79 zilen=673—32,77 zilen=1.049
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360100,06 zile10,95 zilen=393150,3 zile10,11 zilen=597
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați65.920 lei118.485 lein=60063.813 lei102.366 lein=964

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
395.519
Rezultat net
-164.306
Angajați
6
Datorii
112.759
Active imobilizate
178.030
Active circulante
134.503
Capitaluri proprii
235.774
Venituri totale
399.702
Cheltuieli totale
564.008
Stocuri
109.930
Creanțe
13.868
Casă și conturi la bănci
10.705
Cheltuieli în avans
36.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.879
Rezultat net
-111.229
Angajați
6
Datorii
111.924
Active imobilizate
249.288
Active circulante
226.715
Capitaluri proprii
400.079
Venituri totale
394.891
Cheltuieli totale
506.120
Stocuri
159.856
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
66.859
Cheltuieli în avans
36.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
515.695
Rezultat net
3.221
Angajați
6
Datorii
110.836
Active imobilizate
290.905
Active circulante
295.240
Capitaluri proprii
511.309
Venituri totale
515.695
Cheltuieli totale
507.316
Stocuri
148.166
Creanțe
7.489
Casă și conturi la bănci
139.585
Cheltuieli în avans
36.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
510.601
Rezultat net
13.089
Angajați
6
Datorii
27.959
Active imobilizate
383.047
Active circulante
153.000
Capitaluri proprii
508.088
Venituri totale
511.142
Cheltuieli totale
492.947
Stocuri
91.135
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
61.865
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
362.367
Rezultat net
73.993
Angajați
6
Datorii
33.505
Active imobilizate
250.643
Active circulante
277.861
Capitaluri proprii
494.999
Venituri totale
364.842
Cheltuieli totale
287.650
Stocuri
85.462
Creanțe
9.841
Casă și conturi la bănci
182.558
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
352.628
Rezultat net
154.250
Angajați
6
Datorii
74.362
Active imobilizate
307.387
Active circulante
187.981
Capitaluri proprii
421.006
Venituri totale
412.391
Cheltuieli totale
254.281
Stocuri
12.813
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
175.168
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-06-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22135262
Număr de înregistrare
J2007001139333
Înmatriculare
18 iulie 2007
EUID
ROONRC.J2007001139333
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ŞTEFAN CEL MARE 131 Municipiul Rădăuţi Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŞTEFAN CEL MARE 131 Rădăuţi SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
12 iunie 2013
Înregistrare fiscală
18 martie 2024
Telefon
0230565999 · Firme cu același număr
Fax
0230565999

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COJOCAR NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ECO-DRY CLEANING REKO S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 12.06.2013
Înregistrare fiscală
19 iulie 2007
Număr registrul comerțului
J2007001139333
Cod CAEN
9610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0230565997 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.131
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
131
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
131
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
14 iulie 2014
Perioada 2: TVA de la
12 iunie 2013
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2014
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 august 2007
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
12 iunie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada Ştefan Cel MareCAEN 9601
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI