Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ECOSAMO INVEST S.R.L.

ECOSAMO INVEST S.R.L.

CUI 34037780 · SRL· Loc. Avrig, Oraş Avrig

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ECOSAMO INVEST S.R.L. are sediul în Loc. Avrig, Oraş Avrig. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-19,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 219,4 K lei, față de 272,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,3%

Marja netă calculată este 6,3% în 2025, față de 7,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,3%

Datoriile raportate sunt 594,5 K lei în 2025, față de 795,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025219,4 K lei-19,4% față de anul anterior2020: 239.5672021: 190.9212023: 229.9072024: 272.0562025: 219.389
Rezultat net 202513,8 K lei-29,4% față de anul anterior2020: 55.7762021: 10.1862023: 6.5442024: 19.4732025: 13.750
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-65,9 K lei+17,3% față de anul anterior2020: -159.7502021: -149.5642023: -99.1142024: -79.6412025: -65.892
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K272 K2020: 239,6 K lei239,6 K20202021: 190,9 K lei190,9 K20212023: 229,9 K lei229,9 K20232024: 272,1 K lei272,1 K20242025: 219,4 K lei219,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,6%23,3%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862020: 23,3%23,3%20202021: 5,3%5,3%20212023: 2,8%2,8%20232024: 7,2%7,2%20242025: 6,3%6,3%2025

Cifra de afaceri: -19,4% față de anul anterior. Marja netă: 6,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-65,9 K lei+17,3% față de anul anterior
Datorii594,5 K lei-25,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri229,9 K lei272,1 K lei219,4 K lei-19,4% față de anul anterior
Rezultat net6,5 K lei19,5 K lei13,8 K lei-29,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-99,1 K lei-79,6 K lei-65,9 K lei+17,3% față de anul anterior
Datorii559,8 K lei795,4 K lei594,5 K lei-25,3% față de anul anterior
Creanțe418 K lei613,4 K lei394,2 K lei-35,7% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,3%2,2%n=6.4867,2%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-12,5%26,2%n=4.392-11,1%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)112,5%73,8%n=4.392111,1%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2%12,6%n=4.3920,8%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,6%1,3%n=4.3842,7%1,5%n=6.696
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,87×0,98×n=7.9110,89×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360646,91 zile11,47 zilen=5.405811,73 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360186,49 zile128,93 zilen=5.926122,66 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați219.389 lei196.939 lein=4.558272.056 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.389
Rezultat net
13.750
Angajați
1
Datorii
594.520
Active imobilizate
10.411
Active circulante
518.217
Capitaluri proprii
-65.892
Venituri totale
219.389
Cheltuieli totale
203.445
Stocuri
113.650
Creanțe
394.234
Casă și conturi la bănci
10.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.056
Rezultat net
19.473
Angajați
1
Datorii
795.372
Active imobilizate
5.768
Active circulante
709.963
Capitaluri proprii
-79.641
Venituri totale
272.056
Cheltuieli totale
249.859
Stocuri
92.698
Creanțe
613.435
Casă și conturi la bănci
3.830
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.907
Rezultat net
6.544
Angajați
—
Datorii
559.839
Active imobilizate
180
Active circulante
460.545
Capitaluri proprii
-99.114
Venituri totale
229.907
Cheltuieli totale
221.065
Stocuri
33.975
Creanțe
417.975
Casă și conturi la bănci
8.595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.921
Rezultat net
10.186
Angajați
—
Datorii
426.727
Active imobilizate
180
Active circulante
276.983
Capitaluri proprii
-149.564
Venituri totale
190.921
Cheltuieli totale
178.826
Stocuri
4.171
Creanțe
272.496
Casă și conturi la bănci
316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.567
Rezultat net
55.776
Angajați
1
Datorii
326.797
Active imobilizate
180
Active circulante
166.867
Capitaluri proprii
-159.750
Venituri totale
244.093
Cheltuieli totale
185.946
Stocuri
21.529
Creanțe
129.350
Casă și conturi la bănci
15.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-01-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34037780
Număr de înregistrare
J2015000064327
Înmatriculare
29 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J2015000064327
Formă juridică
SRL
Sediu social
CLOŞCA 24 Loc. Avrig, Oraş Avrig Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CLOŞCA Avrig SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 2015
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLIE EMILIA DIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ECOSAMO INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2015
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000064327
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, ORŞ. AVRIG, STR. CLOŞCA, BL.24, ET.PARTER, AP.II
Cod poștal fiscal
555200
Strada sediului
Str. Cloşca
Localitatea sediului
Orş. Avrig
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
555200
Strada domiciliului fiscal
Str. Cloşca
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Avrig
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
555200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 februarie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuLoc. Avrig, Oraş AvrigCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI